Erzincan İngilizce Tanıtımı (Kısa)


Erzincan İngilizce Tanıtım (Kısa)

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Erzincan Introduction

Erzincan is located in Eastern Anatolia region of Turkey. It is neighbor with Gümüşhane and Bayburt, Giresun, Sivas, Erzurum, Bingöl, Elazığ, Malatya and Tunceli. Erzincan is surrounded by mountains and has a continental climate.


Erzincan’s Population, Area and Licence plate

The population of Erzincan is 234.747. The surface area of ​​the city is known as 11,903 km². The official license plate code of the city is 24.


Districts of Erzincan

According to the census data of 2019, the most populous district is the Central and the least populated is the district of Otlukbeli. Erzincan has 9 districts. These are: Center, Otlukbeli, Tercan, Üzümlü, Refahiye, İlç, Çayırlı, Kemah and Kemaliye.


History of Erzincan

There is no clear information about when the history started in Erzincan. However, since this city also hosted the Hittites during the BC; has witnessed almost every aspect of history. Later, the city, which formed the living space of the Urartians, Meds and Persians respectively; Finally, it entered the Turkish domination as a result of the Battle of Manzikert.

Erzincan, which was taken from the Akkoyunlu State in 1455 and came under the rule of the Ottoman Empire, remained in the Turks until the First World War period. Struggling with wars for years, the city survived the enemy invasion in 1918.


Places to See in Erzincan

Mama Hatun Tomb and Caravanserai

Mama Hatun Tomb and Caravanserai in Tarcan, which is 100 kilometers away from Erzincan, were built in about 1200s. This building, which is one of the few works that have survived from the time it was built, is one of the main places to be seen in Erzincan.

Erzincan (Kamah) Castle

The famous Erzincan Castle, mentioned in the travel book of the famous traveler Evliya Çelebi, is an important structure used by many civilizations throughout history.

Abrenk Church

This church, located in Üçpınar Village of Tercan, is one of the most important works of Erzincan. It is believed that the history of the obelisks dates back to the 12th century and the other name of the church is known as Sarp Davit Armenian Monastery.

Erzincan Museum

First opened in Erzincan Provincial Public Library in 1986; it was later moved to the 75th Year Cultural Center. Many historical monuments are exhibited in this museum, which can be easily reached from the center of Erzincan.

Hıdır Abdal Tomb

Hıdır Abdal Mausoleum, located in Kemaliye district of Erzincan, is one of the most important works reflecting the historical atmosphere of Erzincan. It is known that the tomb has a history of approximately 700 years.

Gülabibey Mosque

Built-in 1454 by Emir Gülabibey, the mosque attracts the attention of tourists visiting the region. 1000 people can pray at the same time in this mosque, where the adornments are very popular.

Dark Canyon

Dark Canyon in Kemaliye is a region where the nature of Erzincan is displayed with all its beauty. Various nature sports such as jumping, rafting, and canoeing are also performed in the canyon; many names participate in these activities.

How To Go To Erzincan

Those who want to reach Erzincan; train, highway and airline can choose. The most important transportation alternative of Erzincan is the European E-80 highway and the Eastern Express services, which attract young people.


Government of Erzincan

In Erzincan, which is accepted as a municipality according to the local administrative law, the main known manager of the city is the mayor. These presidents take office with elections held every 5 years.

Erzincan Tanıtımı

Erzincan, Türkiye’de Doğu Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Elazığ; Gümüşhane ile Bayburt, Giresun, Sivas, Erzurum, Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli ile komşudur. Erzincan, dağlarla çevrili olup, karasal iklime sahiptir.


Erzincan’ın Nüfusu, Yüzölçümü ve Plaka Kodu

Erzincan’ın nüfusu 234.747’dir. Kentin yüzölçümü 11,903 km² olarak bilinmektedir. Şehrin resmi plaka kodu ise 24’tür.


Erzincan’ın İlçeleri

2019 yılının nüfus sayım verilerine göre, en kalabalık ilçe Merkez, nüfusu en az olan ise Otlukbeli ilçesidir. Erzincan’ın 9 adet ilçesi vardır. Bunlar: Merkez, Otlukbeli, Tercan, Üzümlü, Refahiye, İliç, Çayırlı, Kemah ve Kemaliye’dir.


Erzincan’ın Tarihi ve Tarihçesi

Erzincan’da tarihin ne zaman başladığına dair net bir bilgi mevcut değildir. Ancak bu kent, M.Ö dönemlerinde de Hititler’e ev sahipliği yaptığından; tarihin neredeyse her alanına tanıklık etmiştir. Daha sonraları sırasıyla Urartular, Medler ve Perslerin yaşam alanını oluşturan kent; son olarak Malazgirt Meydan Muharebesi sonucunda Türk hakimiyetine girmiştir.

1455 yılında Akkoyunlu Devletinden alınarak Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine giren Erzincan, I. Dünya Savaşı dönemine kadar Türklerde kalmıştır. Yıllarca savaşlarla boğuşan kent, 1918 yılında düşman işgalinden kurtulmuştur.


Erzincan’da Görülecek Yerler

Mama Hatun Türbesi ve Kervansarayı

Erzincan’a 100 kilometre mesafede olan Tarcan’daki Mama Hatun Türbesi ve Kervansarayı yaklaşık 1200’lü yıllarda yapılmıştır. Yapıldığı dönemden günümüze ulaşan sayılı eserlerden biri olan bu yapı, Erzincan’da görülmesi gereken temel yerlerin başında gelmektedir.


Erzincan (Kamah) Kalesi

Ünlü seyyah Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde bahsedilen ünlü Erzincan Kalesi, tarih boyunca birçok medeniyet tarafından kullanılan önemli bir yapıdır.


Abrenk Kilisesi

Tercan’ın Üçpınar Köyünde bulunan bu kilise, Erzincan’ın görülmesi gereken en önemli eserlerindendir.  İçindeki dikilitaşların tarihinin 12.yüzyıla değin dayandığı düşünülmekte ve kilisenin diğer ismi Sarp Davit Ermeni Manastırı olarak bilinmektedir.


Erzincan Müzesi

İlk olarak 1986 yılında Erzincan İl Halk Kütüphanesinde açılan yapı; daha sonra 75.Yıl Kültür Merkezine taşınmıştır. Erzincan merkezden kolaylıkla ulaşılabilecek bu müzede, birçok tarihi eser sergilenmektedir.


Hıdır Abdal Türbesi

Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde yer alan Hıdır Abdal Türbesi, Erzincan’ın tarihi atmosferini yansıtan en önemli eserlerdendir. Türbenin yaklaşık 700 yıllık bir geçmişe sahip olduğu bilinmektedir.


Gülabibey Camii

1454 yılında Emir Gülabibey tarafından inşa edilen camii, bölgeyi ziyaret eden turistlerin ilgisini çekmektedir. İçindeki süslemelerin çok beğenildiği bu camiide, aynı anda 1000 kişi ibadet edebilmektedir.


Karanlık Kanyon

Kemaliye’deki Karanlık Kanyon, Erzincan doğasının tüm güzelliği ile sergilendiği bir bölgedir. Kanyonda aynı zamanda jumping, rafting ve kano gibi çeşitli doğa sporları da yapılmakta; birçok isim bu aktivitelere katılmaktadır.


Erzincan’a Nasıl Gidilir?

Erzincan’a ulaşmak isteyenler; tren, karayolu ve havayolunu tercih edebilmektedir. Erzincan’ın en önemli ulaşım alternatifi ise Avrupa E-80 otoyolu ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Doğu Ekspresi seferleridir.

Erzincan’da Yönetim

Mahalli idare hukukuna göre bir belediye olarak kabul edilen Erzincan’da kentin bilinen en temel yöneticisi belediye başkanıdır. Bu başkanlar 5 yılda bir yapılan seçimler ile göreve gelmektedir.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.