Rusya İngilizce Tanıtımı ( Kısa )


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

THE RUSSIAN FEDERATION

Russia, located in the eastern Europe and northern Asia, is the largest country in the world with an area of 17,075,400 square kilometers. Occupying one-tenth of all the land on Earth, it borders 16 countries in total. Additionally, it is the eighth largest country in the world in terms of its population as there are 143,893,605 people living in the Russian Federation. While the vast majority of the Russian people live in the urban areas, there are many people that prefer living in the rural areas. It’s also an interesting fact that there are 11 time zones across two continents. Moreover, the Russian Federation has got coasts on three oceans in the Atlantic, Pacific, and Arctic.

There’s a massive diversity in terms of landscape, in Russia. While it’s possible to find one of the tallest mountains of the world, you can also see deserts and frozen coastlines. Siberia, occupying the three-quarters of the country has some big pine forests. On the other hand, there are nearly 100.000 rivers in the Russian Federation. As a conclusion, there is a large number of ecosystems and species in the country.

Moscow, with 11 million inhabitants, is the capital city of Russia and the most of the population lives in the European parts of the country. St. Petersbug, along with Moscow, are the two most important cities in the country in that they are the cultural and financial centres. Generally, Russia is known for its extreme climate and weather conditions but that extreme climate, which is generally considered to be something that just makes life more difficult for the Russians, has saved the country from invaders throughout history. On the other hand, there are vast reserves of oil, gas and precious metals which are the main components of the economy of the Russian Federation. It’s the country that provides products that are produced from them to majority of the countries in Europe. It can be concluded that the natural resources such as oil, coal, iron ore, gold, and aluminum are among the biggest assets of the Russian Federation.

Russian people have always been successful in arts and science. The names such as Anton Chekhov, Aleksandr Pushkin, Leo Tolstoy, Nokilay Gogol and Fyodor Dostoyevski have all made some significant contributions throughout history and it’s not possible to talk about Russia and its culture without mentioning these names. The country, as a whole, has a magnificent legacy in that sense.

RUSYA FEDERASYONU

Avrupanın doğusunda ve Asyanın kuzeyinde bulunan Rusya, 17,075,400 kilometre kare topraklarıyla dünyanın en büyük ülkesidir. Dünyadaki toplam toprakların onda birini oluşturan Rusya, toplamda 16 ülkeye sınırdır. Bunlara ek olarak, ülkede 143,075,400 kişi yaşadığından, Rusya aynı zamanda nüfus bakımından da dünyanın sekizinci büyük ülkesidir. Rusların büyük bölümü şehirlerde yaşarken kırsal alanlarda yaşamayı tercih eden de pek çok kişi vardır. Şu da ilginç bir bilgidir ki ülkede iki kıtada 11 saat dilimi mevcuttur. Dahası, Rusya Federasyonu’nun Atlantik, Pasifik ve Arktik Okyanusu gibi üç okyanusta kıyıları vardır.

Tabiat olarak Rusya’da müthiş bir çeşitlilik mevcuttur. Örneğin, bir taraftan dünyanın en yüksek dağlarını görmek mümkünken, diğer taraftan çölleri ve de buz kesmiş sahil şeritlerini görebilirsiniz. Ülkenin üçte birini oluşturan Sibirya, büyük çam ormanlarına sahiptir. Bunun yanı sıra Rusya Federasyonu’nda yaklaşık 100.000 nehir vardır. Sonuç olarak şu söylenebilir ki ülkede pek çok ekosistem ve canlı türü mevcuttur.

11 milyonluk nüfusuyla Moskova ülkenin başkentidir ve nüfusun çoğunluğu ülkenin Avrupa’da kalan bölgelerinde yaşar. Moskova ile birlikte St. Petersburg kültür ve finans bakımından merkez oldukları için ülkenin en önemli iki şehridir. Genelde Rusya zorlu hava koşulları ile ünlüdür fakat sadece hayatı zor hale getirdiği kabul edilen o zorlu hava koşulları tarih boyunca ülkeyi pek çok istiladan korumuştur. Diğer taraftan ülkede ekonominin ana elementlerini oluşturan petrol, gaz, değerli metaller gibi geniş kaynaklar bulunmaktadır. Rusya, Avrupanın pek çok ülkesine bunlardan üretilen ürünleri gönderen ülkedir. Şu çıkarımı yapmak mümkündür ki petrol, kömür, demir cevheri, altıni aluminyum gibi doğal kaynaklar Rusya Federasyonu’nun en büyük varlıkları arasındadır.

Ruslar sanatta ve bilimde her zaman başarılı olmuşlardır. Anton Chekhov, Aleksandr Pushkin, Leo Tolstoy, Nokilay Gogol ve Fyodor Dostoyevski gibi isimler tarih boyunca çok büyük katkılar yapmışlardır ve bu isimleri saymadan Rusya ve kültüründen bahsetmek mümkün değildir. Ülke genel anlamda o açıdan muhteşem bir mirasa sahiptir.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.