Konuşarak Öğren Blog > İngilizce Nasıl Öğrenilir? > İngilizce Öğrenme Kitabı İle İngilizce Öğrenmek
 Kategori İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenmeye kendiniz başlamak ve tek başına çalışarak İngilizce bilginizi bir yerlere getirmek istiyorsanız İngilizce öğrenme kitabı satın alabilirsiniz. Günümüzde kitapların yanında eğitim CD’leri de verilmekte, konular anlatımlı olarak CD’lerde aktarılmaktadır. Disiplinli bir şekilde İngilizce çalışmak kitapta belirtilen konuları sırası ile öğrenmek için sabırlı olmalısınız. Genelde kitaplar bir müddet sonra rafa kaldırılmaktadır. Teknoloji çağı günümüzde kitaplarla İngilizceyi öğrenmek artık geçmişte kaldı. İnternette İngilizce öğreten birçok online eğitim siteleri bulunmaktadır. İngilizce öğrenme kitabı yerine online eğitimleri tercih edebilir, kısa sürede İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce Öğrenme Kitapları Neler Vaat Eder?

Pratik olarak İngilizce öğrenmeyi

Hızlı İngilizce öğrenmeyi

Eğlenceli bir şekilde öğrenmeyi

İngilizceyi kolay öğrenmeyi

Kendi kendine İngilizce öğrenmeyi

Ve ekonomik fiyatlarla İngilizce öğrenmeyi

Tüm bu vaatler her zaman herkes için geçerli olmamaktadır. Pratiklikte okuduğunuz ve gayret ettiğiniz sürece pratik olmakta, sıkıldığınız anda eğlence ve pratiklik rafa kalkmaktadır. Eğlence kavramı kişiye göre değişir. Kitaplarla İngilizce öğrenmeyi eğlenceli bulanlar için evet eğlencelidir. İngilizceyi kolay öğrenmek için en etkili öğrenme şekli online İngilizce eğitimlerdir. Kendi kendine İngilizce öğrenmek için çalışmaya başlanmakta fakat kitaplar bir müddet sonra bir kenara kaldırılmaktadır. Online eğitimler canlı sınıflarda verildiğinden sıkılmak söz konusu değildir. Plan programı öğretmen yaptığından öğrenciye sadece derslere katılmak kalır. Oysa kitaplarda tüm konular her seviyeye göre verildiğinden yeterince verim elde edilemez.

İngilizce Öğrenme Kitapları Pahalı mı?

Setine göre fiyatlar değişmekte, çoğu zaman onlarca kitaba tonlarca para verilmektedir. Online İngilizce eğitimler ise çok daha ucuza mal olur. Üstelik süreklilik söz konusudur. İngilizce öğrenme kitabı fiyatları yayıncı firmaya göre değişir. CD’ler MP3’ler ve kitaplar çoğu zaman kafa karıştırır. Kişi hangi sıraya göre çalışacağı konusunda tereddüt eder. Çünkü çoğu zaman seviyesine uygun olmayan kitaplarla daha çok zorlanır. Onun yerine kısa hikaye kitapları almak yeni kelimeler öğrenmek için çok daha keyiflidir. Online eğitimi destekleyen hikayelerle kelime hazinesi geliştirilebilir. İnternette ve piyasada birçok İngilizce öğrenme kitabı bulunmaktadır. İllaki kitap almak isteniyorsa iyi araştırılma yapılmalı, seviyeye uygun setlerle düzenli çalışarak sonuç almaya bakılmalıdır.

Güncel İçeriklerimiz

Lütfen Ne Aradığınızı Yazın ve "Enter" tuşuna basın.