İngilizce Öğrenmek için Ücretsiz 5 Site


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Popüler kültürü daha iyi anlamak, uluslararası etkinliklere katılabilmek, yurtdışında eğitim alabilmek için ilk önce İngilizce bilmeniz gerektiğini unutmayın. İkinci bir dil bilen insan sayısının fazla olmadığı ülkemizde İngilizce bilmek size ve özgeçmişinize donanım katacak, akademik ve iş kapıları açacaktır.

Günümüz dünyasında İngilizce öğrenmek ve pratik yapmak da düşündüğünüz kadar zor değil. Bir çok şeyi internetten halledebildiğiniz gibi İngilizce öğrenme siteleri sayesinde İngilizceyi de internetten öğrenebilir ve geliştirebilirsiniz. Üstelik bunun için bir bütçe ayırmanıza da gerek yok! Bu yüzden bu yazımızda İngilizce öğrenmek için ücretsiz 5 siteden bahsedeceğiz.

British Council

British Council IELTS sınavına hazırlanan öğrencilerin de tercih ettiği sitelerden biridir. Ücretsiz İngilizce öğrenme siteleri arasında en ünlülerden biridir. British Council İngilizce öğrenmek isteyen insanları çocuklar, gençler ve yetişkinler olarak 3 gruba ayırır. Bu sayede kaç yaşında ve hangi seviyede olursanız olun İngilizcenizi geliştirmek için fırsat sunar. Her gruba özel dersler, oyunlar ve listening becerilerinizi geliştirmeye katkı sağlayacak podcastlar bulunur. Derslerden sonra da öğrendikleriniz hakkında diğer öğrencilerle de tartışıp konuşabileceğiniz tartışma panoları bulunur. Bu sayede hem eğlenerek hem de pratik yapıp öğrenerek ücretsiz bir şekilde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Mobil uygulaması sayesinde de nerede olursanız olun derslere eş zamanlı katılım sağlayabilirsiniz.

Duolingo

İngilizce öğrenmenin bir çok yolu olduğunu hepimiz biliyoruz. Ders alarak, çalışarak, dizi izleyerek, İngilizce Türkçe sözlük kullanarak kelime kartları hazırlayıp kelime hanemizi zenginleştirerek İngilizcenizi geliştirebilirsiniz ancak bazen bunları yapma motivasyonunu kendinizde bulamıyor olabilirsiniz. Yoğun bir okul ya da akademik hayatınız olabilir ve dil öğrenmeye geniş bir zaman ayıramayabilirsiniz. Duolingo işte tam bu sırada yanınızda! Telefonunuzdan 7/24 ulaşabileceğiniz uygulaması sayesinde İngilizce öğrenmeniz çok daha kolaylaşacak.

Gün içerisindeki molalarınızda veya boş zamanlarınızda uygulamadan pratik yapabilir ve İngilizce öğrenmeyi keyifli hale getirebilirsiniz. Duolingo’da İngilizce dışında bir çok dil seçeneği de mevcut.

Vocabulary

Vocabulary diğer İngilizce öğrenme sitelerinden biraz daha farklı çalışıyor. Çoktan seçmeli soruların bulunduğu kısa testlerle size kelimeler sorup sizi değerlendiriyor. Aynı zamanda hatalı cevap verdiğiniz kelimeleri kaydediyor. Bu sistem bilmediğiniz kelimelere daha sonra dönüp anlamını öğrenmenizi sağlıyor. Aynı zamanda telaffuzlarını bilmediğiniz kelimelerin telaffuzlarını da Vocabulary üzerinden dinleyebilir ve öğrenebilirsiniz. Vocabulary kolay kullanımı ve kelime dağarcığınızı geliştirmek işin kullandığı akılda kalıcı yöntemlerle en çok tercih edilen siteler arasında.

English Grammer

Başlangıç (beginner) veya ileri (advance) seviye biri olmanız fark etmeksizin bu site sizin için harika! Bilgisayarınıza indirebileceğiniz ücretsiz dersleri de olan bu sitede İngilizcenizi kolaylıkla geliştirebilirsiniz. Unutmayın ki İngilizce öğrenirken de kelime bilgisi ve dil bilgisi birbirini takip eder ve destekler. Kaliteli videoları ve açıklayıcı gramer anlatımları ile English Grammer ücretsiz İngilizce öğrenme siteleri arasında en iyilerinden biridir.

BBC Learning English

Genellikle TOEFL ve IELTS sınavlarına hazırlananların ya da orta ve ileri seviye İngilizce öğrenmek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği BBC Learning English, günümüzde en yüksek standartta eğitim veren sitelerden biridir. Site dil bilgisi, telaffuz, kelime bilgisi gibi bir çok içeriği size sunmaktadır. Çoğunlukla haber, podcast, dizi gibi içerikler siteyi yoğun tutmaktadır.

İngilizce Öğrenmek için Konuşarak Öğren ile Tanışın!

Bunca seçenek arasında kararsız kalıyorsanız ihtiyacınız olan şey Konuşarak Öğren! Konuşarak Öğren’in diğer sitelerden farkı çevrimiçi dersleri ve uzman eğitmen kadrosudur. Bu sayede İngilizceyi en etkili ve eğlenceli şekilde öğrenebilirsiniz! Üstelik günlük İngilizce, akademik İngilizce, iş İngilizcesi, çocuklar için İngilizce ve sınavlar için İngilizce gibi ihtiyacınız olan her konuda eğitim alabilirsiniz. Konuşarak Öğren ile İngilizce öğrenmek için ayıracağınız vakti ayarlayabilir, kendinize en uygun programı oluşturabilirsiniz. Derslere başlamadan önce eğitmenler seviyenizi ölçerek size en uygun programı hazırlamaya yardımcı olurlar. 24.000’in üzerinde öğrenciye İngilizce eğitimi veren Konuşarak Öğren ücretsiz sitelere göre çok daha kaliteli ve sistematik bir eğitim sunar. Ücretsiz diğer sitelerden tek başınıza ilerlemek sıkıcı ve zor gelebilir. Online dersler sayesinde aklınıza bir soru takıldığında direkt danışabilir eksik olduğunuz yerlerde feedback alabilirsiniz. Konuşarak Öğren’in ücretsiz İngilizce soru sormanızı sağlayacak sistemi de vardır. Ücretsiz sitelerden yavaşça kendinizi geliştirmek yerine, daha sıkı bir programla ilerleyip hızlı bir gelişme kaydetmek için Konuşarak Öğren ile tanışın!

Ücretsiz İngilizce Öğrenme Siteleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

  • Beginner seviyesinde biri olarak hangi İngilizce öğrenme sitesini tercih etmeliyim?

Beginner seviyesindeyseniz yukarıdaki sitelerden Duolingo ve British Council ile seviyenizi geliştirebilir, Vocabulary ile kelime bilginizi kolaylıkla artırabilirsiniz.

  • İngilizce öğrenirken kelime bilgimi hangi siteyi kullanarak geliştirebilirim?

Vocabulary ve Duolingo ile kelime bilginizi sıkılmadan pratik yaparak geliştirebilirsiniz.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.