İngilizce Yılbaşı Mesajı Örnekleri


İngilizce Yılbaşı Mesajı Örnekleri
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Yeni yıla sayılı günlerin kaldığı şu günlerde yeni yıl heyecanı şimdiden başladı. Her yeni yılın yeni umutlar ve heyecanlarla beklendiği o yılbaşı gününde yeni yıl mesajları, o güne özel kutlamalar, yılbaşı hediyeleri ve kartları ile 2018 yılının ilk günü yine çok renkli geçecek.

Yurt dışındaki arkadaş, dost ve akrabalar da bu mutlu günde unutulmayacak. İster Türk ister yabancı olsun yurt dışı ve yurt içindeki dost ve arkadaşlarınızı İngilizce ifadeler ve en güzel dileklerle hatırlamak, hatta onlarla bir araya gelerek o günü güzel bir parti ile kutlamak isterseniz İngilizce parti davetiyesi, İngilizce kartlar ve mesajlara ihtiyacınız olabilir. ????

Şimdi yeni yılı yurt dışındaki arkadaşları ile kutlamak isteyenler için İngilizce yılbaşı mesajlarından yılbaşı kartı örneklerine, parti davetiyesinden yılbaşı şarkılarına kadar her bir kategoride işinizi kolaylaştıracak tüyolar vermek istiyoruz. İlk olarak İngilizce yılbaşı ne demek ve İngilizce olarak yılbaşı günü nasıl anlatılır bakalım.

İngilizce yılbaşı ne demek?

Yeni yılın ya da yılbaşının İngilizcede birçok farklı ifade şeklini görüyoruz.

New year

The new year

New year’s night

New year’s eve

Year beginnig

New year’s day

Christmas

Christmas day

Hepsi de yeni yıl, yeni yılın ilk günü, yıl başlangıcı ve noel günü anlamında olup yeni yılı ifade ediyor. 31 Aralık gecesi saat gece yarısını gösterdiğinde yeni yılın ilk dakikaları başlamış olacak.

Yeni yıl kutlama mesajlarından şarkılara kadar günümüzde artık herkes İngilizce konuşmaya ve şarkı söylemeye başladı. Yani İngilizce hayatımızda önemli bir yer edindi. Yılbaşı kartlarına baktığımızda birçok İngilizce yeni yıl mesajları görüyoruz. Oldukça popüler olan bu İngilizce mesajlarla sizler de sevdiklerinizin yeni yılını kutlayabilir, 2018 yılında sevdikleriniz için ne diliyorsanız onları İngilizce olarak anlatabilirsiniz. Hatta yılbaşı gününün sizin için ne anlama geldiğini İngilizce olarak anlatabilirsiniz. Dilerseniz size bir örnek verelim.

 

İngilizce yılbaşı günü anlatımı

Yeni yıldan beklentilerinizi, yeni yılda neler yapmayı planladığınızı ve yeni yılla ilgili daha birçok duygu ve düşüncenizi İngilizce anlatmak istiyorsanız size vereceğimiz örnek İngilizce metni yılbaşı anlatımı ile ilgili fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Fakat unutmamanız gereken şey İngilizce yılbaşı anlatımının size özel olması, sizin duygu ve düşüncelerinizi anlatmasıdır.

 

The new year is expressing a lot for me. I will spend the day with my family and friends. Firstly I want to celebrate my new year with my family. And then we will have fun with my friends until morning. No sleep till the January 1st. New Year’s Eve TV programs are also very nice.

I will celebrate everyone’s new year at 12 o’clock tonight. I will send them my best wishes.

 

Yeni yıl benim için çok şey ifade ediyor. O günü arkadaşlarım ve ailemle birlikte geçireceğim. Öncelikle yeni yılı ailemle kutlamak istiyorum. Daha sonra arkadalarımla birlikte sabaha kadar eğleneceğiz. 1 Ocak’a kadar uyumak yok. Yılbaşı gecesi TV programları da çok güzel.

Herkesin yeni yılını gece saat 12’de kutlayacağım. Onlara iyi dileklerimi ileteceğim.

İngilizce yılbaşı mesajları

Birbirinden güzel, içten ve samimi İngilizce yeni yıl mesajları ile yurt dışındaki yakınlarınızın, yurt içindeki yabancı arkadaşlarınızın veya İngilizce öğretmeninizin yeni yılını kutlamaya sayılı günler kaldı. Yüzlerce yeni yıl mesajı içerisinden seçim yapmak, duygu ve düşüncelerinizi en güzel şekilde ifade edecek mesajı bulmak için yine çok vakit harcayabilirsiniz. Uzun kısa yüzlerce İngilizce yeni yıl mesajını internette bulabilir, ya da İngilizce bilginizle kendi ifadelerinizi kullanabilirsiniz.

Aslında genelde aynı şeylerden söz edilse de yeni yıl mesajları içerdiği anlam ve temenniler bakımından kişiye özeldir. Yani herkese aynı mesajı da geçebilir, farklı yeni yıl temennileri ile kişiye özel yeni yıl kutlama mesajları da atabilirsiniz. Kimine yeni yılda iyi bir eş, kimine istediği evi veya arabayı almasını dileyebilir, ya da kısaca “Happy New Year” yani mutlu yıllar da diyebilirsiniz. Sevdiklerinize gönderebileceğiniz İngilizce yeni yıl mesajları ve anlamlarına birkaç örnek vererek yazımıza devam edelim.

 

İngilizce yılbaşı mesajları ve anlamları

Bank branches in the love of happiness 2018 number your account, 365 days more were admitted. Wishing you a happy way to spend Happy New Year!!

Mutluluk bankasının sevgi şubesindeki 2018 no’lu hesabınıza 365 gün daha yatırılmıştır. Mutlu bir şekilde harcamanız dileği ile mutlu yıllar!!

Hope your New Year is filled with success, health, prosperity and happiness. Happy New Year!

Yeni yılı başarı, sağlık, refah ve mutlulukla dolu olmasını diliyorum. Mutlu yıllar.

 

This message is to convey my heartfelt greetings to you and your family. Hope you had a great year and will have even a better one this time. Spend time with your near and dear ones. Enjoy!

Bu mesaj içten duygularımı size ve ailenize iletmek içindir. Umarım bu yıldan çok daha iyi bir yıl geçirirsiniz. Zamanınız yakınınızdaki sevdiklerinizle geçirin ve tadını çıkarın.

 

There are a lot of things in the world yet to be seen and experienced. Live your life, explore new horizons, go for new adventures this New Year and you will not regret it.

Dünyada gezilip görülecek çok şey var. Hayatınızı yaşayın, yeni ufuklar keşfedin, yeni yılda yeni maceralar yaşayın. Pişman olmayacaksınız.

 

İngilizce yılbaşı kartı örnekleri

2018 yılına girmeye çok az bir zaman kala yeni yıl kartları da vitrinlerde yerini aldı. Birbirinden şık ve kaliteli kartlarda oldukça anlamlı yeni yıl mesajları görüyoruz. Gerçi teknolojinin her bakımdan aktif kullanıldığı günümüzde akıllı cihazlarla yeni yıl kutlamaları yapılacak ve elektronik yılbaşı kartları ile yeni yıl temennileri iletilecek. İngilizce yılbaşı kartlarında Merry Christmas ve Happy New Year başta olmak üzere birçok farklı mesaj metni farklı yazı karakterleri ve farklı arka plan tasarımı her zevke ve her duyguya hitap eder tarzdadır. Yeni yıl pastası, Noel ağacı, kardan adam ve Noel Baba resimleri ile de son derece farklı formattadır.

İngilizce yılbaşı partisi davetiyesi

Yılbaşını unutulmaz bir parti vererek sevdikleriniz ve arkadaşlarınızla kutlamayı düşünüyorsanız yılbaşı partisi davetiyesi hazırlamayı unutmamalısınız. Davetiyeniz sadece bir mesaj olsa bile misafirleriniz için son derece onore edici bir davranış olacaktır. Yabancı arkadaşlarınızı, İngilizce kurs arkadaşlarınızı ve İngilizce öğretmenlerinizi yılbaşı partisini davet etmek için birkaç İngilizce cümle karalamak sizin için çok ta zor olmayacaktır. Mesela;

 

Christmas party. I will be glad to see you at the new years. see you.

Noel  partisi. Yılbaşı partimde sizi aramızda görmekten mutluluk duyacağım. Görüşmek üzere

Bu ve buna benzer birçok yılbaşı partisi davetiyesi ifadeleri ve o güne özel farklı bir davetiye tasarımı hazırlayabilir, sevdiklerinize e-posta ile göndererek onları partinize davet edebilirsiniz.

 

İngilizce yılbaşı davetiye örnekleri

İngilizce yılbaşı davetiyesi hazırlamak artık bilgisayar ortamında çok kolay.  Böyle günlere özel davetiye ve kartlar hazırlayabileceğiniz birçok programı internette bulabilirsiniz.

You’re invited to a Christmas party. Yılbaşı partisine davetlisiniz dedikten sonra yılbaşı davetiye kartında parti tarihi ve saatini belirtmeyi unutmayın. Partinizde iddialı iseniz davetiye cümlesine The best Chrismas Part diye de başlayabilirsiniz. Yani en iyi Noel partisi.

Merry Christmas Party: Mutlu Noel Partisi

Merry Christmas Night Party: Mutlu Noeller Gece Partisi

Join us for a christmas party: Noel partisi için bize katıl

Let’s Celebrate Noel Party: Haydi Noel partisini kutlayalım

Gördüğünüz gibi yılbaşı davetiye mesajları örnekleri dilediğiniz gibi şekilleniyor. Davetiye formatı ise bu ifadelerden bile renkli. Oldukça şık ve gösterişli yılbaşı davetiyelerinin bulunduğu dijital ortamda birçok farklı çalışma; renkleri, şekilleri ve yazı karakterleri ile dikkat çekiyor. Seçim tamamen size kalmış.

 

 

İngilizce yılbaşı partisi davetiye örnekleri

Yeni yıl kişi veya kurumların verdiği yılbaşı partileri ile oldukça neşeli kutlanır hale geldi. Şirketler çalışanlarının güzel bir gece geçirmesini ve moral depolamasını amaçlarken, kişilerse sevdikleri ile birlikte o geceyi eğlenerek geçirmeyi hedeflemektedir. Bu güzel gece için cafe, bar, restoran, otel ve alışveriş merkezleri seçildiği gibi yakın çevresi ile kutlamak isteyenler evini ve evinin bahçesini de tercih edebilir. Her nerede olursa olsun birilerini yılbaşı partinize davet etmek istiyorsanız yılbaşı partisi davetiyesi hazırlamalı veya hazırlatmalısınız. İngilizce yılbaşı partisi davetiyesine de ihtiyacınız varsa İngilizce partiye davet cümleleri ile parti davetiyeniz daha da anlamlı olacaktır. Çağıracağınız kişiler ister yabancı arkadaşlarınız ister birlikte İngilizce öğrendiğiniz kurs arkadaş ve çevreniz olsun İngilizce bilginizi kullanarak cümlelerinizi hazırlayın ve ister hazır yılbaşı partisi davetiye örneklerinden bir seçim yapın isterseniz de yılbaşı partisi davetiyenizi kendiniz tasarlayın. Bunun için internet sınırsız seçenekler sunuyor.

 

İngilizce yılbaşı şarkısı

İngilizce yılbaşı şarkısı denildiğinde hemen aklımıza Jingle Bells şarkısı geliyor. Dilerseniz sözlerini şöyle bir hatırlayalım.

Jingle bells, jingle bells, jingle all the way

Oh, what fun iti is to ride

In a one horse open sleigh

Jingle bells, jingle bells, jingle all the way

Oh, what fun iti is to ride

In a one horse open sleigh

Yılbaşı şarkısı sadece bununla sınırlı kalmıyor.

Anne Murray – Baby, It’s Cold Outside

Ariana Grande – Santa Tell Me

Bette Midler – Cool Yule

Chris Rea – Driving Home for Christmas

Dana – It’s Gonna Be a Cold, Cold Christmas

Michael Buble – Save The Last Dance For Me

The Great British Barbershop Boys – Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow

Willie Nelson – Frosty the Snowman

Bu şarkıların her biri sizi yılbaşı gecesi farklı duygulara sürükleyecek ve bazıları ta çocukluğunuza kadar götürerek kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak.

 

Mutlu seneler!

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.