İngilizce Öğrenme Uygulamaları İngilizce İçin Faydalı mı?


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce öğrenmenin birçok yolu olsa da herke her yöntemle İngilizceyi istediği verimde öğrenememektedir. Bu nedenle İngilizce öğrenme uygulamaları içinde en çok verim elde edilecek yöntem seçilmeli ve disiplinli bir şekilde bu yöntem uygulanmalıdır. Mesela kelime ezberlemek için bazılarını kelime kartları ile daha hızlı kelime ezberlerken bazıları yazarak, bazıları okuyarak bazıları ise dinleyerek ezberlemektedir. Yani tüm İngilizce öğrenme uygulamaları herkeste aynı sonucu vermemektedir. Kişinin öğrenme yeteneğine ve ezber becerisine göre en doğru teknik seçimi iyi yapılmalıdır. Sizler İngilizce öğrenme uygulamaları içinde en çok işe yarayan eğitim şekillerini vermek istiyoruz.

Online İngilizce Kursları

İngilizce öğrenmek için iş yoğunluğundan, zaman kısıtlığından muzdarip olanlar için en doğru seçimdir. Online İngilizce eğitimi veren bir siteye üye olunur ve kişi ders almak istediği saat dilimini kendisi belirler. Hangi seviyede olursa olsun o seviyeden başlayarak eğitim alır. Bu da kendi seviyesinde olan diğer kursiyerlerle grup çalışması ve pratik imkanı sağladığından sıkılmadan İngilizce öğrenmek mümkündür. Öğretmenler ana dili İngilizce olan kaliteli eğitmenlerdir. En doğru telaffuzları öğretmenler öğrencilerine dikte etmekte ve hatalı durumlarda hemen geri bildirim yapılmaktadır. Kelime ezberlemek, cümle kalıplarını öğrenmek ve bunu pratiğe dökmek için online İngilizce eğitimi en geçerli eğitim şeklidir. Konuşarak İngilizce öğrenmek öğrenilen kelimeleri cümlelere dökmek çok önemlidir.

konusarakogren

Okuyun, Dinleyin, Sözlük Kullanın

Okumak İngilizce öğrenmek için keyifli çalışma şekillerindendir. Sevilen bir hikayenin İngilizce olarak okunması veya makale, gazete ve dergilerin takip edilmesi yeni kelimeler ve cümle kalıpları öğrenmek için başvurulacak yöntemlerdendir. Sözlük kişinin her zaman yanında olmalı, yeni karşılaştığı bir kelimenin anlamına bakılarak hemen not edilmelidir. Kelimeleri eş anlamları ve zıt anlamları ile öğrenmek te başka bir yöntemdir. Bunun için de sözlük kullanabilirsiniz. Dinlemek kulak yeteneğinizi geliştirir. Yani kelimeleri ayrıştırır ve zamanla daha kolay anlarsınız. Dinlemek için dizi, film veya belgesel izlenebilir, internet ortamında izlerken durdurularak yeni kelimeler not edilebilir.

Yazın, Konuşun

Yazarak çalışmak kelime ve cümle kalıplarının kalıcı olarak ezberlenmesini sağlar. Konuşmak ise öğrenilenlerin pratiğe dökülmesi bakımından önemlidir. Chat yaparak, turistlerle, arkadaşlarınızla konuşarak İngilizcenizi ilerletebilir, kısa sürede seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için İngilizce Öğrenme Programı yazımıza da göz atın

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.