İngilizce Öğrenme Süresi: Ne Kadar Sürede Öğrenebilirsiniz?


İngilizce öğrenme süresi kimlerine göre 1 hafta 10 gün, kimilerine göre 6 ay kimisine göre ise yıllar alır. Peki, bu süreler arasında neden bu kadar uçurum var? Hangisine inanmak gerek? Gerçekten kısa sürede İngilizce öğrenmek mümkün mü?

İngilizce öğrenme sürecini, bu süreci nelerin etkilediğini ve sorunsuz İngilizce için geçmesi gereken süreyi araştırıp derledik.

İngilizceyi ne kadar zamanda öğrenebilirim?

İngilizceyi öğrenenlere baktığımızda genelde 6 ayda akıcı bir şekilde konuşmaya başladığını görüyoruz. Öğrenme süreci aslında kişiden kişiye değişiyor. İngilizce öğrenme işini ciddiye alıp gerçek anlamda çaba gösteren ve çalışanlar 6 ayda İngilizce konuşmaya başlarken, düzenli çalışmayıp veya doğru bir eğitim almayıp ciddiye almayanlar ise yıllarca İngilizce konuşmayı başaramıyor. Yani İngilizce öğrenme süresi tamamen size bağlı.

İngilizce öğrenme süresini neler etkiliyor?

İngilizce öğrenmede amaç takılmadan akıcı bir şekilde konuşmak, söyleneni anlamak, okumak ve yazmaktır. Bu durumda gidilen dil kursu konuşma ve dinleme üzerine bir sistem olmalı. Klasik kurslarla İngilizce öğrenmeye çalışmak uzun yıllar alabilir.

İngilizce eğitimi pratik üzerine olmalı, ezbere dayalı olmamalıdır. İngilizce öğrenmek için kararlı olmaksa ilk adımdır. Sonrasında kurs ve öğretmen araştırması yapılarak bir eğitim planı çıkarılır.

Düzenli çalışmak, her gün İngilizce öğrenmek için zaman ayırmak gerekir.

Sadece yazarak değil konuşarak İngilizce öğrenmek gerekir.

Yurt dışında İngilizce eğitimi tavsiyeler arasında yer alsa da yurt dışında dil eğitimi almak için bile belli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak gerektiği unutulmamalıdır.

En kısa sürede İngilizce öğreten yöntem: Konuşarak Öğren

Son yılların en etkili ve en popüler İngilizce öğrenme şekli online İngilizcedir. Akıllı cihazlar, tablet ve bilgisayar aracılığı ile erişimin sağlandığı her yerde online İngilizce eğitimi alınmaktadır. Ana dili İngilizce olan öğretmenler kişinin istediği saatlerde Skype den bağlanıp bire bir konuşma tarzında eğitim verir. Eğitimler kişiye özel olduğundan herkesin kendi dil seviyesinde başalar. Bu da başarıyı etkileyen en önemli noktalardan biridir. Öğrenme sürecinde konuşma önemli dedik. Konuşurken kelimeleri en doğru şekilde telaffuz etmek, edemediğinde anlık geri bildirimlerle doğru telaffuzu öğrenmek online İngilizce eğitiminin en önemli özelliklerindendir.

Bilgi almak için tıklayın: www.konusarakogren.com

Son Yazılar