İngilizce Öğrenenlerden Öneriler: Nasıl İngilizce Öğrendiler?


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmek isteyip te birçok bahanenin arkasına sığınanları duymuşsunuzdur. Belki de siz de aynı durumdasınız ve bazı şeyleri İngilizce öğrenmede kendinize engel görüyorsunuz. Gelin bu bahanelere bir göz atalım.

Dil öğrenmek için yetenekli değilim

Birçok insanın bahanesi İngilizce için yeteneği olmadığına dairdir. Dil öğrenmek için yeteneği olmayan bir insan kendi dilini de öğrenemezdi. Bu demek oluyor ki dil öğrenmek doğuştan gelen bir yetenek değil sonradan zamanla öğrenilen ve çalışmayla kazanılan bir yetenektir. İngilizce öğrenenler düzenli ve disiplinli çalıştıklarını, hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmadıklarını belirtmektedir. İngilizce öğrenenlerden öneriler almak istiyorsanız ilk duyacağınız şey yeteneksiz olduğunuza dair iddialarınızın doğru olmadığıdır.

Yeterli vaktim yok

En çok duyulan bahanelerdendir. Oysa günde bir saat İngilizce çalışmak için gün içinde mutlaka uygun zamanlarınız olacaktır. Akşam işten veya okuldan geldiğinizde, gün içinde molalarda, otobüs durağında, yolda ve daha birçok zaman aralığında kelime ezberleyebilir, internetten hikâyeler dinleyebilir ve İngilizce bulmacalar çözebilir.

Yanlış yaparsam komik duruma düşerim

Hata yapmaktan korkmak, karşındakinin güleceğini düşünmek İngilizce öğrenme sürecinde olanların konuşmasına engel olan bir durumdur. Oysa hata yapmaktan korkulmaması gerektiğini öğrenirsiniz. Hatta İngilizcede iyi yerlere gelmiş olup da bir türlü cesaretini toplayamayan ve iş ortamında İngilizce öğrenenlerden öneriler aldığınızda geride kalmayı tercih eden insan sayısı da azımsanmayacak kadar çoktur. Yakın çevresi İngilizcesinin iyi olduğunu ve konuşabileceğini söylemesine rağmen bu kişiler bir türlü cesaret edip de konuşamaz.

İngilizce öğrenmek için yeterli enerjim yok

Bahanelerden biri de eve yorgun gelindiği ve İngilizce çalışmak için yeterli enerjinin olmadığıdır. Oysa İngilizce öğrenmek için olağanüstü bir enerjiye gerek yok. İngilizce öğrenenlerden öneriler dinlediğinizde sizlere televizyona ayırdığınız zamanın yarım saatini İngilizce çalışmaya ayırdığınızda rahatlıkla yabancı dil öğrenebileceğinizi söylemektedir. Üstelik akıllı cihazlardan da online eğitimlerle her ortamda İngilizce eğitimi almak mümkündür.

Tek başına başaracağımı sanmıyorum

Tek başına çalışarak İngilizce öğrenmek aslında tamamen tek başına olduğunuz anlamına gelmez.  İngilizce öğrenenler tek başına çalışan ama online İngilizce eğitim alarak profesyonel destek alan kişilerdir. Bol-bol konuşan, dinleyen ve okuyan bireyler olarak canlı sınıflarda uzmanlar rehberliğinde eğitim almaktadır.

Yurt dışına gitmek için param yok

İngilizce sadece yurt dışında öğrenilen bir dil değildir. Sonuçta yurt dışına gidememek dil öğrenmek için geçerli bir bahane değildir. İngilizce öğrenenlerin büyük bir çoğunluğu yurt dışına gitmeden yabancı dil öğrenmiştir.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.