İngilizceye İlk Adım: İngilizce Öğrenmeye Nasıl Başlamalı?


Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

İngilizce konuşabilmenin günümüzde ne büyük bir avantaj olduğunu biliyoruz. Özellikle iş yaşamında ve akademik kariyerde İngilizce bilmek artık aranan ilk şartlardan oldu. Eğer İngilizce öğrenmeye karar verdiyseniz ve bunun için ilk adımı atmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre. İster hiç İngilizce bilmeyin ister çok az bilin, yazımızı okuduktan sonra nerden başlayacağınızı öğrenecek ve İngilizce öğrenme sürecini en verimli şekilde geçireceksiniz.

Siz de İngilizce öğrenebilirsiniz!

Öncelikle İngilizcenin zor bir dil olduğunu söyleyenlere inanmayın. Her şey çalışmanıza bağlı. Birkaç dil konuşabilenler bunu başarabildiyse siz de en azından sorunsuz bir şekilde İngilizce konuşmayı başarabilirsiniz. İngilizcenin size getirilerini çok iyi biliyor olmanız lazım. Yani önce motivasyon diyoruz. Ardından kararlılık ve istikrar. Uzun bir sürece gireceğinizi unutmayın ve çok kısa sürede İngilizce öğreneceğinizi düşünmeyin. Eğer böyle düşünürseniz bu süreçte çalışmalarınızı yarıda kesebilir, yapamayacağınızı düşünerek ümitsizliğe kapılabilirsiniz. Bunlara hiç gerek yok.

‘İngilizce öğrenmeye nerden başlamalıyım?’

Temel veya başlangıç seviyesinde İngilizce eğitimi almak ve emin adımlarla seviyenizi yükseltmek istiyorsanız profesyonel bir eğitim alın ve daha başlangıçta vereceğiniz en doğru kararı verin. İngilizce öğrenmeye yeni başlayan biri olarak birçok korku veya endişelerinizin olması normal. Bunlardan ilki de İngilizce konuşmada yaşanan endişeler. Hangi seviyede olursanız olun öğrendiklerinizi pratiğe dökmeye çekinmeyin. Hata yapmaktan korkan biri bu endişeyi ileri derece İngilizce bilse bile yaşayacak ve konuşmaya korkacaktır. Unutmayın, İngilizce konuşarak öğrenilir. Bunun için de en profesyonel dil eğitimi online İngilizcedir.

Başlangıç seviyesi İngilizce dersleri

Başlangıç seviyesinde İngilizce dersleri tanışma diyalogları ile başlıyor.

  • Tanışma diyalogları
  • Zamirler
  • İngilizce cümle yapısı ve cümle kurma
  • İsimler
  • Artikeller
  • Sıfatlar
  • Edatlar
  • Miktar ifadeleri
  • Fiil cümleleri
  • Temel zamanlar

Tüm bu konular yavaş-yavaş ve özümsenerek en önemlisi de pratiğe dökülerek öğrenilmeli. İngilizce öğrenme sürecinde emin adımlarla ilerlemek ve işe yaramayan kurslarla vakit kaybetmemek için ana dili İngilizce olan bir öğretmenden eğitim alınması çok önemlidir. Online İngilizce bu konuda mükemmel bir dil eğitimi olarak en çok tercih edilen İngilizce eğitimidir.

Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.

X

Online Canlı Ders

Mehmet Hoca ile İngilizce cümle kurma canlı dersi İçin son dakika saniye.