İngilizce Tatlı Tarifi Örnekleri


Çeşit çeşit yemeklerle karnımızı doyurduk ancak her zaman midemizde her zaman yer açabileceğimiz bir lezzete geldi sıra: Tatlılar. Kimimiz sütlü, kimimiz ise şerbetli tatlılar sever ancak tatlıların her türlüsü Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden kabul edilir. Bu tatları bazen çevrenizdeki herhangi bir insanla paylaşma gereği duyabilirsiniz. Hele de bunun yabancı kökenli olduğunu düşünürseniz, o halde bu tatların İngilizce ifade yollarını bilmek kaçınılmaz hâle geliyor. Bizler de bu sebeple sizler için en güzel tatlı tariflerini İngilizce olarak hazırladık. Sizlere de düşen bu tarifleri uygulamak ve paylaşmak. ☺ İşte karşınızda, İngilizce tatlı tarifleri ve anlamları…

Şekerpare Recipe / Şekerpare Tarifi

Ingredients/Malzemeler

250 grams butter: 250 gram tereyağ

2 eggs: 2 yumurta

½ cup of semolina: Yarım su bardağı irmik

½  cup of sugar: Yarım su bardağı toz şeker

1 package baking powder: 1 paket kabartma tozu

1 package vanilla extract: 1 paket vanilya

3- 4 cups flour: 3-4 bardak un

15 hazelnut for top: Üzeri için 15 adet fındık

For syrup: Şerbet için

3 cups sugar: 3 su bardağı toz şeker

4 cups water: 4 su bardağı su

1 tablespoon lemon juice: 1 çorba kaşığı limon suyu

Recipe / Tarif

First prepare the syrup by boiling sugar and water for 3-5 minutes. Then, stir in lemon juice and leave aside to cool. Then mix the butter, sugar, eggs and semolina. Next, add flour slowly. Add baking powder and vanilla extract. After that, knead it. Put the hazelnuts over each pieces. Than, bake it about 30-40 minutes. Finally, pour the cooled syrup over hot şekerpares.

İlk önce kaynayan su ve şekeri 3-5 dakika boyunca kaynatarak şerbeti hazırlayın. Sonra limon suyunu ilave edin ve soğumaya bırakın. Ardından tereyağ, şeker, yumurta ve irmiği karıştırın. Daha sonra yavaş yavaş unu ilave edin. Kabartma tozu ve vanilyayı koyun. Sonrasında hamuru yoğurun, Hamurun her bir parçasının üzerine fındık koyun. Yaklaşık 30-40 dakika pişirin ve son olarak soğumuş şerbeti sıcak şekerparelere dökün.

Rice Pudding Recipe/ Sütlaç Tarifi

Ingredients/Malzemeler

1 liter milk: 1 litre süt

2 cup of sugar: 2 su bardağı şeker

3 tablespoon wheat starch: 3 çorba kaşığı buğday nişastası

½ cup of rice: Yarım su bardağı pirinç

1 package vanilla extract: 1 paket vanilya

Recipe / Tarif

First, cook the rice in abundant water. Than, boil the milk in another pot and add the rice. After that, add the sugar, vanilla extract and wheat starch. Pour the blend into small bowls. Next, pour some water into the oven tray and put the bowls into the tray. Finally, cook it in 250 grad oven about 35-40 minutes.

İlk olarak, pirinci bol suda pişirin. Ardından başka bir tencerede sütü kaynatın ve pirinçleri ilave edin. Sonra şekeri, vanilyayı ve buğday nişastasını ekleyin. Karışımı küçük kâselere dökün. Sonra, fırın tepsisine biraz su dökün ve kâseleri tepsiye yerleştirin. Son olarak, 250 derece bir fırında 35-40 dakika kadar pişirin.

Semolina Sponge Cake Recipe / Revani Tarifi

Ingredients/Malzemeler

3 eggs: 3 yumurta

½ cup of flour: 1,5 su bardağı un

1 cup of sugar: 1 su bardağı şeker

1 cup of semolina: 1 su bardağı irmik

3 tablespoon butter: 3 çorba kaşığı tereyağ

1 package baking powder: 1 paket kabartma tozu

1 package vanilla extract: 1 paket vanilya

Coconut flakes for the top: Üzeri için Hindistan Cevizi parçaları

For the syrup: Şerbeti için

2 cup of sugar: 2 su bardağı toz şeker

3 cup of water: 3 su bardağı su

1 teaspoon lemon juice: 1 çay kaşığı limon suyu

First, place water and sugar into a pot to prepare the syrup. Bring to a boil. Then pour the lemon juice and stir it. After that, let it cool. In a bowl, mix eggs and sugar about 3-4 minutes. Next, add butter in. Stir continuously while adding flour, baking powder and vanilla extract. Bake it about 35-40 minutes. Pour the cooled syrup all over. Finally, cut the cake into square pieces and garnish with the coconut flakes.

Öncelikle şerbeti hazırlamak amacıyla su ve şekeri tencere içine koyup kaynatın. Sonra limon suyunu dökün ve karıştırın. Sonra soğumaya bırakın. Bir kapta yumurta ve şekeri yaklaşık 3-4 dakika çırpın. Hemen ardından içine tereyağını ilave edin. Un, kabartma tozu ve vanilyayı ekleyerek karıştırın. Yaklaşık 35-40 dakika kadar fırında pişirin. Soğumuş şerbeti tüm revaninin üzerine dökün. Son olarak keki kare parçalar halinde kesin ve Hindistan cevizi ile üzerini süsleyin.

2 thoughts on “İngilizce Tatlı Tarifi Örnekleri

  1. Bloğunuz sayesinde çok yararlı içerikler ile tanıştım.Bizlere bu güzel içerikler ile yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Son Yazılar