Søren Kierkegaard Sözleri


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Søren Kierkegaard ingilizce sözleri arasında en popüler ve anlamlı olan sözleri sizler için derledik ve Türkçe’ye çevirdik. Søren Kierkegaard sözlerini ve Türkçe anlamlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

  • “Life can only be understood backwards; but it must be lived forwards.” “Hayat sadece geriye doğru anlaşılabilir; ama ileriye doğru yaşanmalı. ”
  • “People demand freedom of speech as a compensation for the freedom of thought which they seldom use.” “İnsanlar konuşma özgürlüğünü nadiren kullandıkları düşünce özgürlüğünün telafisi olarak talep ediyorlar.”
  • “Anxiety is the dizziness of freedom.” “Kaygı özgürlüğün baş dönmesidir.”
  • “People understand me so poorly that they don’t even understand my complaint about them not understanding me.” “İnsanlar beni o kadar kötü anlıyor ki, beni anlamadıklarından şikayetimi bile anlamıyorlar.”
  • “The most common form of despair is not being who you are.” “En yaygın umutsuzluk şekli kim olduğun değildir.”
  • “It is perfectly true, as philosophers say, that life must be understood backwards. But they forget the other proposition, that it must be lived forwards.” “Filozofların dediği gibi, yaşamın geriye doğru anlaşılması gerektiği kesinlikle doğrudur. Ancak diğer önermeyi de unutuyorlar, bunun ileriye doğru yaşanması gerekiyor. ”
  • “The greatest hazard of all, losing one’s self, can occur very quietly in the world, as if it were nothing at all. No other loss can occur so quietly; any other loss – an arm, a leg, five dollars, a wife, etc. – is sure to be noticed.” “Herkesin en büyük tehlikesi, kişinin kendini kaybetmesi, sanki hiç bir şeymiş gibi dünyada çok sessizce meydana gelebilir. Başka hiçbir kayıp bu kadar sessiz gerçekleşemez; başka herhangi bir kayıp – bir kol, bir bacak, beş dolar, bir eş, vb. – kesinlikle fark edilecektir. ”
  • “The most painful state of being is remembering the future, particularly the one you’ll never have.” “En acı verici varlık geleceği, özellikle de asla sahip olamayacağınızı hatırlamaktır.”
  • “Once you label me you negate me.” “Beni etiketledikten sonra beni reddediyorsun.”
  • “To venture causes anxiety, but not to venture is to lose one’s self…. And to venture in the highest is precisely to be conscious of one’s self.” “Girişim, kaygıya neden olur, ancak girişimde bulunmamak kişinin kendini kaybetmesidir… Ve en yüksekte girişim, kesinlikle kendinin bilincinde olmaktır.”
Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.