İngilizcenin Olmazsa Olmazları: Nasıl İngilizce Öğrenebiliriz?


Top DESIGN Schools IN the World

İngilizcenin olmazsa olmazı denildiğinde kimisi günlük hayatta en çok kullanılan cümleleri sıralarken kimisi de gramer kurallarını sıralamaktadır. Bize göre İngilizcenin olmazsa olmazı kaliteli bir dil eğitimidir. Kaliteli ve etkili bir dil eğitimi olmazsa İngilizce olmaz. Olur denilen tekniklerle öğrenilen İngilizce ise yarım yamalak olur. İngilizce öğretmek bir sanattır. Sıradan bir ders verir gibi İngilizce dersi verilirse karşı tarafın alacağı İngilizce bilgisi sadece kendi gayretleri doğrultusunda olacaktır. Oysa eğitim şekli her öğrencinin rahat öğrenebileceği ve kısa sürede tüm öğrencilerin İngilizce konuşmaya başlayabileceği bir eğitim olmalıdır.

İngilizcenin olmazsa olmazı pratik yapmaktır

Ne kadar çok kelime ve gramer bildiğiniz onları sözcüklere döktüğünüz kadarı ile sınırlıdır. Yani İngilizce biliyorum demek için konuşabilmeniz gerekir. Pratik yapmanın birçok yolu olsa da profesyonel anlamda bir konuşma pratiği için online İngilizce eğitimi ilk tercihler arasındadır. Telaffuzun birinci ağızdan öğrenildiği ve her derste yapılan konuşma pratiği kişinin öğrendiklerini en etkili şekilde sözcüklere dökmesini sağlamaktadır. Her gün alınan 10-20 veya 30’ar dakikalık derslerle çevrim içi İngilizce eğitimi en etkili öğrenme teknikleri ile alınmaktadır.

konusarakogren

İngilizcenin olmazsa olmazı konuşma dinleme okuma ve yazma kurallarıdır

Belli bir plan çerçevesinde adım-adım speaking, listening, reading ve writting çalışmaları online İngilizce eğitimi ile alınır. Klasik dil eğitimlerinde olduğu gibi sadece not almakla kalınmaz, her öğrenilen kural gerek konuşma ve dinlemede gerekse okuma ve yazmada pratiğe dökülerek kalıcı öğrenme sağlanır. Seviyenize uygun bir İngilizce eğitimi ile birkaç ayda İngilizce konuşmaya başlamak isterseniz, her geçen gün yeni öğrencilerin katıldığı online İngilizce eğitimlerine sizler de katılabilirsiniz.

İngilizcenin olmazsa olmazı tekrar yapmaktır

Öğrenilen İngilizce kelime ve cümlelerin unutulmaması ve kolay hatırlanması için tekrar yapılmalıdır. Bu tekrar, kelime ve kelime grupları tamamen özümsene dek devam edebilir. Tekrar yapılmayan yeni bir bilgi büyük ihtimalle unutulacaktır.

Yatmadan önce öğrendiklerinize bir göz atın

İngilizce bilenlerle öğrendiklerinizi pratik yaparak tekrarlayın

Not alarak ihtiyaç duyduğunuzda faydalanın.

Online eğitimlerde yapılan eski ders kayıtlarını dilediğiniz zaman dinleyerek konu tekrarı yapın.

online-ingilizce-egitimi

Son Yazılar