İngilizce Öğrenmek Neden Zor?


İngilizce Öğrenmek Neden Zor?
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İlkokuldan itibaren İngilizce eğitimi almasına rağmen neden birçok insan İngilizce öğrenemiyor? İngilizce gerçekten zor bir değil mi?

Aslına bakarsanız diğer yabancı dillere göre en kolay dil İngilizcedir. Fakat İngilizce eğitimlerde uygulanan yanlış taktikler bu dili zorlaştırmakta ya da insana İngilizce öğrenmek zor gelmektedir. O zaman önce İngilizceyi zorlaştıran şeyler nelermiş onlara bir göz atalım.

İngilizce öğrenmek neden zor?

Gramer ağırlıklı eğitim insanı İngilizceden soğutuyor. İngilizce öğrenmek neden zor sorusunun yanıtı da burada saklı.

İngilizce Öğrenmek Neden Zor?

Gerçekten de öyle. İlkokuldan itibaren başlayan İngilizce eğitiminde müfredatın %90’ı İngilizce gramere ayrılıyor. Sürekli gramer kurallarının yazılması, okunması, tüm dil bilgisi kurallarının peş peşe verilmesi, konuşma pratiğinin hiç yapılmaması İngilizceyi sıkıcı bir dil haline getiriyor. Hele bir de İngilizce öğretmeni sevilmediyse öğrenci İngilizce derslerine bile girmek istemiyor. Oysa gramer adım-adım verilmeli ve İngilizce dersi eğlenceli bir hale getirilmeli.

Ezbere dayalı İngilizce sıkıcı geliyor

İngilizcede ezberlenmesi gereken kalıplar ve kurallar elbette var. Fakat tamamen ezbere dayalı bir dil eğitimi son derece sıkıcı olup faydasızdır. Öğrenme, kullanılarak, konuşularak gerçekleşmeli, aşama-aşama öğrenilen kelime ve kurallar konuşma pratiğine dökülmelidir. Kelimelerin sadece Türkçe karşılıklarının öğrenilmesi yanında telaffuzları da doğru öğrenilmeli, öğrenilenler sürekli yapılan konuşma pratiği ile pekiştirilmelidir.

Sınavlara hazırlanır gibi İngilizce çalışmak

Öğrenim hayatı boyunca verilen İngilizce eğitimi işte tam da böyledir. İngilizceye normal bir derse çalışır gibi çalışılmaz. İngilizce hayata dahil edilmeli ve konuşarak öğrenilmelidir. Sadece ezberlemek ve anlamını öğrenmekle kalınan bir İngilizce eğitimi pasif bir bilgiden öteye gidememekte, bu şekilde İngilizce eğitimi alan insanları “anlıyorum ama konuşamıyorum” durumuna getirmektedir.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce konuşarak, dinleyerek, yazarak ve okuyarak öğrenilir. Gramer adım-adım öğrenilerek pratiğe dökülür. Bol-bol dinleme ve konuşma pratiği yapılır. Online eğitimlerde İngilizce en etkili şekilde öğretilmekte, eğitime katılanlar daha ilk derslerden itibaren İngilizce konuşmaya başlamaktadır.

Sizler de İngilizceyi en kolay ve en kısa sürede üstelik en eğlenceli bir şekilde öğrenmek istiyorsanız, konuşarak İngilizce öğreten online eğitimlere katılın. Ana dili İngilizce olan öğretmenlerden en kaliteli eğitimi alarak hemen İngilizce konuşmaya başlayın. Üstelik en konforlu mekan olan ev ortamında…

Bilgi için: www.konusarakogren.com

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.