İngilizce Oyunlar


İngilizce oyunlar

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce Oyunlar ile İngilizce Öğrenmek

Birbirinden eğlenceli İngilizce oyunlar ile şimdi İngilizcenizi geliştirmeniz çok kolay. Sizin için interneti aradık, taradık ve en güzel İngilizce oyunları sizin için bularak bu yazımızda derledik.

İngilizcenizi geliştirmenize katkı sunacak en keyifli İngilizce oyunların listesini bu yazımızda bulabilirsiniz. İngilizce oyunlar, İngilizce becerinizi geliştirmek için oldukça faydalı araçlardır. İngilizce eğitici oyunlar ile hem güzel vakit geçirebilir hem de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

O halde hazırsanız gelin en güzel İngilizce oyunlara bir göz atalım.

İngilizce Öğretici Oyunlar

Cambridge English FC

Cambridge English tarafından geliştirilen bu oyunda siz bir futbol kulübünün yöneticisi oluyorsunuz. Gramer, kelime bilgisi ve telaffuz sorularına verdiğiniz cevaplar ile amacınız takımınızı kupaya ulaştırmak.

İngilizce oyunlar kelime bilginizi geliştirmekte oldukça faydalıdır. Bu oyun ile İngilizce kelime bilginizi; özellikle de futbol seven biriyseniz, oldukça eğlenceli biçimde geliştirebilirsiniz.

Cambridge English FC Oynamak İçin Tıklayın

Academy Island

Yine Cambridge English tarafından geliştirilen Academy Island oyunu ile İngilizce kelime bilginizi eğlenerek geliştirebilirsiniz. Bu İngilizce oyunda dünyaya gelen bir uzaylı yaşam formu ile iletişim kurmaya çalışıyorsunuz. Ancak uzaylı arakadaşımız ile iletişim kurabilmeniz için öncelikle İngilizce öğretmeniz gerekiyor.

Bu farklı ve eğlenceli İngilizce oyun ile İngilizce kelime bilginizi geliştirebilirsiniz.

Academy Island Oynamak İçin Tıklayın

Waffle World

Waffle World oyununda amacınız size verilen waffle tablosundaki harfler ile anlamlı İngilizce kelimeler oluşturmak. Oldukça eğlenceli olan bu İngilizce oyun aynı zamanda sizi çok acıktıracak. Demedi demeyin 🙂

Waffle World Oynamak İçin Tıklayın

İngilizce Scrabble

Bu listenin olmazsa olmazı tabi ki dünyaca meşhur ve kelime öğrenme denildiğinde ilk akla gelen İngilizce oyunlardan İngilizce Scrabble. Scrabble ile elinizdeki harflerden anlamlı kelimeler çıkartmaya çalışarak hem eğlenecek, hem zorlanacak hem de öğreneceksiniz.

İngilizce Scrabble Oynamak İçin Tıklayın

ÖZET

En Eğlenceli İngilizce Oyunlar Hangileri?

Cambridge English FC, Academy Island, Waffle World, İngilizce Scrabble en çok tercih edilen İngilizce oyunlardır.

İngilizce Oyunlar İle Kelime Nasıl Ezberlenir?

İngilizce oyunlar ile kelime bilginizi geliştirebilirsiniz. Bunun için oyunlarda İngilizce kelime kartları mevcut. Kelime kartları size öğretilen metotlar ile kelimeleri kolayca ezberlemenizi sağlar.

İngilizce Scrabble Nasıl Oynanır?

Size verilen harfler ile İngilizce kelimeler türetmeye çalışmalısınız. Her harf belirli bir puana karşılık gelmektedir. En çok puanı toplayan kazanır.

İngilizce Waffle World Nasıl Oynanır?

Oyuna girdiğinizde size verilen waffle tablosunda ki kelimelerden anlamlı İngilizce kelimeler türetmeye çalışmalısınız.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

3 thoughts on “İngilizce Oyunlar

  1. Merhabalar, ben de bir süredir farklı metotlarla İngilizce öğrenmeye ve öğrendiklerimi pekiştirmeye çalışıyordum. İçeriğiniz bana fazlasıyla pekiştirici oldu. Dilgoonun web sayfasında Fast Phrases oyunu vardı ben de onu bulmuştum, içeriğiniz için ek olabilir belki arkadaşların da işine yarar

    1. Size kesinlikle katılıyoruz. Bu konuda yazmış olduğumuz içeriği de inceleme fırsatınız olmadıysa aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. İyi öğrenmeler dileriz 🙂

      https://blog.konusarakogren.com/ingilizce-altyazili-dizi-izle/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.