İngilizce video izlemenin İngilizce öğrenmede avantajları


İngilizce İnteraktif Web Siteleri

İngilizceyi öğrenmenin ve geliştirmenin en etkili yollarından biri de İngilizce video izlemektir. Teknolojinin gelişmesi ile internet kullanımının yaygınlaştığı günümüzde, eğitimden alışverişe, para transferlerinden fatura ödeme ve oyunlara kadar yüzlerce konuda internet kullanılmakta, İngilizce videolarla dil eğitimi desteklenmektedir. Erişimin sağlandığı her yerde İngilizce video izlenebilir ve konuşma pratiği geliştirilebilir. İngilizce film izlemek için ilk olarak alt yazılı izlemek tercih edilebilir. Bir müddet sonra alt yazıya da gerek kalmayacak ve konuşulanlar rahat anlaşılacaktır.

Video izleyerek kelime haznenizi genişletebilirsiniz

İngilizce videolar, izleyenin kelime hazinesine katkısı olan bir eğitim yöntemidir. İnternette ücretsiz olarak indirilen ve izlenebilen yüzlerce video bulunmaktadır. Bu videolar ister film, ister dizi, ister belgesel olsun, kişinin keyif aldığı bir konu hakkında olduğunda hem eğlenmeyi hem de İngilizce öğrenmeyi sağlamaktadır. İngilizce video izlerken anlaşılmayan kelimelerde videoyu durdurmak ve kelimeyi tekrar-tekrar dinlemek mümkündür.

Konuşma pratiğiniz gelişir

İngilizce videolarda konuşulanların dikkatle dinlenmesi ve kelimelerin aynı telaffuzla tekrarlanması konuşma pratiğini arttırmaktadır. Kelimelerin doğru telaffuz edilmesi İngilizceyi öğrenirken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardandır. Video izlemenin en güzel tarafı da istenildiğinde durdurulması ve tekrar izlenme imkanının sağlanmasıdır. Kişi kelimeleri tekrarlamak için videoyu kısa süreli durdurabilir, dilerse tekrar-tekrar izleyerek pratik yapabilir.

Günlük dile hakim olursunuz

Günlük hayatta en azından günlük konular hakkında rahat konuşabilmek için İngilizce videolar mükemmeldir. Her videoda mutlaka günlük konuşmalar geçmektedir. Sevilen bir filmin İngilizce izlenmesi hem keyif verecek hem de günlük terimleri öğrenmeyi kolaylaştıracaktır.

Daha hızlı öğrenebilirsiniz

İngilizce videolar bir olay çerçevesinde çekildiğinden izleyicinin pür dikkat izlemesini sağlamaktadır. Hem göze hem de kulağa hitap eden heyecan verici bir filmin izlenmesi İngilizcenin hızlı öğrenilmesini sağlamaktadır. Video izleyerek İngilizceyi öğrenen ve geliştirenlerin sayısı oldukça fazladır.

İngilizce video içeriklere kolay ve hızlı erişebilirsiniz

Erişimin sağlandığı her yerde İngilizce videolar bilgisayar veya cep telefonlarından indirilerek izlenebilmekte, otobüste, yolda, ev veya işyerinde İngilizce öğrenmeye olanak sağlamaktadır. Entrikalar eşliğinde öğrenilen İngilizce hafızalarda çok daha iyi yer etmektedir. Günümüz teknolojisinde televizyonda izlenen yabancı bir film bile orijinal izlenebilmekte, Türkçe seslendirme yerine orijinal seslendirme tercih edilebilmektedir. İster eğitim videosu olsun, ister film veya belgesel olsun, İngilizce videolarla bilgi seviyesi son derece hızlı artmaktadır.

İngilizce video izlemek isteyenler için kaynaklar

-Tematik Youtube kanalları

-Kısa video izlemek isteyenler için Instagram, Vine ya da Snapchat gibi uygulamalar

-Uzun videolar için, dizi ve filmler

-Anlık, gündelik konuşmalar için Periscope gibi uygulamalar, ya da Facebook Live servisi.

Son Yazılar