İngilizce Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Yurt dışına gerek turistik amaçla gerekse ticari amaçla çıkmayı düşünenler İngilizce vize talep dilekçesi yazarak gitmek istedikleri ülkenin başkonsolosuluğuna yazılı olarak başvurmaktadır. Yurt dışına çıkma sebebi ne olursa olsun mutlaka vize talebi için İngilizce vize talep dilekçesi yazılması gerekmektedir. En çok kullanılan turistik vize dilekçesine bir örnek vermek istiyoruz.

…./…./2017

EMBASSY OF ITALY

I will travel to your country between …./…./2017 and …./…./2017 for tourism. I guarantee returning to my country on above mentioned departure date. All my expenses during the travel (my accomodation, transfers and in case of any accident or ilness) will be paid by me. On …. January 2017 night, I will travel with bus from Milano to Torino.

I kindly ask you to give the required visa.
Your sincerely.

İsim Soy isim
İmza

İTALYA BÜYÜKELÇİLİĞİNE

 

…./…./2017 ve …./…./2017 tarihleri arasında ülkenize turist olarak seyahat edeceğim. Belirttiğim tarihte ülkeme geri döneceğimi garanti ederim. Seyahat sırasında tüm masraflarım tarafımdan ödenecektir. (konaklama, transfer, kaza v.s). .. Ocak 2017 gecesi Milano’dan Torino’ya otobüsle gidiyorum.

Gerekli vizeyi vermenizi rica ederim

Örnek dilekçeyi kendinize uyarlayarak İngilizce vize talep dilekçesi yazabilir, özel bir durum söz konusu ise gerekli ilaveleri yapabilirsiniz.

Söz konusu dilekçe bir firma tarafından personeli adına da yazılabilir. Bu durumda imza alanına firma kaşesi ve yetkili kişinin imzası atılır.

 

…………..BAŞKONSOLOSLUĞU  İSTANBUL

Whom it may concern,
Our export manager Mr. Mustafa KAYA will travel to your country between ……01.2017 – ……01.2017 for tourism. We guarantee the returning of him on above mentioned departure date. All his expenses during the travel ( his accommodation, transfers and in case of any accident or illness ) will be under guarantee of our company.
We kindly ask you to give the required visa..
FİRMA İSMİ ve ADRESİ
Yours sincerely,
FİRMA KAŞE ve İMZASI
(İmza yetkilisi tarafından imzalanmalıdır.)

Vize talep dilekçeleri ile ilgili sorun yaşıyorsanız, yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Unutmayın ki, resmi konularda yaşanan problemler can sıkıcı olabilir. Hata yapmamak bu nedenle önemli.

İngilizce Vize Talep Dilekçesi Nasıl Yazılır? son güncelleyen: Haziran 29th, 2019nihat

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.