Eyfel Kulesi İngilizce Tanıtımı ( Kısa )


Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

The Eiffel Tower

The Eiffel Tower was built by Alexandre Gustave Eiffel. It won’t be wrong if I say this tower is the classical station on a trip to France. The Eiffel Tower is not only the symbol of France but also we can say that it is a symbol of Europe. It is one of the most famous structures in the world. The Eiffel Tower can be seen all over Paris. It took its name from the engineer who built it, Alexandre Gustave Eiffel. The tower is the tallest structure of the city. 

This fascinating structure gets approximately seven million visitors per year and it is the most visited place that people spend money on so far. Eiffel was designed for the French Revolution’s 100th anniversary. It was first planned to be built in Barcelona in1888 but then the idea declined and the construction of the Eiffel started in 1887 and finished in 1889. It was planned as an entrance gate for Expo 1889 Paris Trade Show. People were overreacted to the idea of Eiffel. They thought this 10.000-ton iron structure won’t look pretty in the center of the city. Moreover, there were lots of protests about this subject. At first, the Eiffel was planned to be on display for only twenty years. However, 200 million visitors have visited the Eiffel just in 2002 so there were not any second thoughts about this situation anymore. The Eiffel has three floors and every floor has an impressive view of its own. On the first and second platforms of the tower, there are restaurants. Also, you can see an exhibition on the first floor of the tower about the tower itself. Visitors can observe the tower by walking or with a lift as their choice. 

Eyfel Kulesi

Eyfel Kulesi, Alexandre Gustave Eiffel tarafından inşa edilmiştir. Kulenin bir Fransa gezisi için klasik bir durak olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Eyfel, sadece Fransa’nın sembolü olmakla kalmamış, aynı zamanda Avrupa’nın da simgesi haline gelmiştir. Eyfel Kulesi, dünyanın en önemli yapılarından biridir ve Paris’in her yerinden görülebilmektedir. Adını onu yapan mühendisten, Alexandre Gustave Eiffel’den, alan yapı aynı zamanda şehrin en uzun yapısıdır. Bu büyüleyici yapı yılda yaklaşık yedi milyon ziyaretçi almaktadır ve insanların para harcayarak en çok ziyaret ettiği yer olma özelliğini taşımaktadır. Eyfel, aslında, Fransız Devrimi’nin 100. yılı için tasarlanmıştı. En başta 1888’de Barcelona’da inşa edilmesi planlansa da bu mümkün olmamıştır. Eiffel’in inşası 1887’de başlamış 1889’da bitmiştir. Kendisi Expo1889 Paris Fuarı için bir giriş kapısı olarak düşünülmüştü. İnsanlar bu fikre çok fazla tepki verdi. 100.000 tonluk bu demir yapının şehrin ortasında çok da şık görünmeyeceği düşünülüyordu. Dahası, bu konuyla ilintili birçok protesto da gerçekleştirildi. Başlangıçta Eyfel’in yalnızca yirmi yıl sergilenmesi planlanılıyordu, fakat daha sonra yalnızca 2002 yılınca iki yüz milyon ziyaretçi alınca bu konu hakkında tekrar düşünülmesine karar verildi. Eyfel üç kattan oluşuyor ve her kat kendine has bir manzaraya sahip. İlk ve ikinci katlarda restorantlar bulunuyor. Kule hakkında bir sergiyi de yine ilk katta görmek mümkün. Ziyaretçiler isteklerine göre Eyfel’i yürüyerek ya da asansörle gezebiliyorlar. 

Bu yazıları da göz atmak isteyebilirsiniz:

Dünyanın 7 Harikası İngilizce Tanıtım

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.