İngilizce Öğrenme Oyunları ve İngilizce Öğrenimine Etkisiİngilizce öğrenme konusunda, fayda sağlayacak basılı ve dijital kaynakları takip etme kadar, aynı zamanda İngilizce öğreniminize katkı sağlayacak farklı noktalarda da aktif olmalısınız! Bunların içinde, İngilizce Öğrenme Oyunları da yer alıyor. Konu her ne olursa olsun, yalnızca İngilizce değil aynı zamanda matematik, geometri ya da diğer derslerde, konularda oyunlaştırılmış yöntemler herkes tarafından tercih ediliyor. Özellikle dijital çağda oyunlaştırılmış sistemler öğrenmeyi hızlandırıyor. Bu, birçok eğitim uzmanı tarafından da önerilen bir konudur.

İngilizce Öğrenme Oyunları hangi konular için tercih edilir?

İngilizce öğrenme konusunda oyunlaştırılmış içerikler, dijital oyunlar ya da İngilizce oyun kitapları, ağırlıklı olarak kelime öğrenme konusuna odaklanmıştır. Gramer ya da diğer İngilizce konularında, oyunlar çok etkili olmayabilir. Konuşma, telafuz gibi konularda İngilizce oyunları görmeyiz. Ancak kelime öğrenme konusunda, birçok yöntem deneyen öğrenciler, kelime öğrenme oyunlarını sıklıkla tercih ediyor. Eğer siz de Google’da İngilizce Öğrenme Oyunları konusunu araştırırsanız, karşınıza genellikle kelime öğrenme noktasında geliştirilmiş oyunlar çıkar.

İngilizce öğrenme oyunları sunan siteler

Örnek olarak, Rixoyun’da, İngilizce kelime öğrenme ile ilgili bir oyun sunulmuştur. Genellikle, ilkokul öğrencileri için giriş düzeyinde kelimeler ile desteklenen bu oyun, ileri düzey İngilizce bilgisi için önerilmiyor.

Bunun yanı sıra, diğer bir İngilizce oyun portalı da, Ingilizceoyun.com sitesi. Bu sitede, belli başlı oyunların, flash oyunların İngilizce versiyonları yer alıyor. İngilizce öğrenimine dönük olmasa da, oyun oynayarak İngilizceyi geliştirmek isteyen kişiler için ideal sitelerden bir tanesi. Örnek olarak, Türkiye’de de popüler olan bir tv programı, aynı zamanda oyun olan ‘kim milyoner olmak ister’in İngilizce versiyonunu bu sitede bulabilirsiniz.

İngilizce öğrenmeyi düşünenler için bir başka uygulama: QuizUp

Doğrudan bir İngilizce öğrenme oyunu olmasa da, temel dili İngilizce olan bir bilgi yarışması uygulaması olan Quiz Up da popüler oyunlardan. Quiz Up’da logolar, Türkiye gündemi, ya da spesifik olarak Game of Thrones gibi alt konulardan bir tanesini seçerek, diğer kullanıcılara karşı online bilgi yarışması mücadelesi verebilirsiniz! İlk etaplarda zor gelebilecek sorulara, zamanla alışabilirsiniz.

Kelime öğrenmek için oyunları değil, Wordly’yi tercih etmek daha mantıklı!

Eğer amacınız kelime öğrenmekse, sizlere Wordly uygulamasını önerebiliriz. Hergün bir kelimeyi, çeşitli aralıklarla size hatırlatarak öğrenmenizi sağlayan bir uygulama olan Wordly, Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak sunuluyor. Wordly indirerek, İngilizce kelime haznenizi de genişletebilirsiniz.

Son Yazılar