İngilizce Sınavlar İçin Taktikler Nelerdir?


İngilizce Sınavlar İçin Taktikler Nelerdir?

İngilizce sınavlarına hazırlanırken sınavda işinizi kolaylaştıracak taktikleri öğrenmeniz başarılı bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Her dil sınavının kendine göre zorluk derecesi bulunur. Fakat her sınavda soru çözme taktiği aynıdır. Mesela uzun bir paragraf sorusunda paragrafı okumadan önce soruyu okumak, kısa sorularda ise soruyu okuduktan sonra şıklarda doğru cevabı aramak en doğrusudur. Türkçe sınavlarda bile bu önemlidir. Çünkü paragrafı okuduktan sonra soruyu okuduğunuzda paragraf detayını unutabilirsiniz. Şimdi gelelim İngilizce sınavlar için taktikler nelermiş..

İngilizce Sınavlar İçin Taktikler Nelerdir?

Cümle yapısını irdeleyin

İngilizce cümle yapısı Özne + Tümleç + Yüklem şeklindedir. Hangi soru şekli olursa olsun bu üç temel kelimeyi öncelikle tespit edin. Bu üç kelime dışındaki kelimeler cümleyi tamamlayan ve yan işlevi olan kelimelerdir.

Eksik özne nasıl bulunur?

Eksik özneyi bulmanızı sağlayacak kelime yüklemdir. Yüklem tekil ise özne tekil, çoğul ise çoğul olacaktır.

Eksik nesne nasıl bulunur?

Öznenin tekil ya da çoğul olmasına göre bulunur. Özne tekil ise nesne “it, his, her, him”, özne çoğul ise doğru cevap “them” olacaktır.

Yüklemi bulun

Soruda yüklemi bulmanız isteniyorsa ilk bakmanız gereken kelime öznedir. Özne tekil veya çoğul hangi durumda ise ona dikkat edilmeli, özneye göre yüklem bulunmalıdır.

Cümlenin İngilizce karşılığını bulun

Bu tür sorularda gramer bilgisi ön plana çıkmaktadır. Özellikle zamanları iyi bilmeli, etken ve edilgen cümle yapısını öğrenmelisiniz. Cümlenin olumlu veya olumsuz olduğuna dikkat edilmeli, özne + yüklem + tümleç sıralaması unutulmamalıdır.

Eş anlamlı-zıt anlamlı kelimeyi bulun

Bu sorular tamamen sizin kelime bilginizi ölçtüğünden bol-bol kelime ezberlemelisiniz. Bazı sıfatlarda “happy-unhappy” gibi zıt anlamlı karşılığını bulmak kolay olsa da kelime bilgisi ezber gerektirir.

İngilizce sınavlarına nasıl hazırlanmalı?

İngilizce sınavlarına hazırlanmak sandığınız kadar zor değildir. Online İngilizce eğitimleri alarak okuma, yazma, konuşma veya test sınavlarından rahat geçebilirsiniz. Online eğitimlerde en iyi İngilizce sınavlar için taktikler ve önerileri alabilir, sürekli pratik yaparak ve test çözerek sınava en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Öğrendiklerinizi pratiğe dökerseniz unutmazsınız.

30 binin üzerinde kişinin İngilizce öğrendiği, Türkiye’nin en başarılı online İngilizce öğrenim platformu KonusarakOgren ile tanışın, siz de İngilizceyi oturduğunuz yerden öğrenin…

Bilgi almak istemez misiniz? www.konusarakogren.com

Son Yazılar