Konuşarak Öğren Blog > İngilizce Nasıl Öğrenilir? > İngilizce Öğreten Yabancı Siteler
 Kategori İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce öğrenme konusunda hepimiz hevesliyiz, peki İngilizce öğreten yabancı sitelerden yeteri kadar faydalanıyor muyuz?

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Bu yazıda hem İngilizce öğrenme aşamasında faydalı olabilecek bazı yabancı kaynakları, hem de bu yöntem ile İngilizce öğrenimine yönelik birkaç öneriyi bulacaksınız.

İngilizce öğreten yabancı siteler

Her sitede farklı bir pratik yapma şansı var ve kendinizi daha farklı yönlere odaklı geliştirebilirsiniz. Okuma pratiği için, İngilizce dinleme pratiği için ya da konuşarak İngilizce öğrenmek için adresler farklıdır, sizin için listeledik! ????

İngilizce okuma ve yazma pratiği için internet siteleri

Medium – Burada hem yazı yazabilir, hem de İngilizce içerik üreten insanların blog yazılarını okuyup kendinizi geliştirebilirsiniz. Metinler çok ağır değildir, İngilizce okuma için iyi bir adrestir.

Tumblr – Bazı bloglarda İngilizce içerikler bulabilirsiniz, siz de yazabilirsiniz. Sloganvari, popüler kültüre dönük ifadeler ile burada sık karşılaşırsınız.

Haber siteleri – Daha önce bahsettiğimiz İngilizce haber siteleri, gazete platformları okuma yapmak için uygun adresler.

İngilizce dinleme yapmak için ideal siteler

Youtube – Milyonlarca video, İngilizce pratiği yapmanız için sizi bekliyor. Blogumuzda daha önce, İngilizce öğrenenler için en iyi Youtube kanallarını derlemiştik. Göz atmak için tıklayın: İngilizce eğitim videoları

Şarkı dinleyerek kendinizi geliştirmek için Soundcloud, Spotify gibi sitelerde giriş-orta-üst seviyeye hitap eden listeleri inceleyebilirsiniz.

İngilizce konuşarak İngilizce öğrenmek

Konuşma ve diyalog pratiği için, doğrudan hizmet veren bir yabancı platform olmamakla birlikte, eğer amacınız sadece pratikse çeşitli sosyal ağlardan, anadili İngilizce olan insanlar bulabilirsiniz. Ancak karşıdaki kişinin bir eğitmen olmaması, dilin gündelik ve biraz da dejenere halini kullanıyor olması, düzen içinde ilerlememesi ciddi katkı veremeyebilir. Bu yüzden bu konuda, Türkiye’de on binlerce kişinin tercih ettiği Konuşarak Öğren, en iyi seçenek.

İnternetten İngilizce öğrenmeye kararlı mısınız?

İngilizceyi öğrenmek için artık adım atmak istiyorum, kararlıyım diyorsanız dil öğrenmeye dair size çeşitli konularda bilgi veren sitelerden elbette ki faydalanın. Ancak tek başına yeterli midir, ya da İngilizce öğrenmenizi sağlayabilecek yetkinlikte mi bu çok mühim. Öyle ki yerli ve yabancı eğitim platformlarında verilen eğitimlerin tamamında kısmi konulara odaklı içerikler karşımıza çıkıyor. İhtiyacı bu dili öğrenmek olan birisi için, tam teşekküllü ve sonuç odaklı bir eğitim şart: Online İngilizce.

Online İngilizce nedir, internetten nasıl İngilizce öğrenilir?

Bilgisayarınızdan ya da akıllı telefonunuzdan kolaylıkla alabileceğiniz eğitim, hayatınızı değiştirebilir. Bu klasik bir eğitim değil, size İngilizce konuşmayı zorunlu kılan, deneyime dayalı bir model! Gelelim özelliklerine…

  • Günde sadece 10 dakikanızı ayırmanız, bu eğitim için yeterli.
  • Model, anadili İngilizce olan eğitmenler ile Skype ya da uygulama üzerinden görüşmeye dayalı.
  • Her gün yapılan kısa tekrarlar ile, amaç pratik yönünüzü güçlendirmek.

Müsaitlik durumunuza göre, eğitim aralığını ve zamanını siz belirliyorsunuz. Hepsinden de önemlisi, bu harika sistemi denemek ücretsiz. ???? Bilgi için, tıklayın.

Merak ettiğiniz kelimelerin veya metinlerin anlamlarını öğrenmek için İngilizce – Türkçe çeviri sözlüğü sitemizi mutlaka ziyaret edin.

Güncel İçeriklerimiz

Lütfen Ne Aradığınızı Yazın ve "Enter" tuşuna basın.