Washington İngilizce Tanıtımı ( Kısa )


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Washington is a capital of the United States. It is located between Maryland and Virginia. It is not a state in its own right and is not within the boundaries of any state. The city is located in a special area called the District of Columbia. Your own is considered a separate state. It is directly linked to the federal state. Since it is the capital of the United States, there are many important buildings. Washington has a population of 600,000 and an area of ​​170,000 km².

Since Washington is a capital city, it is of great diplomatic and political importance. Many political and military decision-making bodies are located in Washington. There are 10 museums and 1 zoo in the city, which are famous and welcome many tourists. The Smithsonian Institution has 10 museums and a zoo. The Washington Post, one of the country’s most respected newspapers, is located in this city. When we talk about a city, we generally think of the works and famous foods to be eaten. Washington is a city with many historical monuments that attract tourists.

The Most Famous Places

 • White House: As a result of the plans drawn by George Washington, the White House was started to be built in 1792 and was completed in 1800 after 8 years. It was rebuilt in 1814 as a result of the British demolition of the building. If you book 6 months in advance, you can visit the building.
 • American Congress Building: The building is located in the Capitol Hill area, was built in 1793 and completed in 1800. It is possible to visit the building when you make a reservation on the website.
 • National Park and Memorial Mall: One of Washington’s most famous sites, National Park is known as a national park. The park, where public walks are quiet and peaceful, is also home to many sports activities.
 • Washington Monument: Built in the early 1840s, it was only completed in 1885. This building, which is 169 meters in length, includes an inscription that was given to the USA by the Ottoman Empire.
 • National Air and Space Museum: Opened in 1946, the National Air and Space Museum, where aviation and space enthusiasts flock to Washington.
 • American National History Museum: The American National History Museum, which is part of the Smithsonian Institute, is one of the city’s most important landmarks. The building, which sheds light on American history, attracts the attention of tourists. The museum, which was restored to its current state in 1980, exhibits works of American culture and history from the War of Independence to the present day.
 • National Zoological Park: Located in the northwest of the city, National Zoological Park was established to raise public awareness on various subjects such as animal care and education. The zoo, which hosts approximately 300 different species of 1800 animals.

The Most Famous Foods

 • Cheese Steak: Cheese Steak, one of Washington’s most famous foods, is made by chopping and cooking meats and putting them in bread.
 • Hamburger: Do you ever come back to America without eating hamburgers? In the United States, the home of fast-food meals, hamburgers are a highly consumed food.
 • Coffee: Coffee is a beverage that is consumed in almost every part of the world, but the most famous coffee in the world-famous coffee chains is located in Washington.
 • Hot Dog: Don’t let the name of the food fool you, what we’re talking about is a sausage cooked between sauces and bread. Don’t go back without eating the hot dog, one of Washington’s most famous street delicacies.

Türkçe Çevirisi

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olarak bilinen Washington, Maryland ve Virginia eyaletlerinin arasında yer alır. Kendi başına bir eyalet değildir ve hiçbir eyaletin sınırları içinde yer almamaktadır. Şehir,  District of Columbia olarak adlandırılan özel statüde bir bölgede bulunmaktadır. Kendi Ayrı bir devlet olarak değerlendirilmektedir. Doğrudan federal devlete bağlıdır. Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olması nedeniyle birçok önemli yapı burada bulunmaktadır. Nüfusu 600.000 kişi olan Washington’un, yüzölçümü ise 170.000 km²’dir.

Washington kenti bir başkent olması nedeniyle diplomatik ve siyasi açıdan büyük bir önem taşımaktadır. Birçok siyasi ve askeri karar alma organları Washington’da bulunmaktadır. Dünyaca ünlü ve birçok turist ağırlayan 10 müze ve 1 hayvanat bahçesi bu şehirde yer almaktadır. Smithsonian Institution’a bağlı 10 müze ve bir hayvanat bahçesi burada bulunur. Ülkenin en saygın gazetelerinden biri olan Washington Post binası ise bu kentte yer alır. Bir şehirden bahsettiğimizde, genel olarak aklımıza o şehirde yer alan eserler ve yenilecek ünlü yiyecekler gelir. Washington ise turistlerin ilgisini çeken birçok tarihi eserin olduğu bir kenttir. 

Gezilip Görülecek Yerler Nelerdir?

 • Beyaz Saray: George Washington’un çizdirdiği planlar sonucunda 1792 yılında yapımına başlanan Beyaz Saray, 8 yıl süren bir zamandan sonra 1800 yılında tamamlanmış ve kullanılmaya başlanmıştır. 1814 yılında İngilizler’in binayı yıkmasının sonucunda günümüzdeki haliyle yeniden inşa edilmiştir. 6 ay önceden rezervasyon yaparsanız binayı gezmeniz mümkün.
 • Amerikan Kongre Binası: Capitol Hill bölgesinde yer alan bina 1793 yılında yapımına başlanmış ve 1800 yılında tamamlanmıştır. İnternet sitesinden rezervasyon yaptığınızda binayı gezmeniz mümkün.
 • National Park ve Memorial Mall:  Washington’un en ünlü mekanlarından biri olan National Park, ulusal park olarak anılmaktadır. Halkın sessiz ve huzurlu yürüyüşler yaptığı park, birçok spor faaliyetine de ev sahipliği yapmaktadır.
 • Washington Anıtı: 1840 yılların başında inşa edilen yapıt, ancak 1885 yılında tamamlanmıştır. Uzunluğu 169 metre olan bu yapıda Osmanlı İmparatorluğu tarafından ABD’ye hediye edilen bir kitabe de yer almaktadır.
 • Ulusal Hava ve Uzay Müzesi: Havacılık ve uzay meraklılarının Washington’a akın akın geldiği Ulusal Hava ve Uzay Müzesi, 1946 yılında açılmıştır. 
 • Amerikan Ulusal Tarih Müzesi: Smithsonian Enstitüsü’nün bir parçası olan Amerikan Ulusal Tarih Müzesi, kentin en önemli noktalarından biridir. Amerikan tarihine ışık tutan yapı, turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. 1980’de şu anki haline kavuşan müzede Bağımsızlık Savaşı’ndan günümüze Amerikan kültürünü ve tarihini anlatan eserler sergilenmektedir.
 • National Zoological Park: Kentin kuzeybatısında bulunan National Zoological Park, hayvan bakımı, eğitimi gibi çeşitli konularda halkı bilinçlendirmek amaçlı kurulmuştur. Yaklaşık 300 farklı türden 1800 hayvana ev sahipliği hayvanat bahçesi, ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. 

Ünlü Yiyecekler

 • Cheese Steak:  Washington’un en ünlü yiyeceklerinden biri olan Cheese Steak, etlerin küçük küçük doğranıp pişirilmesi ve ekmeğin içine konulmasıyla yapılmaktadır.
 • Hamburger: Amerika’ya gelip hamburger yenilmeden dönülür mü hiç? Fast-food yemeklerinin ana vatanı olan ABD’de hamburger oldukça çokça tüketilen bir yiyecektir.
 • Kahve: Kahve dünyanın hemen hemen her noktasında tüketilen bir içecektir ama dünyaca ünlü kahve zincirlerinde içilen kahvelerin en ünlüsü Washington’da yer almaktadır. 
 • Hot Dog: Yiyeceğin ismi sizi aldatmasın, bahsettiğimiz şey pişirilmiş ve soslarla ekmek arasına alınan bir sosis. Washington’un en ünlü sokak lezzetlerinden biri olan sosisliyi yemeden dönmeyin diyoruz.
Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.