İngilizce Öğrenmenin En Keyifli Yolları


İngiliz İngilizcesi mi Amerikan İngilizcesi mi?

“Keyif alarak öğrendiğimizi hiçbir zaman unutamayız”. A. Mercier

 

İngilizce öğrenmenin en etkili yolu öğrendiğini kullanmaktır. Bunu yaparken de eğlenerek yaptığınızda hafızanıza unutmayacak şekilde yerleştiğini göreceksiniz. Öğrenmeyi çok ciddiye almak bir müddet sonra sizi sıkacak ve İngilizce öğrenmeden soğutacak. Keyifli hale getirildiğinde ise hem eğlenmek hem de öğrenmek mümkün olacak. Eğlenerek öğrenmek için illa yurt dışına veya Türkiye’nin herhangi turistik bir beldesine gitmeye gerek yok. Ev ortamında da eğlenerek İngilizce öğrenmek mümkündür.

Online İngilizce eğitimi alın

Online İngilizce eğitimi alarak hem eğlenip hem de öğrenen öğrenci sayısı her geçen gün artmaktadır. Canlı sınıflarda alınan İngilizce eğitimi, oyunlar, eğlenceli testler ve daha birçok aktivite online eğitimlerde bulunmaktadır. Konuşarak İngilizce öğrenmenin keyfini canlı sınıflarda yaşayacaksınız. Ana dili İngilizce olan bir eğitmenden İngilizce öğrenmek ve aynı seviyedeki öğrencilerle pratik yapmak eğlenerek İngilizce öğrenmek isteyenler için en doğru tercihtir: Bilgi için, www.konusarakogren.com

Hobilerinizle ilgili yabancı siteleri gezin

Spor meraklısı, araba meraklısı, modayı yakından takip eden biri veya yabancı bir film yıldızının hayatını merak eden biri olabilirsiniz. Keyif alacağınız bir konuda internette yabancı sitelerde gezinti yapın. Mesela, merak ettiğiniz bir film hakkında film adı + forum yazın ve film hakkında yazılanları İngilizce okuyun. İlgi duyduğunuz bir konu olduğu için bir müddet sonra yazılanları çok daha rahat anlayacaksınız.

Chat arkadaşı bulun

Hem eğlenceli hem de sosyal bir İngilizce öğrenme yöntemidir. Kafanıza uygun bir yabancı arkadaşla sohbet etmek oldukça keyifli vakit geçirmenizi sağlar. Günlük konuşmalardan ilgi duyulan bir konunun tartışılmasına kadar birçok konuda sohbet edebilirsiniz.

İngilizce kelime oyunları oynayın

Uygun kelimeyi bulma, kelime eşleştirme, adam asmaca, boşluk tamamlama, karışık harflerden kelime bulma ve daha birçok eğlenceli kelime oyunları hem oyun seven hem de İngilizce öğrenmek isteyenlerin tercihidir.

İngilizce dizi, film, belgesel veya talk show izleyin

İngilizce öğrenmenin en eğlenceli yollarından biridir. Konusunu bildiğiniz veya daha önce Türkçe izlediğiniz bir filmi önce alt yazılı sonra da alt yazısız izleyebilirsiniz. Basit günlük konuşma kalıplarının kullanıldığı birçok film ve dizi internet ortamında bulunmaktadır. Gerçek İngilizce öğrenebilir, İngiliz oyunculardan sokak İngilizcesi öğrenebilirsiniz. Kelime telaffuzları orijinaldir. Çünkü oyuncuların ana dili İngilizcedir. İngilizce seviyenize uygun bir filmi yanınızda bir sözlükle izlemeniz kelime bilginizin artmasında oldukça faydalı olacaktır.

Son Yazılar