Konuşarak Öğren Blog > İngilizce Nasıl Öğrenilir? > En İyi İngilizce Öğrenme Teknikleri
 Kategori İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Hangi işe başvurmak isteseniz İngilizce bilme şartı mı karşınıza çıkıyor? Kamu personeli sınavına gireceksiniz İngilizce mi lazım? Yada Ales için İngilizce bilmek mi gerekli? İşte kısa zamanda ve kolaylıkla İngilizce öğrenmenin temel stratejisini oluşturan İngilizce Öğrenme Teknikleri!

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

1. Önceliklerinizi belirleyin

header-newyork

Her yeni öğrenmeye başladığımız şey gibi İngilizce içinde zaman ve enerji ayırmak gerekiyor. Günde en az 1,5 saatinizi İngilizce öğrenmek için harcamalısınız.

2. Kaliteli zaman ayırın

slide-5

İngilizce öğrenmek için ayırdığınız birkaç saatin kaliteli olmasına dikkat edin. Yani bu zaman yemek yaparken öğrenmeye çalışmak yada evde biri varken hem onunla sohbet edip hem İngilizceye ayırılacak bir zaman olmasın.

3. Planlı Çalışın: İngilizce Öğrenme Tekniklerini Takip Edin!

tumblr_o0spc27kSv1v3htmao1_1280

Kendinize bir ‘İngilizce Öğrenme Planı’ hazırlayın. Her gün yapılan tekrarlar sıkıcı olabilir ama bu rutinin kısa bir süre sonra işinize ne kadar yaradığını görünce şaşıracaksınız.

4. Kolay konularla başlayın

tumblr_n8x6ejvO5k1temnxdo1_1280

İngilizce gramer ile başlamak yerine sayıları, günleri, ayları öğrenerek başlayabilirsiniz. Belirli kelimeleri öğrendikten sonra zamanları, telaffuzu, okuma ve yazmayı öğrenmeye geçin. Böylelikle cümle kurmaya başlamanız, kurulan cümleleri anlamanız daha kolay olacaktır.

5. İngilizce kitaplar okuyun

tumblr_static_arno9v6el3c44ok8kow40woc0_640_v2

İlk olarak storage1 denilen başlangıç seviyesi kısa hikayelerden oluşan İngilizce kitapları okumaya başlayabilirsiniz. Hatta bunların Türkçe çevirilerini bile yapmaya başlamanız hem sizi mutlu edecek hem de iki dil arasındaki anlatım farklılıklarını görmenizde size büyük fayda sağlayacaktır.

6. Alt yazılı diziler izleyin

large

Şu sıralar oldukça popüler biliyorsunuz yabancı diziler. Özellikle telaffuzları öğrenmek için oldukça iyi bir yöntem. Çevirilerin iyi yapıldığı bir diziyle Türkçesini okuduğunuz bir kelimenin İngilizcesinin nasıl telaffuz edildiğini öğrenebileceğiniz gibi çok etkileyici bir diziyse bağımlılık ta yapabiliyor misal Game of Thrones.

7. Pratik yapın

tumblr_m0wczn5Mgc1qh6rjfo1_500

Mümkünse ana dili İngilizce olan birileriyle pratik yapın. Eğer bu mümkün değilse İngilizcesi sizden daha iyi olan birisiyle günlük kısa konuşmalar yapın. Yanlışlarınızı tespit edin ve bunu her gün yeni öğrendiğiniz kelimeler ekleyerek tekrar edin.

8. Günlük kelime sayısı

vocabulary-I

Kendinize bir hedef belirleyerek her gün o kadar İngilizce kelime ezberleyin. Örneğin her gün 5 tane yeni kelime öğrenin ve bunu gün içerisinde kullanmaya gayret edin. Her gün kısa zaman ayırıp öğreneceğiniz 5 kelimenin ayda 150 kelime yapacağını unutmayın!

9. Online sohbet edin

Online_Chatting

İngilizce chat siteleri size hem yazışarak hem de görüntülü sohbet imkânı tanıyorlar. Üstelik bu sitelere sadece bilgisayardan değil akıllı telefonlardan da giriş yapabiliyor anadili İngilizce olan insanlarla konuşma fırsatı bulabiliyorsunuz.

İşte İngilizce Öğrenme Teknikleri bu şekilde, siz de bu İngilizce Öğrenme Tekniklerini takip ederek, kendinizce uygulayarak daha iyi, daha akıcı bir yabancı dile sahip olabilirsiniz.

Güncel İçeriklerimiz

Lütfen Ne Aradığınızı Yazın ve "Enter" tuşuna basın.