İngilizce Pratik Yapma Yolları


İngilizce Pratik Yapma Yolları

İngilizce öğrenme sürecinde en çok pratik yapamamakla ilgili sıkıntı çekilir. Pratik yapamamak derken;

  • Pratik yapacak bir ortam bulunamayabilir,
  • Pratik yapacak kişi bulunamayabilir,
  • Pratik yapacak zaman bulunamayabilir,
  • Her şey vardır fakat pratik yapacak cesaret yoktur.

İngilizce pratik yapma konusunda öneriler

Özellikle son madde birçok insanın yaşadığı bir durumdur. Yani İngilizce bilmek ama konuşamamak. İngilizce pratik yapmak için çarşı pazar gezmenize, muhatap aramanıza veya zaman ayırmak için çabalamanıza gerek yok. Online İngilizce eğitimi alarak en kaliteli İngilizce pratiğini yapabilirsiniz.

İngilizce pratik yapmak istiyorum

Bunun için ilk akla gelen yöntemler İngilizce bilen bir arkadaşla konuşmak, turistlerle sohbet etmek veya chat arkadaşı bulmaktır. Bunlar da güzel yöntemler fakat sistematik değil. Hatta belki de İngilizce seviyenize de uygun değil. Yani hem öğretip hem de konuşturan yöntemler değil. Oysa online İngilizce eğitimlerde bol-bol konuşma pratiği yapabilir bir taraftan da kelime ve gramer bilgisini sistematik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Skype ile İngilizce pratik yapmak

Skype ile İngilizce pratiği yapmanın birkaç yöntemi var.

  • İngilizce bilen bir Türk arkadaş edinmek
  • İngilizce chat yapmak için yabancı bir arkadaş edinmek
  • İngilizce online eğitim almak

Online İngilizce eğitimini Skype üzerinden cep telefonu, tablet veya bilgisayarınızdan alabilir, öğretmeniniz ve sınıf arkadaşlarınızla canlı sohbetler yapabilirsiniz. İster görüntülü ister sadece sesli olsun, pratik yapmanın en etkili yöntemi online İngilizce eğitimidir.

İngilizce konuşmaya cesaret edememek

Pratik yapmak istememenin belki de temelde en önemli nedenidir. Cesaretinizi toplayıp İngilizce konuşmaya başlamak ister misiniz? Cesaretinizi toplamanıza yardım edecek, ilk derslerden itibaren sizleri İngilizce konuşturacak olan online İngilizce eğitimi aradığınız şeydir. Odanıza çekilin, kimsenin sizi duymadığı ve rahatsız etmediği bir ortamda ana dili İngilizce olan öğretmeninizle hemen konuşmaya başlayın. Merak etmeyin, onlar sizi konuşturmasını çok iyi bile tecrübeli eğitmenlerdir. Garantili bir İngilizce eğitimi istiyor, konuşma sorununuza çözüm arıyor ve bol-bol pratik yapmak istiyorsanız, sizleri konuşturan online İngilizce eğitimini mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Bilgi alın: www.konusarakogren.com

Son Yazılar