İngilizce Aktiviteler


İngilizce öğrenmeyi klasik kurs formatından çıkarıp daha eğlenceli hale getiren İngilizce aktiviteler, zaten uzun ve sıkıntılı bir süreç olan İngilizce öğrenme sürecini keyifli hale getiren aktiviteler olarak karşımıza çıkıyor. Şimdi eğlenerek İngilizce öğrenmeyi sağlayan aktivitelere bir göz atalım.

İngilizce Öğrenmek İçin Aktiviteler

İngilizce oyunlar

İngilizce oyun oynamak özellikle dijital ortamda oyun oynamayı sevenlerin en sık başvurduğu İngilizce öğrenme aktivitesidir. Yeni kelimeleri oyunlarla öğrenmek oldukça eğlenceli olabilir.

İngilizce Alt yazısız filmler

İngilizcede belli bir seviyeye gelmiş olanlar için oldukça keyifli bir yöntemdir. Özellikle önce Türkçe izlenen, sonra alt yazılı ve daha sonra alt yazısız olarak konusu bilinen bir filmi izlemek çok faydalıdır.

İngilizce kelime kartları

İngilizce öğrenmeye kelime ezberleyerek başlayanlardansanız İngilizce kelime kartları eğlenceli olacaktır.

İngilizce kısa hikayeler

Kırmızı başlıklı kızı veya Pinokyo’yu İngilizce olarak okuduğunuzu düşünün. Eminiz ki birçok yeni kelime öğrenecek, en azından geçmiş ve geniş zamanda kullanılan cümleleri okuyarak gramer bilginizi de genişleteceksiniz.

İngilizce chat arkadaşı

Yeni arkadaşlar edinirken tercihinizi bunu ana dili İngilizce olan birinden yana yaparsanız, karşılıklı İngilizce konuşarak dinleme ve konuşma bilgi ve becerinizi geliştirebilirsiniz. Aksan farkını düşünerek İngiliz veya Amerikalı seçmeniz daha doğru olacaktır. Sizin gibi İngilizceyi sonradan öğrenmiş veya öğrenmeye çalışan birinden gerek telaffuz gerekse gramer ve kelime bakımından pek faydalanamayabilirsiniz.

İngilizce görseller

İnternet ortamında birçok İngilizce video bulmak mümkün. Mesela vücudumuzla, renklerle, yiyeceklerle ilgili eğlenceli videolar izleyebilir, hem göze hem de kulağa hitap eden komik videolarla eğlenerek yeni kelime ve cümleler öğrenebilirsiniz.

İngilizceyi geliştiren ve pekiştiren aktiviteler

Hem İngilizce öğrenmek hem de geliştirerek daha iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmak istiyorsanız, günlük 10-20 veya 30’ar dakikalık online İngilizce eğitimini denemelisiniz. Dinleme ve konuşma bakımından aradığınız her şeyi bulacağınız online İngilizce eğitimlerinde okuma ve yazma aktiviteleri, oyunlar ve eğlenceli testlerle son derece keyifli bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz.

Unutmayın ki, İngilizce eğitimi sadece kurslar ile, alınan dersler ile olmuyor. Hayatın içinde bu dile ne kadar yer verirseniz, o kadar başarılı olma şansınız vardır… Bu açıdan bu aktiviteler son derece önemli.

Son Yazılar