Los Angeles İngilizce Tanıtımı ( Kısa )


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Los Angeles which is also known as “City of Angels” is located in the state of California and the biggest city after New York in the United States of America. The city was explored in 1781 and from past to today it has been always popular and multicultural. Especially welcoming Hollywood, Disneyland, USC School of Cinematic Art increases the value of Los Angeles. 

Los Angeles’s neighbour cities are San Francisco and Las Vegas. Its currency is American Dollar as in the whole country. Official languages depend on the decision of the states in USA; country does not have an official language. In Los Angeles there are three official languages which are English, Spanish and Chinese. This is also a prove for city’s diversity. After English, Spanish is the most common speaking language in Los Angeles. 

The weather is always good in here. Especially in summers most of the tourists visit Los Angeles however winters are also beautiful. You just need to know that there might be a little rain in winters. Summers are always cool thanks to the mountains around the city. 

Accommodation is one of the easiest things in Los Angeles. Because it is one of the culture, art, economy center. You have so many different stops to see from Hollywood to Disneyland and those stops are pretty far from each other. So it may be an option to stay different hotels for every week in the city. Remember to book early to benefit low prices!

Transportation in Los Angeles is well-designed but as we mentioned before, city is so big so using your own car is the best option here. For instance going to city center from Hollywood takes 40 minutes around. Renting a car is very expensive in association with the expensiveness of the city. 

Places to see in Los Angeles is the main subject. The most famous stops of the USA may be in this city yet. If you have much time you can start with Downtown. You will find many interesting pubs and also if you are a basketball lover you will have chance to see Staples Center which welcomes NBA matches. Except of Downtown, Hollywood which is the heart of cinema and film industry, Disneyland which is a place that you can feel like you are still a child, Universal Studios, Beverly Hills, Malibu, Santa Monica, Venice Beach, Exposition Park and Santa Catalina Island are also places to see before you die. 

There are so many different shopping center and shopping mall in the city. However check your budget before you go shopping; as we mentioned before Los Angeles is one of the most expensive cities. 

When it comes to American cuisine, there are so many different choices you have because of the multicultural structure of the city. From Mediterranean to Chinese you can try different kind of dishes.  So we wanted to share the best places to eat. The Griddle Cafe, Shojin Organic and Natural, Craft Los Angeles, Brent’s Delicatessen & Restaurant and In-Out-Burger. Just a tip; do not forget to leave tip before you leave a restaurant. It is a kind of legal etiquette in the USA.

We wish you a great holiday already! City of Angel is a city that you never feel regret to spend time or money! 

Türkçe Çevirisi

“Melekler Şehri” olarak da bilinen Los Angeles California eyaletinde yer alıyor ve New York’tan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük şehri. Şehir 1781 yılında keşfedilmiş ve geçmişten günümüze her daim popüler ve çok kültürlü bir yapıya sahip olmuştur. Özellikle Hollywood, Disneyland ve USC Sinema Okulu’na ev sahipliği yapması da Los Angeles’in değerini arttıran bir unsurdur. 

Los Angeles’ın komşu şehirleri San Francisco ve Las Vegas’tır. Resmi para birimi tüm ülkede olduğu gibi Amerikan dolarıdır. ABD’de resmi diller eyaletlerin kararına bağlıdır; ülkenin resmi bir dili yoktur. Los Angeles’ta ise üç resmi dil bulunmakta; İngilizce, İspanyolca ve Çince. Bu durum da ayrıca şehirdeki çeşitliliğin bir kanıtı niteliğinde. İngilizceden sonra şehirde en çok konuşulan dil ise İspanyolca. 

Burada hava her zaman iyi diyebiliriz. Özellikle yazları pek çok turist Los Angeles’ı ziyaret etmekte fakat kışları da çok güzel geçiyor. Yine de kışların hafif yağmurlu geçtiğini hatırlatmakta fayda var. Yazlar ise şehri çevreleyen dağlar sayesinde her daim serin geçiyor. 

Los Angeles’ta konaklama en kolay şeylerden biri. Çünkü kültür, ekonomi ve sanat merkezlerinden biri. Hollywood’tan Disneyland’e pek çok farklı durak sizi bekliyor ve tüm bu yerlerin birbirine oldukça uzak olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu yüzden şehirde geçireceğiniz her hafta için farklı bir otel tercih etmek iyi bir seçenek olabilir. Düşük fiyat fırsatlarından yararlanmak için erken rezervasyon yaptırmayı unutmayın! 

Los Angeles’ta şehir içi ulaşım oldukça iyi dizayn edilmiş durumda fakat daha önce de söylediğimiz gibi şehir çok büyük. Bu sebeple kendi aracınızı kullanmanız en iyi seçenektir diyebiliriz. Örneğin şehir merkezinden Hollywood’a gitmek 40 dakika civarı sürüyor. Araç kiralamak ise şehirdeki genel pahalılıkla doğru orantılı olarak oldukça pahalı. 

Asıl mesele ise Los Angeles’ta görülecek yerler. Zira ABD’nin en ünlü görülecek yerleri bu şehirde bulunuyor olabilir. Eğer vaktiniz bol ise, Şehir Merkezi ile başlayabilirsiniz. Burada pek çok farklı türde bar bulabilirsiniz ve ayrıca bir basketbol sever iseniz NBA maçlarına ev sahipliği yapan Staples Center’ı görme şansı bulacaksınız. Şehir Merkezi dışında sinema ve film endüstrisinin kalbi olan Hollywood, hala bir çocuk gibi hissedeceğiniz Disneyland, Universal Studios, Beverly Hills, Malibu, Santa Monica, Venice Plajı, Exposition Park ve Santa Catalina Island da ölmeden önce görmeniz gereken yerlerden bazıları. 

Alışveriş yapabileceğiniz çok fazla mağaza ve alışveriş merkezi bulunuyor. Fakat alışverişe çıkmadan önce bütçenizi kontrol etmenizde fayda var çünkü yazımızda bahsettiğimiz gibi Los Angeles en pahalı şehirlerden biri! 

Amerikan mutfağına gelince, şehrin çok kültürlü yapısı gereği çok fazla seçeneğe sahipsiniz. Ayrıca Akdeniz mutfağından Çin mutfağına çok farklı yemekler deneyebilirsiniz. Bu yüzden size tavsiye edebileceğimiz restoranlar; The Griddle Cafe, Shojin Organic and Natural, Craft Los Angeles, Brent’s Delicatessen & Restaurant ve In-Out-Burger olacaktır. Ayrıca bir hatırlatma; restorandan ayrılmadan önce bahşiş bırakmayı unutmayın. Bu ABD’nin genelinde bir görgü kuralıdır. 

Şimdiden size iyi tatiller diliyoruz! Melekler Şehri’nin para ve vakit harcadığınız için asla pişman olmayacağınız şehirlerden biri olduğunu unutmayın! 

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.