İngilizce Öğrenmek İçin Nereden Başlamalıyım?


İngilizce öğrenmek, günümüzde olmazsa olmaz bir durum. Herkesin sahip olması gereken bir donanımdan söz ediyoruz… Birçok insan İngilizce öğrenmek istiyor, bunun için çabalıyor ancak özellikle giriş seviyesinde ya da orta düzeyde kalmış olanlar, İngilizcesini çok fazla ileriye taşıyamamış kişilerin aklında tek bir soru var. O da İngilizce eğitimi konusuna nasıl, nereden başlamalıyım…

İngilizce Öğrenmek İçin Nereden Başlamalıyım?

Yabancı dil konusunda bugüne kadar aldığınız eğitimleri, harcadığınız seneleri, gittiğiniz kursları bir düşünün. İngilizce öğreniminde bu kursların size zaman ve fayda olarak nasıl bir getiri sağladığını ek olarak değerlendirin. Nasıl bir sonuca varıyorsunuz? Muhtemelen birçok kişi, aşağıdaki tespitlere katılır!

Artık ezbere dayalı eğitim modeli geçersiz!

Öğrenmeye değil, ezberletmeye dayalı her şeyden uzaklaşın. Diğer tüm eğitim konularında olduğu gibi, tabii ki İngilizcede de ezbere dayalı bir sistem ile herhangi bir yol alma şansınız yok. Deneyime dayalı, öğreten, tecrübe ettiren, yaşatan bir sistem ile ancak başarılı olabilirsiniz.

İngilizce öğrenmek istiyorsanız, İngilizceyi hayatınızın merkezine koymalısınız

Bir dil öğreniyorsanız, o dilde iyi değilseniz ancak gerçekten öğrenmeliyim diyorsanız hayatınızda o dile bir yer verin. Ne gibi? diye sorduğunuzu duyar gibiyiz! Telefonunuzun dili, bilgisayarınızın dili Türkçe olmasın, o dil olsun! Dizi izlerken o dilde izleyin, müzik dinlerken o dilde dinleyin. Aktüel dünya haberlerini takip ederken aynı şekilde… Kısacası o dile hayatınızın içinde ne kadar yer verirseniz, o kadar başarılı olacaksınız.

Her seviyeden insan için, İngilizce eğitiminde yepyeni bir model

Gelelim yukarıda belirttiğimiz, ezbere dayalı eğitim modellerinden ayrışmış, kalitesi ve ortaya koyduğu sonuçlar ile on binlerce kişinin ciddi anlamda ilerleme kat etmesini sağlamış, İngilizce öğrenmelerine vesile olmuş o sisteme! Konuşarak öğreten, online eğitime dayalı eğitimlerle artık İngilizceyi hayatınızın tam orta yerine koyabiliyorsunuz.

Yurt dışı dil kurslarının yüksek bütçelerinden korkmayın. Konuşarak Öğren ile Türkiye’de herkesin haberdar olduğu bu yenilikçi eğitim modeli ile İngilizce öğrenmek artık daha kolay. Her gün Skype ya da telefon üzerinden, anadili İngilizce olan eğitmenler ile görüşerek İngilizce pratiği yapabilir, yanlışlarınızı eğitmeniniz tarafından öğrenebilir ve kendinizi daha çok geliştirebilirsiniz…

Son Yazılar