İngilizce Öğrenmek İçin İpuçları


Would Like Konu Anlatımı

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizceyi öğrenmeyi ve akıcı bir şekilde konuşmayı nasıl başaracağınızla ilgili dönem-dönem karamsarlığa kapılıyor olabilirsiniz. Hatta aynı hataları tekrar-tekrar yaptığınızda moraliniz bozularak öğrenmekten vazgeçme aşamasına bile gelebilirsiniz. Unutmamanız gereken şudur ki bu durumları yaşayan sadece siz değilsiniz. Eğer İngilizce öğrenmek için ipuçları arayanlardansanız bu yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

İngilizce öğrenmek için sabırlı olun

Unutmayın, 5 günde veya 1 ayda İngilizce öğrenmek mümkün değildir. İngilizce öğrenmek sabır ve emek ister. Düzenli çalışmadan, bol-bol pratik yaparak öğrenilenleri tekrarlamadan kalıcı İngilizce öğrenilmez.

Dinleyin, konuşun

İngilizce kulak yeteneğinin geliştirmek yani duyduğunu anlamak için bol-bol dinleme pratiği yapılmalıdır. Duyduklarınızı anlamaya ve cevap vermeye çalışın. Pratik yapmak için birçok site bulabilir, chat arkadaşı edinerek İngilizce konuşabilir ya da online İngilizce eğitimi alarak dinleyerek ve konuşarak öğrenebilirsiniz.

Okuyun, yazın

İngilizce öğrenmede okuma ve yazma da çok önemlidir. Okuduğunuz kitap, dergi, makale ya da haber tarzı yayınlarla telaffuzunuzu geliştirebilir, yazarak da kelimelerin yazılışlarını kavrayabilirsiniz. Aslında İngilizce dinleme, konuşma, okuma ve yazma bakımından bir bütündür. Her biri birbirine paralel şekilde yürütülmelidir.

İngilizce olarak yeni uğraşlar bulun

Mesela İngilizce bulmacalar çözebilir, kelime oyunları oynayabilirsiniz. Şarkı söylemeyi seviyorsanız İngilizce şarkılar öğrenin ve İngilizceyi en sevdiğiniz uğraşlarda kullanın. Alt yazısız İngilizce film veya dizi izlemek de bunlardan biridir.

İngilizce ders videoları izleyin

Hangi bölüm öğrencisi olursanız olun kendi branşınızda ya da ilgi duyduğunuz bir dalda İngilizce ders anlatılan videolar izleyin. Böylece hem o dersle ilgili bildiklerinizi pekiştirebilir, hem de İngilizce birçok yeni kelime öğrenebilirsiniz.

Online İngilizce eğitimi alın

konusarakogren

İster başlangıç seviyesinde olun ister daha ileri bir seviyede, İngilizceyi en etkili ve en hızlı şekilde öğrenebileceğiniz eğitim şekli online İngilizce eğitimidir. Akıllı cihazlardan da her zaman ve her yerde online İngilizce eğitimi alabilir, İngilizceyi ana dili İngilizce olan bir eğitmenden almanın avantajlarını yaşayabilirsiniz. En uygun ve odaklanma bakımından en müsait olduğunuz saatleri siz belirleyin ve özel İngilizce ders hocanız çevrim içi olarak evinize gelsin.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.