Almanya İngilizce Tanıtımı ( Kısa )


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

GERMANY

The Federal Republic of Germany, or Germany as it is known, is situated in the central Europe. From the North Sea and the Baltic in the north to the Alps in the south, with 349,223 square kilometers of land, Germany consists of 16 states and it is one of the largest countries in Europe in area. What’s more, Germany has the biggest population with more than 80.5 million people among the countries that are in the European Union.  The fact that Germany is located at the heart of Europe means that the country borders nine countries and this is the highest number of neighbors that a European country has.

When it comes to economy, Germany is one of the most powerful countries in the world. For instance, while Germany has the third greatest economy in the world, the country is the best in Europe terms of economy thanks to being a leading exporter of machinery, vehicles, chemicals and so on. They also have a very skilled labor force. They produce automobiles, engineering products, electronic and communications equipment and many more products along with these. The country ranks as the second biggest car manufacturer after Japan while Germany is the world’s leading exporter of goods.

Germany has a lot of forested hills and mountains. The country is also home to the Danube, Main, and Rhine river valleys. The country has a very large wooded area and the Swiss border is really important in that sense as the Black Forest is located there. There are lots of cultural and historical places to visit in Germany as the country has a big history. For example, the world’s oldest university is Germany.  The Heidelberg University was established in 1386. On the other hand, Germany is famous for Oktoberfest which can be considered the world’s biggest fair. Oktoberfest is held in Munich every year and it lasts 16 days. Each year, nearly 7 million liters of beer is served as well as many kinds of food.

There are many German people who have contributed to the world’s culture and heritage with great inventions or works of art throughout history. There are many philosophers and composers who were born in Germany. For example, Ludwig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Schubert, Georg Friedrich Handel and Johann Sebastian Bach were all successful people that came from Germany. On the other hand, the light bulb, the calculator and the jet engine were all invented by German people.

ALMANYA

Federal Almanya Cumhuriyeti, ya da bilinen adıyla Almanya, merkez Avrupa’da bulunur. Kuzeyde Kuzey Denizi’nden güneyde Alplere kadar 349,223 kilometre kare topraklarıyla Almanya 16 eyaletten oluşur ve toprak bakımından Avrupanın en büyük ülkelerinden biridir. Dahası, Almanya 80,5 milyondan fazla nüfusuyla Avrupa Birliği’nde bulunan ülkeler arasında en fazla nüfusa sahip olan ülkedir. Ülkenin Avrupanın tam ortasında yer alması 9 ülkeye sınırı olduğu anlamına gelir ve bu da bir Avrupa ülkesinin sahip olduğu en yüksek komşu ülke sayısı demektir.

Konu ekonomiye gelince, Almanya dünyanın en güçlü ülkelerinden biridir. Örneğin, Almanya dünyadaki en büyük üçüncü ekonomiye sahipken, makine, araç, kimyasal vb. alanda ihracat lideri olması sayesinde ekonomide Avrupanın en iyisidir. Aynı zamanda çok yetenekli bir iş günüce sahiptir. Araba, mühendislik ürünleri, elektronik ve haberleşme ekipmanları ve bunların yanında pek çok ürün üretirler. Ülke, Japonyadan sonra dünyanın en büyük ikinci araba üreticisi konumundadır ve ürün ihracatında dünya lideridir.

Almanyanın pek çok ormanlık tepeleri ve dağları vardır. Ülke aynı zamanda Danube, Main ve Rhine nehir vadilerine ev sahipliği yapar. Ülke çok geniş bir ormanlık alana sahiptir ve İsviçre sınırı Black Forest’ın orada bulunmasından dolayı bu konuda oldukça önemlidir. Almanya çok büyük bir tarihe sahip olduğundan ülkede ziyaret edilecek pek çok kültürel ve tarihi yer vardır. Örneğin dünyanın en eski üniversitesi Almanyadadır. Heidelberg Üniversitesi 1386 yılında inşa edilmiştir. Diğer taraftan, Almanya dünyanın en büyük festivali olarak düşünülebilecek olan Oktoberfest ile ünlüdür. Oktoberfest her yıl Münih’te düzenlenir ve 16 gün sürer. Her yıl pek çok çeşit yemeğin yanı sıra 7 milyon litre bira servis edilir.

Tarih boyunca dünya kültürüne ve mirasına katkıda bulunmuş pek çok Alman olmuştur. Almanyada doğmuş olan pek çok filozof ve bestekar vardır. Örneğin, Ludwig van Beethoven, Wolfgang Amadeus Mozart, Franz Schubert, Georg Friedrich Handel ve Johann Sebastian Bach Almanyadan gelen başarılı insanlardı. Diğer taraftan, ampul, hesap makinesi, ve uçak motoru Almanlar tarafından icat edilmiştir.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.