İngilizce Öğrenmenin Sırrı Nedir?


İngilizce Kelime Eşleştirme Uygulamaları

 

İngilizce öğrenmek isteyen birinin ilk olarak kendisine şu soruyu sorması gerekiyor. Neden İngilizce öğrenmek istiyorum?

İngilizce öğrenmeyi neden istiyorsunuz?

Yabancı dil sınavlarından geçer not almak için mi?

İş yerinde daha iyi pozisyonlarda çalışmak için mi?

İyi bir iş bulmak için mi?

Yabancı dizi ve filmleri alt yazısız seyretmek için mi?

Yabancı kaynakları rahat okuyup anlamak için mi?

İnterneti daha verimli kullanmak için mi?

Yurt dışı seyahatlerinde iletişim sorunu yaşamamak için mi?

Evde çocuklara İngilizce derslerinde yardımcı olmak için mi?

Yabancı arkadaşlar edinip onlarla hemen İngilizce konuşmaya başlamak için mi?

Gördüğünüz gibi liste uzayıp gidiyor. Şimdi İngilizce öğrenmenin sırrının bunlarla ne alakası var demeyin. Çünkü İngilizce öğrenmeye başlamadan önce sizleri motive edecek bir şeyler olmalı.

Moral motivasyonu sağlamalısınız

İngilizce öğrenmek için kararlısınız. Şimdi başarabileceğinize inanarak yüksek moral ve motivasyona ihtiyacınız var. En büyük motivasyon aracınız hedefleriniz olmalı. Yani neden İngilizce öğrenmek istediğiniz. İngilizce konuşmaya başladığınızda karşınıza çıkacak olan fırsatlar ve bambaşka bir dünyanın açılan kapıları sizi bekliyor olacak.

İngilizce öğrenmeyi etkileyen şey telaffuzdur

Telaffuz öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri en doğru seslerle çıkarmaktır. Doğru telaffuz ise duyduğunuzu hemen anlamayı, cevap verebilmeyi ve cevap verirken de doğru anlaşılmanızı sağlar. Telaffuz için bol-bol pratik yapmak, hatta sürekli İngilizce konuşturan dil eğitimleri almak en doğru karardır.

Kelime ve grameri birlikte yürütmek

Sürekli kelime ezberlemek veya sürekli gramer çalışmak İngilizce öğrenmenizi kolaylaştırmaz. Zaten öğrenilenler pratiğe dökülmediği sürece ezberden öte de geçemez ve kısa süre sonra unutulur. Sindire-sindire ve öğrenilenleri konuşa-konuşa İngilizce çalışmak kalıcı bir öğrenme için olmazsa olmazlardandır. Bu nedenle kelime ve gramer çalışması paralel yürütülmeli öğrenilenlerle ilgili örnek cümleler kurularak pratiğe dökülmelidir.

Dinleme ve konuşma

İyi bir dil eğitimi dinleme ve konuşma odaklı olmalı demiştik. Böyle bir dil eğitimini nerede alacağınızı düşünüyorsanız evden çıkmanıza bile gerek yok aslında. Çünkü online İngilizce ile dinleme ve konuşma beceriniz kısa sürede gelişecek birkaç ayda akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayacaksınız.

Son Yazılar