Chicago İngilizce Tanıtımı ( Kısa )


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Chicago is located in north America and it is always windy in here. That is why Chicago is also called as “The City of Wind”. It is originally an American Indian city and has an old history. Chicago is the third biggest city in the USA. European missioners bought the city from Indians in 1795 and that is how its American history has begun. 

Chicago is also a kind of capital of politics in the country. In the past, Abraham Lincoln had a lot of political meeting in here and from past to today important politicians still use the city for the same reason. 

Chicago is a city of the state of Illinois and its currency is United States Dollars. In Chicago official language is accepted as English however accent may depend on the districts. 

Continental climate is dominant in this city. Even if the weather is always fascinating in all seasons, you need to know that winters are freezing. You may prefer to see Chicago in summer or spring. 

Chicago had a tragic fire in its history. The fire ruined the city however it knew how to rise from the ashes. Everything rebuilt in the city. So now Chicago is one of the most systematic cities of the world. That means you will find places to stay easily in here. There are so many good hotels around. Just remember to book early to benefit the low prices!

City transportation is well designed in Chicago. Bus, subway, cab or CTA system which is a special transportation system belongs to the city can be preferred by tourists. You may want to go by your own car or rent a car in the city, but you need to know it may be hard to find somewhere to park your car because of the population. 

There are so many places to see in Chicago. However, some of them are pretty much far away from each other. First of them is Willis Tower which is 14th highest tower of the world. Other important stops we recommend you to see are; Navy Pear, Stained Glass Museum, Downtown, Grand Park, Chicago Cathedral, Civic Opera House and Fine Arts Building.

It is easy to find somewhere to shop in Chicago. Because of demand there are so many shopping malls and shopping centers. 

Chicago cuisine is very rich and strongly connected with the whole American cuisine. We compiled for you the very bests; hamburger, Chicago pizza, hotdog, chicken with orange, rice with egg and milkshake. If you need specific places to eat delicious food, you can try Avec, Au Cheval, GT Fish & Oyster, Little Goat or Polo Café. In all USA and of course in Chicago, it is a kind of legal etiquette to leave a tip in cafes or restaurants. 

Chicago is also known with its rich night life. After San Francisco, Chicago has most of the night clubs or pubs in America. Wicker Park, Logan Square, Bucktown, North Center, Roscoe Village districts have many of these entertainment venues. However, if you are looking for a quieter place you should visit jazz or blues clubs such as B.L.U.E.S or Jazz Showcase. 

You have only one life and we strongly recommend you to see this beautiful city before you die. We hope our post will be a good start for you to decide!

Türkçe Çeviri

Şikago Kuzey Amerika’da yer alır ve havasının her daim rüzgarlı olmasıyla tanınır. Bu sebeple de şehre “Rüzgarın Şehri” de denilmektedir. Kökeninde Kızılderililere ait olan şehir oldukça eski bir tarihe sahiptir. Şikago ABD’nin 3. Büyük şehridir. Avrupalı misyonerler 1795 yılında şehri Kızılderililerden satın almıştır ve böylece şehrin Amerikan tarihi başlamıştır. 

Şikago ayrıca ülkenin siyasal başkenti de sayılabilir. Geçmişte Abraham Lincoln burada pek çok siyasal toplantı yapmıştır ve geçmişten bugüne önemli politikacılar hala şehri aynı amaç için kullanmaktadırlar. 

Illinois eyaletine bağlı olan şehirde resmi para birimi Amerikan Doları’dır. Şikago’da resmi dil İngilizce olmakla birlikte bölgelere bağlı olarak aksanda farklılıklar değişiklik gösterebilmektedir. 

Bu şehirde karasal iklim hakimdir. Tüm mevsimler göz alıcı güzellikte geçse de kışlarının dondurucu geçtiğini bilmenizde fayda var! Bu sebeple Şikago’yu yaz ya da ilkbahar aylarında ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz. 

Şikago tarihinde çok trajik bir yangına sahiptir. Yangın tüm şehri yakıp yıkmıştır fakat şehir küllerinden yeniden doğmayı bilmiştir. Hemen hemen her şey yeniden inşa edilmiştir ve bu yüzden Şikago dünyanın en düzenli şehirlerinden biri sayılmaktadır. Bu da kalacak yer bulma konusunda zorlanmayacağınız anlamına gelir. Şehirde kalacak bir sürü iyi otel bulunuyor fakat erken rezervasyon sayesinde daha uygun fiyatlardan yararlanabileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Şehir içi ulaşım da oldukça iyi dizayn edilmiştir. Otobüs, metro, taksi ya da şehre ait olan ve CTA denilen bir toplu taşıma sistemi turistler tarafından tercih edilebilmektedir. Kendi aracınızla gitmek ya da araç kiralamak isteyebilirsiniz fakat hatırlatmakta fayda var, nüfus fazlalığından dolayı park yeri bulmada sorun yaşayabilirsiniz. 

Şikago’da görülecek pek çok yer bulunuyor. Fakat bazıları birbirine oldukça uzak konumdalar. Bunlardan ilki dünyanın 14. en yüksek kulesi olan Willis Kulesi. Görmenizi tavsiye edebileceğimiz diğer önemli yerler ise; Navy Pear, Vitray Müzesi, Downtown (Şehir Merkezi), Grand Park, Chicago Katedrali, Civic Opera Binası ve Güzel Sanatlar Binası.

Alışveriş yapmak için bir yer bulmak bu şehirde çok kolay. Talepten dolayı çok fazla mağaza ve alışveriş merkezi bulunuyor. 

Şikago mutfağı da çok zengin ve genel olarak Amerikan mutfağı ile oldukça ilintili. Sizin için en iyileri derledik; hamburger, Şikago pizzası, sosisli sandviç, portakallı tavuk, yumurtalı pilav ve milkshake. Eğer bu leziz yemekler için daha spesifik yer isimlerine ihtiyacınız varsa Avec, Au Cheval, GT Fish & Oyster, Little Goat ya da Polo Café tam size göre. Tüm Amerika’da olduğu gibi Şikago’da da bahşiş bırakmak genel Kabul görmüş bir görgü kuralıdır. 

Şikago ayrıca zengin gece hayatıyla da bilinir. San Francisco’dan sonra Şikago Amerika Birleşik Devletleri’ndeki gece kulübü ya da barların çoğunu bünyesinde barındırır. Wicker Park, Logan Square, Bucktown, North Center, Roscoe Village bölgeleri bu eğlence mekanları için gidebileceğiniz yerlerin başında gelmekte. Fakat daha sakin bir yer arayışındaysanız as B.L.U.E.S ya da Jazz Showcase gibi caz ya da blues kulüplerini tercih edebilirsiniz .

Sadece bir yaşamınız var ve ölmeden önce bu güzel şehri görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Umuyoruz yazımız karar vermeniz için güzel bir başlangıç olur! 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.