İngilizce Öğrenmek İçin Kurs mu Özel Ders mi?


İngilizce Öğrenmek Neden Zor?

İngilizce eğitimi almak isteyenlerin internette en çok araştırdığı konulardan biri olan özel ders mi yoksa kurs mu konusunu tek tek irdeleyerek artılarını ve eksilerini gözler önüne serdik.

Her insanın yetenekleri ve ilgi alanları farklı olduğundan İngilizce öğrenme hızı ve süreci de farklı olacaktır. Kimisi daha çabuk öğrenirken kimisinin biraz daha çok çalışması doğaldır.

İngilizce öğrenmeyi bir türlü başaramıyorum

Farz edin ki İngilizce öğrenmek için bir yeteneğiniz yok ve kötü bir öğrenci olduğunuzu düşünüyorsunuz. Ama bir taraftan da İngilizce öğrenmeyi ve konuşmayı çok istiyorsunuz. Malum, İngilizce konuşabilmenin size sağlayacağı avantajlarla hayatınıza bambaşka bir yön verecek ve yaşam kalitenizi her bakımdan yükselteceksiniz. Kariyer, para, saygınlık ve yeni kültürleri öğrenme sonucu ufkunuzun genişlemesi gibi. Şimdi sizin için en ideal İngilizce eğitimi neymiş bakalım..

Özel İngilizce Dersi ve Olası Avantajları

İngilizce öğrenme yeteneği olmadığını düşünen bir öğrenci için toplu olarak İngilizce eğitimi almak diğer öğrencilerle kıyaslandığında moral bozucu olabilir. Diğer öğrenciler aktif şekilde derse katılırken konuşmaya çekinen öğrencimiz kendini dersten soyutlayabilir. Bu durumda bu İngilizce eğitiminden verim almak söz konusu değildir. Özel dersler bu tür öğrenciler için idealdir. Özel dersin kalitesi, öğretmenin tecrübe ve öğretme yeteneği önemli tabi ki.

  • Bire bir alınan İngilizce eğitimi tamamen kişiye özeldir. Öğretmen sadece bir öğrenci ile ilgilendiğinden eğitim öğrencinin İngilizce seviyesinden başlar.
  • Özel derslerde öğrencinin dersten kaytarması veya kopması gibi bir durum yaşanmaz. Yakın temasta dersler işlendiğinden öğrencinin dikkati hep üst seviyededir.
  • Öğrencinin en kolay ve en eğlenceli şekilde nasıl öğrendiğini öğretmen analiz eder ve kişiye özel keyifli ve verimli bir ders geçirilir.
  • Ders saatleri öğretmen ve öğrencinin uygun olduğu saatlerdir. Online İngilizce eğitiminde ise ders saati tamamen öğrencinin belirlediği bir zaman dilimidir.
  • Öğretmen eve gelirse ulaşım ve yollarda zaman kaybı sorunları yaşanmaz. Online İngilizce evden çıkmadan alınan mükemmel bir özel İngilizce eğitimidir.

İngilizce için online eğitim mi, normal kurslar mı?

Grup olarak eğitim almayı sevenlerin tercihi olarak İngilizce kurslarının da avantaj ve dezavantajları bulunuyor. Ancak genel olarak ele alırsak, klasik kurslar özel eğitimlere nazaran çok daha düşük bir fayda katmakta. Online İngilizce eğitimi, en çok önerilen kurs seçenekleri arasındadır… 

Son Yazılar