Erişte İngilizce Yemek Tarifi


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Erişte; kimimizin yapmayı, kimimizin ise sadece yemeyi sevdiği bir yiyecek. Bu yemek tamamen el becerisine dayandığından yapmak hiç kolay değil. Ancak size vermiş olduğumuz tarif reçetesiyle kesinlikle hayal değil. Üstelik bu yiyeceği İngilizce birine tarif de edebilir, dilerseniz ev ödevlerinizde de rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. İşte karşınızda İngilizce erişte tarifi ve onun Türkçe anlamı…

Noodle Recipe / Erişte Tarifi

Ingredients / Malzemeler

200 grams of flour: 200 gram un
2 eggs: 2 yumurta
¼ cup of milk: ¼ su bardağı süt
1 teaspoon of salt: 1 çay kaşığı tuz

Recipe / Tarif

First, take the flour into the mixer. Add salt and add the eggs. Then add the milk and knead for 4-5 minutes until the dough comes together. Then put the dough on the counter and flour. To divide the dough, give it a cylindrical shape and divide it into four equal parts. Flour the dough and wait for about half an hour.

İlk olarak, unu mikserin içerisine alın. İçerisine tuz ilave edin ve yumurtaları ekleyin. Daha sonra sütü de ilave edin ve hamur bir araya gelip toparlanana kadar, 4-5 dakika kadar yoğurun. Ardından hamuru tezgahın üzerine alın ve biraz unlayın. Hamuru bölebilmek için silindir şeklini verin ve dört eşit parçaya bölün. Hamuru unlayın ve yaklaşık yarım saat bekleyin.

Let the dough rest well. After that, cut the dough finely and open with a rolling pin. Cut the dough into strips. At this stage, if you forget the dough profusely, you can easily cut. After cutting, take the strips in front of you and cut them with a knife, leaving 2-3 fingers long. Immediately place the resulting noodles on a baking sheet. You can keep the dough for 12 hours in a sunny place or dry it in a high temperature oven. You can cook the resulting noodles and serve them with yoghurt. Enjoy your meal!

Hamuru iyice dinlendirin. Bundan sonra ise, hamuru ince ince koparın ve oklava ile açın. Açtığınız hamuru şeritler halinde kesin. Bu aşamada hamuru bolca unlarsanız, kolayca kesebilirsiniz. Kestikten sonra şeritleri önünüze alın ve bir bıçak yardımıyla 2-3 parmak uzunluğunda bırakarak kesin. Hemen ardından ortaya çıkan erişteleri serdiğiniz bir fırın tepsisine alın. Hamurları dilerseniz güneşli bir yerde 12 saat bekletebilir ya da yüksek ısılı bir fırında kurutabilirsiniz. Ortaya çıkan erişteleri pişirebilir ve dilerseniz yoğurtla servis edebilirsiniz. Afiyet olsun!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.