Cosmos: A Spacetime Odyssey Dizisi İngilizce Konusu ve Karakterleri


Cosmos: A Spacetime Odyssey Dizisi İngilizce Konusu ve Karakterleri

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

The Subject of Cosmos: A Spacetime Odyssey

Cosmos is actually trying to explain the existence, present and future of the universe we are in, in a cinematographic way, through a spaceship called Imagination. This documentary, shot in the light of Carl Sagan’s work, and taking advantage of his book series, takes a trip through the history of the world and displays the stories of scientists who are investigating this process of our universe through animations.

 

Comment on Cosmos : A Spacetime Odyssey

It is very hard to find another space documentary that reveals the earth, the universe we live on, in a very simple language and with its rich content. This documentary, suitable for all kind of people, is quite pleasant to watch because of  Neil deGrasse Tyson who is the presenter of the series. This production, made in the light of Carl Sagan’s works, widens the horizons of the viewers because it is based on strong realities. Finally; We can say that the ones who watched should make the other ones who dont know the series watched.

 

About Cosmos

A Spacetime Odyssey series is a documentary that is a continuum of the documentary “A Personal Voyage” in 1980.

The first presenter of this Cosmos series is the famous astrophysicist Carl Sagan, who is also the author of the Cosmos series. Since he died afterwards; it was presented by his student astrophysicist Neil deGrasse Tyson.

The series which is shown on television in Turkey by National Geographic is voiced by Haluk Bilginer.

You should not miss this series where you can learn a lot from our solar system, from observable images of the universe, to the cosmic calendar, and interesting information about the stars!

 

How many seasons does the series have?

Cosmos: A Spacetime Odyssey consists of 13 episodes.

 

Trailer

 

Casts:

The Presenter : Neil deGrasse Tyson

 

Episodes

 1. Episode

Standing Up In The Milky Way

 1. Episode

Some Of The Things That Molecules Do

 1. Episode

When Knowledge Conquered Fear

 1. Episode

A Sky Full of Ghosts

 1. Episode

Hiding in the Light

 1. Episode

Deeper, Deeper, Deeper Still

 1. Episode

The Clean Room

 1. Episode

Sisters Of The Sun

 1. Episode

The Lost Worlds of Planet Earth

 1. Episode

The Electric Boy

 1. Episode

The Immortals

 1. Episode

The World Set Free

 1. Episode

Unafraid of the Dark

 

Cosmos : A Spacetime Odyssey Quotes

 1. “To make this journey, we’ll need imagination, but imagination alone is not enough, because the reality of nature is far more wondrous than anything we can imagine.”
 2. “Beyond that horizon lie parts of the universe that are too far away. There hasn’t been enough time in the 13.8 billion year history of the universe for their light to have reached us.”
 3. “Nobody knows how life got started. Most of the evidence from that time was destroyed by impact and erosion. Science works on the frontier of knowledge and ignorance. We’re not afraid to admit what we don’t know. There’s no shame in that. The only shame is to pretend that we have all the answers. Maybe someone watching this, will be the first to solve the mystery of how life on Earth began.”
 4. “There are as many atoms in each molecule of your DNA as there are stars in the typical galaxy. This is true for dogs, and bears, and every living thing. We are, each of us, a little universe.”
 5. “Science reveals that all life on Earth is one.”

 

Similar Series

 • Cosmos : A Personal Voyage (The previous documentary of A Spacetime Odyssey)
 • Cosmos: Possible Worlds (The next documentary of A Spacetime Odyssey
 • How the Universe Works

 

Cosmos: Bir Uzay Serüveni Konusu

Cosmos, aslında kainat, bulunduğumuz evrenin varoluşunu, bugününü ve geleceğini Imagination (Hayalgücü) adını veridği bir uzay gemisi aracılığıyla, sinematografik bir şekilde anlatmaya çalışmaktadır. Carl Sagan’ın yaptığı çalışmalar ışığında, ve onun kitap serisinden faydalanarak çekilen bu belgesel, tüm dünya tarihinde bir gezintiye çıkarak, kainatımızın bu sürecini araştıran bilim insanlarının hikayelerini de animasyonlar aracılığıyla ekrana getirmektedir.

Cosmos: Bir Uzay Serüveni Üzerine Yorum

Üzerinde yaşadığımız yerküreyi, evreni çok basit bir dille ve bir o kadar da zengin içeriğiyle gözler önüne seren bir başka uzay belgeseli bulmanız oldukça zor. Her seviyeye uygun olan bu belgesel, ünlü astrofizikçi Carl Sagan’ın öğrencisi olan Neil deGrasse Tyson sunuculuğuyla tadından yenmez oluyor. Carl Sagan’ın eserlerinin ışığında yapılan bu yapım, güçlü temellere oturtulduğundan izleyenlerin ufkunu açıyor. Son olarak ise; izleyenler, izlemeyenlere izlettirsin diyoruz efendim!

Cosmos Hakkında

Bir Uzay Serüveni dizisi, 1980 yılında Kişisel Bir Seyahat adlı belgeselin devamı niteliği taşıyan bir belgeseldir.

Bu Cosmos serisinin ilk sunucusu, ilham alınan eserlerin de yazarı olan astrofizikçi Carl Sagan’dır. Sonrasında vefat ettiği için; sunuculuğu, öğrencisi Neil deGrasse Tyson üstlenmiştir.

Türkiye’de National Geographic tarafından televizyonlarda gösterilen bu dizide, Neil Tyson’I Haluk Bilginer seslendirmektedir.

Güneş sistemimizden, evrenin gözlemlenebilir görüntülerine, kozmik takvimden yıldızlar hakkında oldukça ilginç bilgilere kadar bir sürü şey öğrenebileceğiniz bu seriyi kaçırmamalısınız!

Kaç Sezon?

Cosmos: Bir Uzay Serüveni dizisi 13 bölümden oluşmaktadır.

Fragman

Oyuncular

Sunucu: Neil deGrasse Tyson

Bölümler

*National Geographic Türkiye bölüm isimleri kullanılmıştır.

 1. Bölüm

Samanyoluna Bir Bakış

 1. Bölüm

Yaşam Nehirleri

 1. Bölüm

Bilginin Gücü

 1. Bölüm

Gökyüzü Hayaletleri

 1. Bölüm

Aydınlıkta Saklanmak

 1. Bölüm

Daha Derine

 1. Bölüm

Temiz Oda

 1. Bölüm

Güneşin Kardeşleri

 1. Bölüm

Kayıp Dünyalar

 1. Bölüm

Elektrik Çocuk

 1. Bölüm

Ölümsüzler

 1. Bölüm

Özgür Dünya

 1. Bölüm

Karanlıktan Korkmamak

Replikler

 1. “Bu yolculuğa çıkmak için, hayal gücüne ihtiyacımız var, fakat hayal gücü tek başına yeterli değildir; çünkü doğanın gerçeği bizim hayal ettiğimizden çok daha harikuladedir.”
 2. “Bu ufkun ötesinde, evrenin çok uzakta kalan kısımları vardır. Evrenin 13.8 milyar yıllık tarihinde o kısımların ışığının bize ulaşması için yeterli zaman olmamıştır.”
 3. “Hayat nasıl başlamış kimse bilmiyor. O zamanlardaki kanıtların çoğu darbe ve aşınma sonucunda yok oldu. Bilim, cehalet ve bilginin sınırında çalışır. Bilmediğimiz şeyi itiraf etmekten çekinmiyoruz. Bunda utanılacak bir şey yok. Utanç verici olan şey hepimizin bir şeylere cevabı varmış gibi davranması. Belki de bunu izleyen birisi, dünyada hayatın nasıl başladığı gizemini çözecek ilk kişi olacak.”
 4. “DNA’nızın her molekülünde tipik galaksideki yıldızlar kadar çok atom var. Bu köpekler için de, ayılar ve her yaşayan şey için de geçerli. Hepimiz, birer küçük evreniz.”
 5. “Bilim, dünyadaki tüm yaşamın bir olduğunu ortaya çıkarmıştır.”

Benzer Diziler

Cosmos : A Personal Voyage (Bir Uzay Serüveni’nden önce çekilen)

Cosmos: Possible Worlds ( Bir Uzay Serüveni’nden sonra çekilen)

How the Universe Works (Evren Nasıl İşler?)

 

 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.