Louise Erdrich Sözleri


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Louise Erdrich ingilizce sözleri arasında en popüler ve anlamlı olan sözleri sizler için derledik ve Türkçe’ye çevirdik. Louise Erdrich sözlerini ve Türkçe anlamlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

“Life will break you. Nobody can protect you from that, and living alone won’t either, for solitude will also break you with its yearning. You have to love. You have to feel. It is the reason you are here on earth. You are here to risk your heart. You are here to be swallowed up. And when it happens that you are broken, or betrayed, or left, or hurt, or death brushes near, let yourself sit by an apple tree and listen to the apples falling all around you in heaps, wasting their sweetness. Tell yourself you tasted as many as you could.”

“Hayat seni kıracak. Kimse sizi bundan koruyamaz ve yalnız yaşamak da yalnızlık değildir, çünkü yalnızlık da sizi özlemiyle kıracaktır. Sevmek zorundasın. Hissetmek zorundasın. Dünyada olmanızın nedeni budur. Kalbinizi riske atmak için buradasınız. Yutulması için buradasın. Ve kırıldığınızda, ihanete uğradığınızda veya bırakıldığınızda ya da incindiğinizde veya ölüm fırçalarınız olduğunda, bir elma ağacının yanında oturun ve yığınlarınızda etrafınıza düşen elmaları dinleyerek tatlılıklarını boşa harcamayın. Kendinize mümkün olduğunca çok tattığınızı söyleyin. ”

“When we are young, the words are scattered all around us. As they are assembled by experience, so also are we, sentence by sentence, until the story takes shape.”

“Gençken, kelimeler etrafımıza dağılmış durumda. Onlar tecrübe ile birleştirildikçe, biz de, cümle cümle, hikaye şekillenene kadar. ”

“Love won’t be tampered with, love won’t go away. Push it to one side and it creeps to the other.”

“Aşk kurcalanmayacak, aşk gitmeyecek. Bir tarafa itin, diğerine sürünür. ”

“We do know that no one gets wise enough to really understand the heart of another, though it is the task of our life to try.”

“Kimsenin bir başkasının kalbini gerçekten anlayacak kadar bilge olmadığını biliyoruz, ancak denemek hayatımızın görevi.”

“Life will break you. Nobody can protect you from that, and living alone won’t either, for solitude will also break you with its yearning. You have to love. You have to feel. It is the reason you are here on earth. You are here to risk your heart. You are here to be swallowed up.”

“Hayat seni kıracak. Kimse sizi bundan koruyamaz ve yalnız yaşamak da yalnızlık olmaz, çünkü yalnızlık da sizi özlemiyle kıracaktır. Sevmek zorundasın. Hissetmek zorundasın. Dünyada olmanızın nedeni budur. Kalbinizi riske atmak için buradasınız. Yutulmak için buradasın. ”

“some people meet the way the sky meets the earth, inevitably, and there is no stopping or holding back their love. It exists in a finished world, beyond the reach of common sense.”

“Bazı insanlar kaçınılmaz olarak gökyüzünün dünyayla buluşma biçimiyle tanışırlar ve sevgilerini durduracak ya da durduramazlar. Sağduyunun ötesinde, bitmiş bir dünyada var. ”

“To love another human in all of her splendor and imperfect perfection , it is a magnificent task…tremendous and foolish and human.”

“Tüm ihtişamı ve kusurlu mükemmelliğinde başka bir insanı sevmek muhteşem bir görevdir … muazzam ve aptalca ve insan.”

“I prefer to have some beliefs that don’t make logical sense.”

“Mantıksal olmayan bazı inançlara sahip olmayı tercih ediyorum.”

“Things which do not grow and change are dead things.”

“Büyümeyen ve değişmeyen şeyler ölü şeylerdir.”

“So what is wild? What is wilderness? What are dreams but an internal wilderness and what is desire but a wildness of the soul?”

“Peki vahşi olan nedir? Vahşi doğa nedir? Hayaller nelerdir, içsel bir vahşi yaşam ve arzu nedir, ruhun vahşiliği nedir? ”

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.