Boston İngilizce Tanıtımı ( Kısa )


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Boston is the capital and the largest city of the state of Massachusetts. This crowded city of USA is one of the centre of culture and economy of the country. 

Boston is one of the oldest cities in USA so it has a lot of firsts in the history of the country. The first government school of America; Boston Latin School, the first subway system; Tremont Street Subway or the first public park; Boston Common are three of them. 

As the whole country, Boston’s currency is dollar (USD) and its official language is English. The interesting point is there is not any official language of the USA; only states have. 

Winters in Boston are generally very cold so there are not much tourists in winter. Your choice should be July or August to enjoy the sunshine in this old city. 

Boston has a severe traffic problem because there are many festivals or congresses all year around. Renting a car can be problematic because of the same reason. Public transport can be a good choice; it is cheap and well designed.

If you decided to see Boston, you may want to know where to stay, what to see and what to eat. Let’s talk about them! Accomodation is very easy in here; hotels are generally qualified to serve tourists well. However, early booking will help you to enjoy more thanks to low prices!

What about places to see? We wrote about the old history of that city so you can find a lot of options. Our advice is to stay there more than a few days. Prudential Tower is the most famoust one. 

Except of Prudential Tower, there are other significant places that you should definitely see in Boston such as Boston Fine Arts Museum and The Freedom Trail. If you are a fun lover, you will thank that there is a university (Cambridge University) in Boston, for that reason there are so many night clubs in Boston. Around the area of Thearte District, Chinatown and Faneuil Hall night clubs are mostly preferable. However you might like shabby ones or dive bars. In that situation our recommendations will be Sullivan’s Tap and Sligo Pub. 

There are also some festivals you might want to attend in Boston such as Boston Wine Festival in January, Boston International Film Festival in April, Harpoon Festival in May, Salem Culture Festival in June. 

What about Boston Cuisine? 

Sea food is the best in Boston thanks to New England coasts. Local dishes are cooked bean, morina, clam chowder and sea food soap. As dessert they do love ice cream and Boston is one of the cities which consumes ice cream most. For ethnical dishes you can visit neighbourhoods such as Northend, Chinatown, Allston or Coolidge Corner. 

Bull & Finch Pub is another pub which has inspired the tv Show “Cheers”. Despite of being a very expensive place to eat, it is still popular. 

Remember that tips are waited by the waiters in Boston, actually generally in USA. If you don’t, it would be unwelcome. 

Another important point is about your English. Even if you are sure that you can speak and communicate in English very well, there are so many different accents between states or even neighnourhoods 

We hope our post will be helpful for you if you plan to visit Boston or if you just want to know about this cute city!

Türkçe Çevirisi

Boston Massachusetts eyaletinin en büyük şehri ve başkentidir. ABD’nin bu kalabalık şehri ülkenin kültür ve ekonomi merkezlerinden biri. 

Boston ABD’nin en eski şehirlerinden biri ve bu yüzden de ülke tarihinde birçok ilke sahip. Amerika’nın ilk devlet okulu olan Boston Latin Okulu, ilk metro sistemi olan Tremont Sokak Metrosu ya da halka açık ilk park olan Boston Common bu ilklerden üçü. 

Tüm ülkede olduğu gibi Boston’da da para birimi dolar (USD) ve resmi dili İngilizce. İlginç olan nokta ise ABD’de ülkenin değil de eyaletlerin resmi dili oluşu. 

Boston’da kışlar genellikle çok soğuk geçiyor ve bu sebeple de şehir kışın çok fazla turist almıyor. Bu eski şehrin keyfini çıkarabilmek adına Temmuz ya da Ağustos aylarını tercih etmenizi öneririz. 

Boston’ın göz ardı edilemez bir de trafik sorunu var çünkü şehir yıl boyunca pek çok kongre ve festivale ev sahipliği yapıyor. Bu sebeple şehirde araç kiralamak problem olabilir. Tercihiniz toplu taşımadan yana olabilir; zira hem uygun hem de toplu taşıma sistemi oldukça gelişmiş. 

Boston’ı ziyaret etmeye karar verdiyseniz nerede kalabileceğinizi, nereleri görmeniz gerektiğini ve ne yiyip içeceğinizi bilmek isteyeceksiniz. O zaman devam edelim! Konaklama bu şehirde oldukça kolay; oteller genel olarak kaliteli ve turistlere hizmet konusunda da gelişmişler. Yine de erken rezervasyon sayesinde daha uygun fiyatlara konaklama yapabileceğiniz için daha fazla eğlenebilirsiniz!

Peki ya görülecek yerler? Şehrin eski tarihinden bahsettik bu yüzden de çok fazla seçeneğiniz olacak. Tavsiyemiz seyahatinizi birkaç günden uzun tutmanız yönünde. En ünlü olan görülecek yerlerden biri Prudental Kulesi. Prudental Kulesi haricinde Boston Güzel Sanatlar Müzesi ya da Özgürlük Yolu gibi kesinlikle görmeniz gereken başka önemli yerler de mevcut. Eğlenceye düşkünseniz Boston’ın üniversite şehri olmasına şükredeceksiniz (Cambridge University). Bu vesileyle şehirde çok fazla bar ya da gece kulübü bulunuyor. Thearte District, Chinatown ve Faneuil çevresindeki kulüpler genellikle daha tercih edilesi. Ama salaş barlardan hoşlanıyorsanız da tavsiyemiz Sullivan’s Top ya da Sligo Pub yönünde olacak. 

Katılmak isteyeceğiniz festivallerde Boston’da. Ocak ayında Boston Şarap Festivali, Nisan ayında Boston Uluslararası Film Festivali, Mayıs ayında Harpoon Festivali ve Haziran ayında Salem Kültür Festivali dikkat çekiyor. 

Peki ya Boston Mutfağı? 

New England’ın bereketli sahilleri sayesinde Boston’da bol bol deniz mahsulü yiyebilirsiniz. Yerel yiyeceklere gelince; fasülye, morina, clam chowder ve deniz ürünleri çorbasını sayabiliriz. Tatlı olarak ise dondurmaya oldukça düşkünler ve Boston en çok dondurma tüketen şehirlerden de birisi. Etnik yiyecekler için Northend, Chinatown, Allston  ya da Coolidge Corner’ı ziyaret edebilirsiniz. 

Bull & Finch Pub televizyon dizisi Cheers’in ilham aldığı bir bar. Oldukça pahalı olmasına rağmen ise hala popüler ve talep görüyor. 

Boston’da garsonların bahşiş beklediğini unutmayın; aslında genel olarak ABD’de durum bu. Bahşiş bırakmazsanız bu çok da hoş karşılanmayacaktır. 

Bir başka önemli nokta ise İngilizceniz. İngilizce rahatlıkla iletişim kurup konuşabildiğinize emin olsanız bile, eyaletler ve hatta mahalleler arasında bile çok farklı aksanlar konuşulduğunu hatırlatmak isteriz.

Boston’a gitmeyi planlıyorsanız ya da sadece bu sevimli şehir hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorsanız yazımızın size yardımcı olacağını umuyoruz. 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.