Brüksel İngilizce Tanıtımı ( Kısa )


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

The city of Brussels, known as the French Bruxelles and the Dutch Brussel, is the capital and most important city of Belgium. Brussels, one of the three federal regions of Belgium, is also the capital of this region. Brussels, which emerged in the area formed by the drying of a swamp a few centuries ago, also means the settlement within the swamp. There are 19 municipalities in Brussels and the total population of Brussels is 1.191.604. When we consider the tourists coming to Brussels from other regions and coming for travel, we can say that this number will increase considerably.

The three main institutions of the European Union, the EU Commission, the EU Council of Ministers, are located in Brussels. The European Parliament, one of the main institutions of the European Union, works in Brussels. Brussels is known as the capital of the European Union. At the same time, NATO’s Headquarters is in Brussels.

The native language of the population is generally French. Dutch-speaking people also live in the city. For this reason, the official languages ​​of Brussels are French and Flemekçe. Its sister cities are Atlanta Georgia, Berlin, Kiev, Madrid, Beijing, Washington and Ankara.

There are many important museums and art galleries in the city. The Musical Instruments Museum is one of the city’s most interesting sites, located in the immediate vicinity of Mont Des Arts. The Royal Museum of the Armed Forces and of Military History is a historical and military museum. In this museum; weapons, uniforms, vehicles. The Mannekien Pis Statue is the most famous landmark in Brussels. Made of bronze and 61 cm tall, the statue portrays a boy peeing to the fountain. According to the legend, the child in the statue thus neutralized a bomb during the war.

Other important works of art in the city are: Atomium, built in 958, is a monument in Brussels. It was designed by André Waterkeyn and is 102 meters high. Another favorite place for tourists is the Grand Palas. Known as the center of Brussels, this square has many attractions. Another important point is the Royal Palace of Belgium. Close to this building is the parliament building.

The most famous art area in the city is ’Royal Museums of Fine Arts of Belgium.. Mini Europe is an area of ​​miniature buildings in the European Union in Brussels. The most spectacular religious structure of Brussels is Cathedral of St. Michael and St. Gudula 

Brussels is known for its large green areas. There are many parks and Sonian Forests worth seeing. Beech and oak trees live mainly in the Sonian Forest. This forest is known as a very famous place to watch the sunset. Some of the most famous parks in Brussels are Bois de la Cambre, Petit Salon Square, the Mont Des Arts garden and the Park du Cinquantenaire.

A few foods are very famous in Brussels. The most important of these is chocolate. Brussels chocolates are famous worldwide. French fries are consumed a lot in Brussels. Potatoes served with meat and sauce are popular with the Brussels people. Another famous food in Brussels is mussels. You can find mussels all over the city. Belgian beers with more than 100 varieties are also important in the city.

Türkçe Çevirisi

Fransızca Bruxelles ve Felemenkçe Brussel olarak bilinen Brüksel kenti, Belçika’nın başkenti ve en önemli şehridir. Belçika’nın üç federal bölgesinden biri olan Brüksel, aynı zamanda bu bölgenin de başkentidir. Birkaç yüzyıl önce bir bataklığın kurutulmasıyla oluşan alanda ortaya çıkan Brüksel, aynı zamanda bataklığın içindeki yerleşim yeri anlamına da gelmektedir. Brüksel’e bağlı 19 adet belediye mevcuttur ve bu şekilde Brüksel’in toplam nüfusu 1.191.604 olarak kabul edilmiştir. Brüksel’e diğer bölgelerden gelen ve seyahat için de gelen turistlerin sayısını düşündüğümüzde, bu sayının oldukça katlanacağını söylememiz kesinlikle mümkündür. 

Avrupa Birliği’nin 3 ana kurumu olan Avrupa Birliği Komisyonu, Avrupa Birliği Bakanlar Konseyi ise Brüksel’de konumlanmıştır.  Avrupa Birliği’nin ana kurumlarından olan Avrupa Parlamentosu Brüksel’de çalışmalarını yürütmektedir. Brüksel, bu anlamda Avrupa Birliği’nin başkenti olarak bilinir. Aynı zamanda NATO’nun Merkez Karargahı da Brüksel’de bulunur.  

Nüfusun anadili genel olarak Fransızca olarak kabul edilir. Aslında kentte Felemenkçe konuşan insanlar da yaşamaktadır. Bu sebeple Brüksel’in resmi dilleri Fransızca ve Flemekçe şeklinde resmileşmiştir. Brüksel’in kardeş şehirleri ise Atlanta Georgia, Berlin, Kiev, Madrid, Pekin, Washington ve Ankara’dır. 

Brüksel kentinde birçok önemli müze ve sanat galerisi yer almaktadır. Brüksel’de yer alan Mont Des Arts’ın hemen yakınında yer alan, Müzik Aletleri Müzesi Brüksel şehrindeki en ilginç mekânlarından biridir. Aynı zamanda Silahlı Kuvvetler ve Askeri Tarih Kraliyet Müzesi ise tarihi ve askeri bir müzedir. Bu müzede; silahlar, üniformalar, araçlar bulunmaktadır.  Mannekien Pis Heykeli, Brüksel şehrinin en ünlü simgesidir. Bronzdan yapılmış ve 61 cm boyundaki heykelde çeşmeye işeyen bir çocuk canlandırılmıştır. Bir efsaneye göre, heykeldeki çocuk bu şekilde savaş sırasında bir bombayı etkisiz hale getirmiştir. 

Şehirdeki diğer önemli sanat eserleri ise şunlardır: 958 yılında inşa edilen Atomium, Brüksel şehrinde bulunan önemli bir anıt binadır. André Waterkeyn isimli mimar tarafından tasarlanmıştır ve 102 metre yüksekliğindedir. Turistlerin burada sevdiği bir diğer nokta ise Grand Palas’tır. Brüksel’in merkezi olarak bilinen bu meydanda birçok turistik yer vardır. Belçika Kraliyet Sarayı da kentte bilinen diğer önemli noktalardandır. Bu binanın hemen yakınınında ise parlamento binası bulunmaktadır. 

Kentteki en ünlü sanat alanı ise ‘’Royal Museums of Fine Arts of Belgium’’ dur. Mini Avrupa da Brüksel’de bulunan ve Avrupa Birliğindeki binaların minyatürünün bulunduğu alandır. Brüksel’in en gösterişli dini yapısı ise St. Michael ve St. Gudula Katedrali’dir. 

Brüksel oldukça büyük yeşil alanlarıyla tanınmaktadır. Kentte görülmeye değer çok sayıda parkın ve Sonian Ormanı vardır. Sonian Ormanı’nda ağırlıklı olarak kayın ve meşe ağaçları yaşamaktadır. Bu orman, günbatımını izlemek için oldukça meşhur bir yer olarak bilinmektedir. Brüksel’deki en ünlü parklardan bazıları Bois de la Cambre, Petit Salon Meydanı, Mont Des Arts bahçesi ve Park du Cinquantenaire’dir. 

Brüksel’de birkaç yiyecek oldukça meşhurdur. Bunlardan en önemlisi ise çikolatadır. Brüksel çikolataları dünya çapında ünlüdür. Brüksel’de patates kızartması çok tüketilir. Et ve sosla servis edilen patates, Brüksel halkı tarafından sevilmektedir. Brüksel’de meşhur olan diğer bir yiyecek ise midyedir. Midyeyi şehrin her yerinde bulabilirsiniz. 100’den fazla çeşidi olan Belçika biraları da, kentte önemlidir. 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.