İngilizce Öğrenirken Hangi Programı Kullanmalıyım?


İngilizce öğrenmeye karar verdiniz ve şimdi sırada hangi programı kullanacağınızla ilgili araştırma yapmaya geldi. İnternet ortamında aynı gibi görünen birçok İngilizce öğrenme programı olsa da çok azı kaliteli eğitmenler, canlı sınıflar ve profesyonel eğitim programları ile dil eğitimi vermektedir.

İngilizce öğrenirken hangi programı kullanmalıyım?

İngilizce öğrenmek için internetten faydalanmak isteyenler mobil uyumlu online İngilizce eğitimleri tercih etmekte, üstelik istediği saatlerde ders alarak eğitim verimliliğini yükseltmektedir.

İngilizce eğitim programları nasıl olmalı?

Soru cevap tarzı bol bol konuşturmalı

Eğitmenler profesyonel olmalı

İstikrarlı bir eğitim için ders saatleri uygun olmalı

Dinleme ve dinlediğini anlama becerisi kazandırmalı

Eğlenceli aktivitelerle derslere renk katmalı

Pratik ve tekrar için her zaman ulaşılabilir olmalı

Ders veya ünite sonu sınavlarla öğrenilen her şeyin hafızaya yer etmesini sağlamalı.

 

Tüm bu şartların hepsini barındıran bir program olan online İngilizce eğitim programları, ana dil İngilizce olan Amerikalı eğitmenlerle en kaliteli İngilizce öğretmenlerine sahiptir. İngilizceyi sonradan öğrenen bir öğretmenle ana dili İngilizce olan bir öğretmenden alacağınız telaffuz eğitim kalitesi çok farklı olacaktır.

İş ya da günlük aktivitelerden kalan zamanınızda yani en müsait olduğunuz bir zamanda dersleri başlatabilir, 10-20 ya da 30’ar dakikalık ders programlarından dilediğinizi seçebilirsiniz. Öncelikle konuşma ağırlıklı programda dinleme, okuma ve yazma becerileri kazanacak, konu sonlarında yapacağınız testlerle kendinizi test ederek eksiklerinizi belirleyeceksiniz.

 

İnternette bulacağınız ve derslerine devam edeceğiniz online eğitim sitesini seçerken ne kadar sürede İngilizce konuşmaya başlayabileceğinizi, o siteden eğitim alarak İngilizcede yol kat edenleri ve eğitim kalitesini iyi araştırmalısınız. Hangi amaç için İngilizce öğrenmek istediğiniz ise çok önemlidir.

Mobil uyumlu İngilizce programı

Dil eğitimini her yerde ve her zaman almanızı sağlayacak olan mobil uyumluluk, bir eğitim sitesinin olmazsa olmazıdır. Akıllı cihazların elimizden düşmediği günümüzde, İngilizce eğitimini cep telefonlarınızdan da canlı olarak alabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek için seçeceğiz programın kriterleri biraz da size göre değişecektir.

İngilizce öğrenme amacınızı ve hedeflerinizi belirleyin

En kolay ve en hızlı nasıl öğreniyorsunuz tespit edin

İngilizce bilmenin size getireceği diğer avantajları listeleyin

Ve online İngilizce eğitim programlarından biri ile hemen hayallerinizi gerçekleştirin.

Kelime öğrenme uygulaması ile İngilizce öğrenmek

wordly

Konuşarak öğreten başarılı program konusarakogren.com’un dışında kelime öğrenme uygulaması wordly de, kelime öğrenerek ingilizcenizi geliştirebileceğiniz bir platform.

Bilgi almak ve indirmek için getwordly.com‘a gidebilir, ya da uygulama mağazalarında “wordly” araması yapabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için İngilizce Öğrenme Programı yazımıza da göz atın

Son Yazılar