Konuşarak Öğren Blog > İngilizce Kaynaklar > İngilizce Okuma > İngilizcenizi Geliştirmek İçin Okumanız Gereken İngilizce Romanlar
 Kategori İngilizce Okuma

Öncelikle bir dili öğrenmek için illaki o dilde okumak gerekiyor. İyi de ne okuyacağız nerden başlamalı gibi sorularınız yardımcı olabilmek için işte size birkaç çözüm:

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizceye ilk defa başlıyorsanız size Level 1’den başlamanızı öneririm. Yok benim okuldan İngilizcem var 1 seviye benim için düşük diyorsanız Level 2 yi deneyebilirsiniz ama bir sayfada bilmediğiniz kelimelerin 3 ila 10 arasında olması gerektiğini unutmayın. Eğer daha çok ise üzgünüz ama siz de Level 1’siniz demektir. İşte her seviye için, İngilizce Romanlar ve okumayı sevenlere diğer öneriler…

1. Beginner romanlar

Beginner_Book_Video_Display

Genelde çocuk kitaplarıdır. Aman çok sıkıcı diyebilirsiniz ama bir yerden başlamak gerekiyor. Ayrıca bazen çok da eğlenceli olabiliyor bu tür kitaplar.

  • The Old Men and The Sea
  • Benjamin Button

2. Intermediate romanlar

tumblr_static_reading_better

Kolay kitapları hemen okuyup bitiriyor ama zor kitapları da sıkıcı buluyorsanız Intermediate bölümündesiniz demektir. Upper intermediate biraz daha üst leveldir ve bundan sora uzman seviyesine geçmenize az kalmış demektir.

  • Oliver Twist
  • The Little Prince

3. Advanced romanlar

1356221545610202

Eğlenceli ve hit yazarların kitaplar ile aranızda duran bölümdesiniz. Gene seviyeli yani üst level kitapları okuyacak ama bunları daha bir rahatlıkla yapıyor olmalısınız. Akıcı ve bilinmeyen kelimelere daha az rastlanıyorsa artık Dan Brown kitaplarına geçiş yapabilirsiniz. Aşağıdaki kitapları rahatlıkla okuyabilirsiniz, eğer bu seviyede iseniz.

  • Melekler ve Şeytanlar (Angels and Demons)
  • Da Vinci Şifresi (The Da Vinci Code)
  • 1984 (George Orwell’ın bir kitabı)

Fazlasını arayanlara: İngilizce Öykü Setleri

Penguen yada D&R gibi büyük kitapçılarda kolaylıkla bulabileceğiniz bu setlerin de çok büyük faydasını göreceksiniz. Gidemem şimdi oralara diyorsanız da idefix yada kitap yurdu gibi online kitap dükkanlarından da sipariş edebiliyorsunuz. Penguins Reader gibi yayın evlerinin öykü setleri bulunuyor.

Library books

Bonus: İnternetten İngilizce Online Romanlar

Elektronik kitap okuyucuları sevenler için de bu Level Romanların e-book halleri mevcut aslında. Yeter ki siz okuyacağım deyin alternatif çok. Ayrıca e-kitaplar için kağıt ve matbaa işlemleri için ayrı bir maliyet gerektirmediğinden satış fiyatları da normal kitaplara göre çok daha uygun oluyor. Wattpad gibi servisler üzerinden, amatör yazarlarının online romanlarını okuyabilirsiniz.

E-books şeklinde Google’da aratırsanız, her seviyeden onlarca İngilizce öykü ve İngilizce Romanlara anında ulaşabilirsiniz.

Güncel İçeriklerimiz

Lütfen Ne Aradığınızı Yazın ve "Enter" tuşuna basın.