İngilizce Seviye Tespit: İngilizce Seviyeniz Hangi Düzeyde?


Yabancı Dil Engeli: İngilizce Bilmemenin Zorlukları

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce eğitimi almaya başlamadan önce İngilizce seviye tespit sınavından geçmek gerekir. Hangi öğrenme yöntemi olursa olsun seviyeye uygun bir aşamadan başlamak zaman kaybını önleme bakımından önemlidir. İngilizce seviyesini belirlemek için internette birçok web sitesinde seviye tespit sınavı bulunur. Fakat eğitim alınacak kurumun İngilizce seviye tespit sınavından geçmek çok daha önemlidir. Genel anlamda seviyesini merak edenler için bu sitelerdeki sınavlar fikir verebilir. İngilizce eğitimine alınan sonuçlara göre profesyonel anlamda başlamak için kurumsal bir firmanın yaptığı seviye tespit sınavından geçmek gerekir.

İngilizce seviyeler

PREPARATION-Hazırlık

1- Beginner-A1

2- Elementary-A2

3- Pre-Intermediate-B1

4- Intermediate-B2

5- Upper-Intermediate-C1

6- Advanced-C2

Gördüğünüz gibi İngilizcede 6 seviye bulunmaktadır. Hangi seviyede olduğunuzu öğrenmek için İngilizce seviye tespit sınavından geçmelisiniz. İngilizce seviyesini öğrenmenin en güvenilir ve en kesin sonuç veren şekli iyi tasarlanmış ve uzmanlar tarafından hazırlanmış testlerden geçmektir. Online İngilizce eğitim sitelerinin hazırladığı seviye tespit sınavlarına girebilirsiniz. İşinin ehli web siteleri, ana dili İngilizce olan öğretmenlerin hazırladığı testlerle aynı zamanda konuşturarak ta seviye tespiti yapmaktadır

İngilizce seviye tespit sonuçları

Hiç İngilizce bilmeyen biri için İngilizce seviye tespit sınavı bir şey ifade etmeyecektir. Bu grup için Preparation yani hazırlık programı uygulanır.

Basit cümleler kurabilen ve biraz kelime bilgisi olanlar Beginner seviyesindedir.

Elementary seviyesinde biri basit konularda İngiliz öğretmenlerle konuşabilir, yazabilir, okuyabilir.

Pre-Intermediate seviyesinde kişi günlük konularda kolay iletişim kurmaktadır. Orta uzunlukta paragraflar yazabilir ve karmaşık cümleler kurabilir.

İntermediate seviyesinde İngilizce bilgisi olan biri ana dili İngilizce olan biri ile akıcı bir seviyede konuşabilir. Yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir ve konuşulanları anlayabilir.

Upper-Intermediate seviyesi üst düzey bir seviyedir. Farklı konularda ana dili İngilizce olan biri ile uzun sohbetler yapabilir, orijinal İngilizce kitapları rahat okuyup anlayabilir.

Advanced seviyesi ileri İngilizce seviyesidir. Her konuda yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir ve yabancı dil sınavlarında en yüksek puanları alabilir. İletişimde hiçbir sıkıntısı yoktur.

İngilizceyi öğrenmek istiyor musunuz?

Seviyeniz ne olursa olsun, konuşarak öğren programı ile siz de seviyenizi yükseltebilir, her gün 10 dakika gibi süreler ile anadili İngilizce olan eğitmenlerle konuşarak İngilizce öğrenebilirsiniz!

Bilgi alın: www.konusarakogren.com

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.