Steve Maraboli Sözleri


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Steve Maraboli ingilizce sözleri arasında en popüler ve anlamlı olan sözleri sizler için derledik ve Türkçe’ye çevirdik. Steve Maraboli sözlerini ve Türkçe anlamlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

 

“Dare to Be When a new day begins, dare to smile gratefully. When there is darkness, dare to be the first to shine a light. When there is injustice, dare to be the first to condemn it. When something seems difficult, dare to do it anyway. When life seems to beat you down, dare to fight back. When there seems to be no hope, dare to find some. When you’re feeling tired, dare to keep going. When times are tough, dare to be tougher. When love hurts you, dare to love again. When someone is hurting, dare to help them heal. When another is lost, dare to help them find the way. When a friend falls, dare to be the first to extend a hand. When you cross paths with another, dare to make them smile. When you feel great, dare to help someone else feel great too. When the day has ended, dare to feel as you’ve done your best. Dare to be the best you can – At all times, Dare to be!”

““ Olmaya Cesaret Et Yeni bir gün başladığında, minnetle gülümsemeye cesaret et. Karanlık olduğunda, ilk ışık tutan ilk kişi olmaya cesaret et. Adaletsizlik olduğunda, onu kınayan ilk kişi olmaya cesaret edin. Bir şey zor göründüğünde, yine de yapmaya cesaret et. Hayat seni alt ettiyse, savaşmaya cesaret et. Hiç umut yokken, biraz bulmaya cesaret edin. Yorgun hissettiğinizde, devam etmeye cesaret edin. Zor zamanlar daha sert olmaya cesaret edebilir. Aşk seni incittiğinde, tekrar sevmeye cesaret et. Birisi acıyorsa, iyileşmesine yardım etmeye cesaret et. Bir başkası kaybolduğunda, yolu bulmalarına yardım etmeye cesaret et. Bir arkadaş düştüğünde, ilk elini uzatmaya cesaret et. Yolları bir başkasıyla geçtiğinizde, onları gülümsetmeye cesaret edin. Harika hissettiğinizde, bir başkasının da harika hissetmesine yardım etmeye cesaret edin. Gün sona erdiğinde, elinizden gelenin en iyisini yaptığınızı hissetmeye cesaret edin. Mümkün olan en iyi olmaya cesaret et – Her zaman, olmaya cesaret et! ””

 

“Letting go means to come to the realization that some people are a part of your history, but not a part of your destiny.”

“Bırakmak, bazı insanların tarihinizin bir parçası olduğunu, ancak kaderinizin bir parçası olmadığını fark etmek anlamına gelir.”

 

“Cry. Forgive. Learn. Move on. Let your tears water the seeds of your future happiness.”

“Ağla. Affetmek. Öğrenin. Devam et. Gözyaşlarınızın gelecekteki mutluluğunuzun tohumlarını sulamasına izin verin. ”

 

“Sometimes life knocks you on your ass… get up, get up, get up!!! Happiness is not the absence of problems, it’s the ability to deal with them.”

“Bazen hayat seni kıçına vurur … kalk, kalk, kalk !!! Mutluluk sorunların olmaması değil, onlarla başa çıkma yeteneğidir. ”

 

“How would your life be different if…You stopped making negative judgmental assumptions about people you encounter? Let today be the day…You look for the good in everyone you meet and respect their journey.”

“Eğer hayatınız nasıl farklı olurdu… Karşılaştığınız insanlar hakkında olumsuz yargı varsayımları yapmayı bıraktınız mı? Bugün gün olsun… Karşılaştığınız herkesin iyiliğini ararsınız ve yolculuklarına saygı duyarsınız. ”

 

“There is nothing more rare, nor more beautiful, than a woman being unapologetically herself; comfortable in her perfect imperfection. To me, that is the true essence of beauty.”

“Bir kadının özür dileyerek kendi kendisinden daha nadir, daha güzel bir şey yoktur; mükemmel kusurunda rahat. Bana göre bu, güzelliğin gerçek özü. ”

 

“At the end of the day, let there be no excuses, no explanations, no regrets.”

“Günün sonunda, hiçbir mazeret, açıklama, pişmanlık olmamasına izin verin.”

 

“Make a pact with yourself today to not be defined by your past. Sometimes the greatest thing to come out of all your hard work isn’t what you get for it, but what you become for it. Shake things up today! Be You…Be Free…Share.”

“Geçmişiniz tarafından tanımlanmamak için bugün kendinizle bir anlaşma yapın. Bazen tüm sıkı çalışmalarınızdan çıkacak en büyük şey, bunun için elde ettiğiniz şey değil, bunun için ne olduğunuzdur. Bugün bir şeyler salla! Sen ol … Özgür ol … Paylaş. ”

 

“If you hang out with chickens, you’re going to cluck and if you hang out with eagles, you’re going to fly.”

“Tavuklarla takılırsanız, takılırsınız ve kartallarla takılırsanız, uçacaksınız.”

 

“Renew, release, let go. Yesterday’s gone. There’s nothing you can do to bring it back. You can’t “should’ve” done something. You can only DO something. Renew yourself. Release that attachment. Today is a new day!”

“Yenileyin, bırakın, bırakın bırakın. Dün gitti. Geri getirmek için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Bir şey “yapmamalısınız”. Sadece bir şeyler yapabilirsin. Kendinizi yenileyin. Bu eki serbest bırakın. Bugün yeni bir gün!”

 

“Forget yesterday – it has already forgotten you. Don’t sweat tomorrow – you haven’t even met. Instead, open your eyes and your heart to a truly precious gift – today.”

“Dünü unut – seni çoktan unuttu. Yarın terleme – tanışmadın bile. Bunun yerine, gözlerinizi ve kalbinizi gerçekten değerli bir hediyeye açın – bugün. ”

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.