İngilizce Performans Ödevi Konuları


İngilizce performans ve proje ödevlerinde hangi konuyu ele alacağına karar veremeyen ya da konu bulamayanlar için güzel bir çalışma yaptık. Her bir konudan da girişler yaparak en azından projenize nasıl başlayacağınız sıkıntısından sizi kurtardık.

Şimdi belli başlı proje ve performans konularını listeleyelim.

İngilizce proje ve performans ödev konuları

İngilizce ünlü birini tanıtma

Bu kişi başta Atatürk olmak üzere bilim adamı, sanatçı veya devlet adamı olabilir. Seçim tamamen size kalmış.

İngilizce tensleri anlatma

Tenslerden birini seçerek sadece bir zaman üzerinde durmanız daha etkili olabilir. Mesela en çok karıştırılan zamanlardan birini present perfect tensi konu alabilirsiniz.

İngilizce turistik bir yeri anlatma

Türkiye’de tarihi ve turistik o kadar çok şehir ve belde var ki. Bunlardan birini seçerek mesela Kapadokya’yı İngilizce anlatarak resimlerle de projenizi zenginleştirebilirsiniz.

İngilizce meslekleri anlatma

Meslekler güzel bir proje ve performans konusudur. Her bir mesleği anlatırken resimlerle görsel olarak ta anlatabilir, hatta belli başlı mesleklerle ilgili mini skeçler de hazırlayabilirsiniz.

İngilizce düzensiz fiiller

Düzensiz fiiller her zaman İngilizce gramerinde önemli bir yer edinmiştir. Bu konu ile ilgili düzensiz fiilleri bir afiş halinde hazırlayabilir, her biri ile ilgili cümleler kurarak ve resimlerle süsleyerek güzel bir performans ödevi hazırlayabilirsiniz.

İngilizce mevsimler

Dört mevsimi resmedebilir, farklı hava durumları ile süsleyebilir ve her bir mevsimi anlatan İngilizce cümlelerle ödevinizi tamamlayabilirsiniz.

İngilizce sayılar

Sayıları dilediğiniz kadar kullanacağınız performans veya proje ödevinde sayıların kullanıldığı İngilizce cümleleri de ödevinize ekleyebilirsiniz.

İngilizce Türk Mutfağı

Türk mutfağını anlatırken resimler eklemeyi unutmayın. Özellikle her bir bölge ve yörenin kendine has çok güzel lezzetleri varken bunları fotoğraflarla gözler önüne sermemek olmaz.

İngilizce spor dalları

Her bir spor dalını İngilizce anlatırken ünlü sporcuların ilgili alanlarda spor yaparken çekilen resimlerini mutlaka performans ödevine ekleyin. Halterde Naim Süleymanoğlu, futbolda Ronaldo, yüzmede Michael Phelps gibi.

Proje ve performans ödevlerinin İngilizce yazılışı

Atatürk’s Life-Atatürk’ün Hayatı

Present Perfect Tense-Belirsiz Geçmiş Zaman

Tourist town Kapadokya-Turistik Belde Kapadokya

Most Popular Occupations-En Popüler Meslekler

Irregular Verbs-Düzensi Fiiller

Seasons-Mevsimler

Numbers-Sayılar

Turkish Delicacies-Türk Lezzetleri

Sports Types-Spor Dalları

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar