İngilizce Rüya Görmek Ne Anlama Gelir?


Uyurken İngilizce Öğrenilir mi?

İnsanlar bazen hiç İngilizce konuşmayı bilmese de rüyasında İngilizce konuştuğunu, İngilizce konuşulan ortamda bulunduğunu görür. Aslında hiç bilmediği bir dili rüyada konuşmak ve anlaşmak oldukça şaşırtıcı bir durumdur. Ama kişi uyandığında konuştuklarını hatırlamaz. Bazen de İngilizce ile yoğun uğraşan kişilerin gördüğü bir rüyadır. Tabirinde ise kişinin hedeflerinin büyük olduğu, bu hedeflere ulaşmak için gerekli gayreti göstereceği ve özellikle iş yaşamında çok iyi yerlere geleceğinden bahsedilir. İngilizce rüya görmenin tabiri bile başarıdan ve hedefleri yakalamadan bahsediyor.

İngilizce rüya gördüm…

Rüyasında İngilizce konuşanlara sorulduğunda genelde yoğun bir şekilde İngilizce ile uğraştıkları görülür. Rüya bilinç dışı gerçekleşen bir durumdur. Beyin en yoğun neyle meşgulse veya kişinin korkuları, fobileri neyse onlarla ilgili rüya görülür. Bu durumda her rüya gelecekten haber vermez. İngilizce rüyalar da ya kişinin İngilizce ile fazla haşır neşir olduğu dönemlerde ya da alt yazılı olarak izlenen bir dizi veya filmden etkilenme sonrası görülebilir.

Rüyamda İngilizce konuşuyordum

İngilizce rüya görenler için savunulan bir tez olduğunu biliyor muydunuz? O da rüyanızda İngilizce konuşmaya başladıysanız İngilizce öğrenmeye başlamışsınız demekmiş. Aslında çok mantıklı. İnsan hiçbir fikir sahibi olmadığı ya da bilmediği bir yabancı dili rüyasında konuşamaz. Yani İngilizce rüya görmek hem anlam bakımından hem de gerçekte güzel şeyler ifade ediyor.

İngilizce korkulu bir rüya mı?

Bir türlü İngilizce konuşmayı başaramayanlar için belki böyle görülebilir. Fakat İngilizce doğru yöntemler seçildiği takdirde korkulu bir rüya değildir. Uzun zaman kurslara gitmiş fakat bir türlü konuşmayı becerememiş birinin böyle düşünmesi çok normal. Zaman ve para olarak yaşanan kaybın yanında sadece ezbere dayalı bir yöntemle aşırı yüklemenin doğurduğu stres ve sonuçta verilen bilgilerin karıştırılması İngilizce öğrenmeyi gözünüzde çok büyütmüş olabilir. 

Kısacası İngilizce rüya görmek, bilinçaltınızda İngilizce ile ilişkilendirilebilecek hareketler olduğuna bir işarettir, eğer İngilizce öğreniyorsanız, İngilizce öğrenme yolunda ilerliyorsanız sizin adınıza bir artı olarak da ele alınabilir. Tabirler ve diğer konular ile ilgili doğru adres burası değil, ancak İngilizce öğrenmek isteyenler için doğru adres burası.

İngilizceyi konuşarak öğrenmek istiyorsanız, Konuşarak Öğren ile bunu başarmış on binlerce insanın arasına katılabilirsiniz:)

Son Yazılar