İngilizce Öğrenmenin En Hızlı Yolu “Korkusuzca Konuş”


İngilizcede En Sık Kullanılan Soru Kelimeleri

 

Cesaretin dehası, kudreti ve büyüsü vardır diyen Johann Wolfgang Von Goethe, bu sözü adeta İngilizce konuşmaya cesaret edemeyenler için söylemiş. İngilizce bilmekle konuşmak arasındaki bu çizgide cesaret devreye giriyor. Hata yapmaktan korkarak İngilizce konuşmaya cesaret edemeyenler hep bir adım geride kalıyor. Kimisi de daha az kelime ve gramer bilgisi ile şakır-şakır İngilizce konuşuyor. Çünkü onlar İngilizce konuştukça bilgilerini geliştirdiklerini ve ilerleme kaydettiklerini görüyorlar. Kesin olan bir şey var ki İngilizce öğrenmenin yolu konuşma ve dinlemeden geçiyor.

İngilizce konuşmaya başlamak

İngilizce eğitimi alan veya almak isteyen kişinin bu eğitimden tek beklentisi İngilizce konuşabilmektir. Uzun zamandır gidilen bir kursta hala İngilizce konuşamayan birinin aynı eğitimde ısrar etmesinin bir anlamı yok. Kelime ve gramer olarak hemen her şeyin dikte edildiği kurslarda maalesef İngilizce pratiği yeterli değil. Hatta birçok öğrenci öğretmeninin telaffuzunun da yeterli olmadığını görüyor. İngilizceyi sonradan öğrenmiş bir öğretmenle ana dili İngilizce olan bir öğretmenden alınan telaffuz ve pratik eğitimi arasında çok büyük farklar var. İngilizce öğrenmek için en büyük cesareti göstererek ilk adımı attınız ve kurs araştırmaya başladınız. Bundan sonra önemli olan sizleri İngilizce konuşturmaya teşvik edecek ve konuşturacak bir dil eğitimi olmalı, olmalı ki emeğiniz, zamanınız ve paranız boşa gitmesin.

İngilizce konuşanlar cesur insanlardır

Çevremizde cesur insanları gözlemlediğimizde onların her zaman aktif, neşeli, atılgan ve sosyal olduklarını görüyoruz. Bu insanlar her şeyde olduğu gibi İngilizce konuşmada da hata yapmaktan korkmayıp konuşuyor, İngilizce konuştukça da konuşma becerilerini he geçen gün geliştiriyor. Yani İngilizce konuşmak için biraz kendine güven ve cesaret gerekiyor.

İngilizce konuşturan metot

Belki birkaç kez dil öğrenmeye kalkıştınız, belki defalarca kurslara gittiniz belki de kendi kendinize dil sorununu halletmeye çalıştınız. İngilizce öğrenmeye kesin karar vermek ilk adım demiştik. İş adamı, ev hanımı, öğrenci veya memur olabilirsiniz. Şunu biliyoruz ki neyle uğraşırsanız uğraşın İngilizce öğrenmek için günlük yapmanız gereken işlerden arta kalan zamanlarda İngilizce çalışacaksınız. O zaman ders çalışma planı da ona göre olmalı. Ders saatlerini sizin belirlediğiniz ve ana dili İngilizce olan bir dersi ve eğitmeni online İngilizcede bulacaksınız. İngilizce konuşma ve dinleme odaklı alacağınız özel derslerle kısa zamanda İngilizce konuşmaya başlayacaksınız.

Türkiye’de 20 binin üzerinde kişinin katıldığı ve İngilizcesini geliştirdiği Konuşarak Öğren, sizin için en avantajlı modeli sunuyor:

-Günde 10 dakika, 20 dakika gibi kısa aralıklar ile eğitim imkanı,

-Ana dili İngilizce olan eğitmenler ile görüşme,

-Seviyenize göre uygun konuşma çalışmaları…

Son Yazılar