İngilizceye Dilim Dönmüyor Diyenler İçin Öneriler


İngilizcede En Sık Kullanılan Soru Kelimeleri
Türkiye’nin en iyi online İngilizce eğitim sistemi olan Konuşarak Öğren’den ücretsiz konuşma dersi almak için tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

 

İngilizce öğrenmeye başladığınızda bazı kelimeleri söylerken zorlanmanız ve dilinizin dönmemesi çok normaldir. Çünkü ana dilinize tamamen yabancı bir dil öğreniyorsunuz. Unutmayın, bir İngiliz bile çocukken kelimeleri söylemekte zorlanıyordu. Zaten İngilizcede olup Türkçede olmayan veya Türkçede olup İngilizcede olmayan harfler var. Bu demek oluyor ki aşina olmadığımız sesler mevcut. Kelime içinde bir “w” demek için veya bir “x” demek için zaman gereklidir. İngilizceye dilim dönmüyor diyenlerdenseniz bu yazımız sorunu aşmanız için yol gösterici olacaktır.

İngilizce telaffuz nasıl geliştirilir?

Aslında İngilizce konuşurken dilin dönmeme durumu tamamen pratikle alakalıdır. Yani pratik yaptıkça telaffuzunuz gelişecek ve daha önce zor söylediğiniz ya da söyleyemediğiniz kelimeleri çok daha rahat söylemeye başlayacaksınız. Şüphesiz yabancı dil öğrenmek öyle kolay değildir. Öğrenme ve konuşma süreci 3-6 ay olsa da geliştirmek için uzun süre çalışmak gerekir. Başlangıç seviyesinden en üst seviyeye çıkana dek yüzlerce kelime öğrenilecek, bu kelimelerin telaffuzlarında yaşanan sorun bol-bol pratikle giderilecektir. İngilizceye dilim dönmüyor demek, telafuz pratiklerinden uzak kalmak demektir aslında.

Konuşun

İngilizce öğrenmek için konuşun. Kiminle nasıl konuşacağınızı ise siz belirleyin. Online İngilizce eğitimlerine katılarak her gün Amerikalı öğretmenlerle ve diğer kursiyerlerle konuşabilir, her öğrendiğiniz yeni kelimeyi en doğru telaffuzu ile söyleyebilirsiniz. Çalışmak için zaman sorunu olan, yurt dışına veya kurslara gidemeyen herkes online İngilizce eğitimi ile istediği seviyeye kısa sürede gelmektedir. Çünkü en uygun çalışma zamanını kendisi belirlemekte, 10-20-30’ar dakikalık online derslerle canlı İngilizce eğitimi almaktadır. Konuşarak İngilizce öğreten eğitim şekilleri her zaman size çok daha hızlı yol aldırır.

Türkiye’de bu modelin öncü ismi www.konusarakogren.com , on binlerce kişinin İngilizce öğrenmesine vesile oldu…

Dinleyin

İngilizceye Dilim Dönmüyor Diyenler İçin Öneriler

Konuşmak ve dinlemek birlikte yürümesi gereken şeylerdir. Kulağınızın gelişmesi, duyduğunuzu anlamanız dinlemeyi bilmekle olur. Çevrim içi İngilizce eğitiminde direk konuşmaya ve dinlemeye odaklanıldığından konuşma sorunu kısa sürede giderilmekte, kişi bir müddet sonra akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlamaktadır.

Okuyun

İngilizce hikaye okumak, eğitim sırasında konu ile ilgili metinler okumak İngilizce kelime hazinesin genişleten ve telaffuza katkısı olan bir aktivitedir. Doğru okuduğunuzu kim denetleyecek? Online İngilizce eğitiminde her okuduğunuz parça ana dili İngilizce olan öğretmeniniz tarafından dinlenir ve yanlış telaffuzunuz anında düzeltilir. Sistem o kadar iyi işlemektedir ki, sitede kendi kendinize okurken bile telaffuzunuz düzeltilmektedir.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders!

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.