Tokyo İngilizce Tanıtımı ( Kısa )


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

The city of Tokyo is the capital of Japan and one of the prefectures of Japan in respect to its management. The city has a surface area of ​​600 km² and is a world-renowned megapol region with a population of 35 million and is the largest city in the world. When the latest researches are examined, it is revealed that Tokyo is one of the most expensive cities in the world. With its vibrant and dynamic structure, Tokyo is a living city. As a result of the Japon Great Japanese Restoration Tokyo, which dates back to the 12th century, Tokyo was declared ’the Capital of the East by the Emperor and named ‘Tokyo’.

In the center of the city is the Imperial Palace, which is adorned with moats and various gardens. To the east of the Imperial Palace is the Maranouchi district, which is regarded as the center of Japanese business; to the northeast lies the Kanda district, where many universities and various printing houses are located. The official buildings belonging to the city were gathered in Kasumigaseki district to the south of the palace. Tokyo is a city of great importance in the world. In addition to being an international financial center, it is home to several of the world’s largest investment banks and insurance companies and is the hub of Japan’s transport, publishing, electronics and publishing industries.

Most of the universities and colleges in Japan are located in Tokyo. The main national higher education institutions outside Tokyo University are Tokyo Institute of Technology, Hitotsubashi University and Tokyo University of Fine Arts.

Places To Visit

 • Ueno Park: Japan has got famous temples, but also its gardens and flowers are so beautiful. Especially the cherry trees growing here have an important place for the Japanese. If you visit Tokyo, you will find parks and unique flowers in many parts of the city. Located in Tokyo, Ueno Park is a touristic national park where thousands of tourists erode the door in a year.
 • Sensoji Temple: This temple is a place of worship for all Japanese people who are devoted to Buddhist faith, and the temples are large structures with fine workmanship. Sensoji Temple is the largest Buddhist temple in Tokyo.
 • Meiji-Jingu Shrine: This temple is home to many visitors in Tokyo. Tokyo National Museum: If visitors to Tokyo want to get to know Japanese culture better, the first place to visit is the Tokyo National Museum. The unique works of the Japanese Empire and the Far East are exhibited in this museum.
 • Mount Fuji Skirts: Japan’s most important temples are located at the foot of Mount Fuji, one of the city’s most important mountains. You can also visit many temples while enjoying the scenery here.
 • Ghibli Museum: Ghipli Museum, which has a unique structure with its exterior architecture, contains many modern art works.
 • Tokyo Tower: The tower, which is adorned with red and white colors, is one of the landmarks of Tokyo.

The Most Famous Dishes

 • Sushi: Sushi, a classic Japanese dish, is a food that has cost the world today. sold in many famous metropolises of the world. Food made by mixing raw fish with various vegetables is made with vinegar sauce called the most famous Nigiri in Tokyo.
 • Sashimi: The Sashimi dish in Japan, where food from fish is very popular, is served with a sauce called Japanese wasabi.
 • Çiraşisuşi: Çiraşisuşi, one of the Japan’s fish dish, differs from the others by serving.
 • Tenpura: Fish or mussels are dipped in eggs, onions and vegetables and fried in oil.
 • Udon: A type of rice similar to noodle.

Türkçe Çevirisi

Tokyo kenti, Japonya’nın başkenti ve yönetim şekline göre Japonya’nın prefektörlüklerinden biridir. Şehrin yüzölçümü 600 km² olup, 35 milyon nüfuslu ile dünyaca ünlü megapol bir bölge olan Tokyo, aynı zamanda dünyanın en büyük kentidir. Yapılan son araştırmalar incelendiğinde ise, Tokyo’nun dünyanın en pahalı kentlerinde biri olduğu ortaya çıkmıştır. Dünyanın en farklı coğrafyalarından birine sahip olan Japonya’nın başkenti Tokyo, canlı ve dinamik yapısıyla kelimenin tam manasıyla yaşayan bir şehirdir. Tarihi kökenleri 12. yüzyıla kadar dayanan Tokyo ‘Büyük Japon Restorasyonu’ sonucunda İmparator tarafından ‘Doğu’nun Başkenti’ ilan edilmiş ve bugünkü ‘Tokyo’ ismini almıştır.

Şehrin merkezinde hendekler ve çeşitli bahçelerle bezeli olan İmparatorluk Sarayı yer almaktadır. İmparatorluk Sarayı’nın doğusunda ise Japon iş dünyasının adeta merkezi olarak nitelendirilen Maranouçi semti bulunur; kuzeydoğusunda ise pek çok üniversitenin ve çeşitli basımevlerinin bulunduğu Kanda semti uzanır. Şehre ait olan resmi binalar ise sarayın güneyindeki Kasumigaseki semtinde toplanmıştır. Tokyo, dünyada büyük bir öneme sahip bir kenttir. Uluslararası bir finans merkezi olmasının yanı sıra, dünyanın en büyük yatırım bankaları ve sigorta şirketlerinin birkaçının merkezini barındırmaktadır ve Japonya’nın ulaşım, yayımcılık, elektronik ve yayıncılık endüstrilerinin merkezidir. 

Japonya’daki üniversite ve yüksekokulların büyük bir bölümü Tokyo’dadır. Tokyo Üniversitesi dışındaki başlıca milli yükseköğretim kurumları Tokyo Teknoloji Enstitüsü, Hitotsubashi Üniversitesi ve Tokyo Güzel Sanatlar Üniversitesi’dir.

Görmeniz Gereken Yerler

 • Ueno Park: Japonya çeşitli tapınaklarıyla ünlü olmakla beraber, bahçe ve çiçekleriyle de ünlü bir ülkedir.  Özellikle burada yetişen kiraz ağaçları Japonlar için önemli bir yere sahiptir. Tokyo’yu ziyaret ederseniz, şehrin birçok bölgesinde parklar ve eşsiz güzellikte çiçeklerle karşılaşabilirsiniz. Tokyo’da yer alan Ueno Park ise bir yıl içerisinde binlerce turistin kapısını aşındırdığı turistik bir ulusal parktır. 
 • Sensoji Tapınağı: Bu tapınak, Budist inancına bağlı olan tüm Japonların ibadet yerleridir ve tapınaklar ince işçilikle yapılmış büyük yapılardır. Sensoji Tapınağı ise Tokyo’nun en büyük Budist tapınağıdır.
 • Meiji-Jingu Tapınağı: Bu tapınak Tokyo şehrinde çokça ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Tokyo Ulusal Müzesi: Tokyo’ya giden ziyaretçiler, Japon kültürünü daha yakından tanımak istiyorsa gitmeleri gereken ilk yer Tokyo Ulusal Müzesi’dir. Japon İmparatorluğu’nun ve Uzak Doğu’nun eşsiz eserleri bu müzede sergilenmektedir.
 • Fuji Dağı Etekleri: Şehrin en önemli dağlarından biri olan Fuji Dağı’nın eteklerinde Japonya’nın en kıymetli tapınakları yer almaktadır. Aynı zamanda buradaki manzaranın tadını çıkarırken, birçok tapınağı da ziyaret edebilirsiniz.
 • Ghibli Müzesi: Dış mimarisiyle kendine özgü bir yapısını bulunan Ghipli Müzesi, birçok içerisinde modern sanat eserini barındırır.
 • Tokyo Kulesi: Kırmızı-beyaz renklerle bezeli olan kule, Tokyo’nun simge noktalarından biridir. 

En Ünlü Yiyecekler

 • Sushi: Klasik bir Japon yemeği olan sushi, günümüzde dünyaya mal olmuş bir yiyecektir. dünyanın ünlü birçok metropolünde satılıyor. Çiğ balığın çeşitli sebzelerle karıştırılmasıyla yapılan yiyecek, Tokyo’da da en ünlü Nigiri denilen sirkeli sosla yapılmaktadır.
 • Saşimi: Balıktan yapılan yiyeceklerin oldukça popüler olduğu Japonya’da yapılan Saşimi yemeği de Japonya’ya özgü wasabi adlı bir sosla servis edilir.
 • Çiraşisuşi: Bir diğer balık yemeği olan Çiraşisuşi ise, servis edilme şekliyle diğerlerinden ayrılır.
 • Tenpura: Balık ya da midyenin yumurta, soğan ve sebzelere batırılarak yağda kızartılmasıyla yapılmaktadır.
 • Udon: Şehriyeye benzer bir pilav türüdür.
Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.