Konuşarak Öğren Blog > İngilizce Nasıl Öğrenilir? > İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlamalı?
 Kategori İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce eğitim konuları gözünüzde büyüyor mu? İngilizce öğrenmeye nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Sizlere nereden başlamanız ve nasıl devam etmeniz gerektiği konusunda açıklayıcı bilgiler vereceğiz. Göreceksiniz ki İngilizce öğrenmeye başladığınız andan itibaren her şey çorap söküğü gibi gelecek ve birkaç ayda İngilizce konuşmaya başlayacaksınız.

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İşte herkesin merak ettiği o “İngilizce öğrenmeye nereden başlamalı” sorusu ve buna yanıtlarımız…

Araştırma yapmak

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlamalı?

Neyin araştırmasını yapacağınızı soruyorsanız İngilizce eğitimini hangi kurumdan alacağınızın araştırması diyoruz. Yani İngilizce eğitimini kimden alacaksınız bunun araştırmasını yapmalısınız. İlk aklınıza gelen yurt dışına gitmek olabilir. İmkanı olanların tercihleri arasında olsa da biz diyoruz ki İngilizce öğrenmek için yurt dışına gitmenize gerek yok. Çünkü online İngilizce eğitiminde Amerikalı öğretmenler evinize geliyor. Ev ortamında ana dili İngilizce olan bir eğitmenden yabancı dil eğitimi almak yurt dışına gitmekten hem daha konforlu hem de daha ekonomiktir.

Plan yapmak

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlamalı?

Plandan kastımız İngilizce çalışacağınız zamanları belirlemek, düzenli ve sistemli bir şekilde İngilizce çalışma programınızı yapmaktır. İngilizce eğitimi almaya ya da düzenli çalışmaya vaktiniz olmadığını söylüyorsanız onun da kolayı var. Online İngilizce eğitimi kursiyerin en müsait olduğu zaman diliminde verilmektedir. Yani İngilizce ders saatini siz belirleyecek, 10-20 veya 30 dakikalık bir eğitimle düzenli olarak İngilizce dersi alacaksınız.

Pratik Yapmak

İngilizce konuşmaya başladığınız andan itibaren İngilizceyi hayatınıza dahil etmelisiniz. Yani her fırsatı değerlendirip İngilizce konuşmalı, sürekli pratik yaparak öğrendiklerinizi sözcüklere dökmelisiniz. İngilizce konuşarak öğrenilen bir dildir. Bunu başarmak için en etkili yöntem de online İngilizce eğitimidir.

İngilizce sırayla öğrenilmesi gereken konular

“to be” fiili “am, is, are”

Articles

Subject

Object

Nouns

Pronouns

Adjective

Prepositions

Passive Voice

Adverbs

Stative Verbs

Causative Verbs

Tenses

Modals Kip

Gerund and Infinitive

Countable-Uncountable Nouns

Demostratives

 

Tüm konuları yeri geldikçe en etkili şekilde online eğitimlerle öğrenebilir, hem eğlenceli hem de akıcı bir şekilde İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Hangi eğitim şeklini seçerseniz seçin planınıza sadık kalmalı, düzenli olarak İngilizce çalışmalısınız. Alt yazısız film izlemek, İngilizce kitaplar okumak, chat yapmak da İngilizce öğrenmenize olumlu etkileri olan aktivitelerdir.

Kısacası İngilizce öğrenmeye nereden başlamalı sorusunun yanıtı, biraz da sizde ve ilgi alanlarınızda gizlidir.

Güncel İçeriklerimiz

Lütfen Ne Aradığınızı Yazın ve "Enter" tuşuna basın.