İngilizceyi Anlayıp Konuşamayanlar İçin Öneriler


İngilizce anlayıp da konuşamayanlardansanız nasıl İngilizce konuşmaya başlayabileceğinizi anlattığımız bu yazımızda hem anlayıp hem de İngilizce konuşmanın püf noktalarını öğreneceksiniz.

İngilizce konuşulanları anlamak ama konuşamamak…

Ne kadar can sıkıcı bir durum değil mi? Anlıyorsunuz ama karşılık veremiyorsunuz. Eğer gerçekten kelime ve gramer bakımından yeterli seviyedeyseniz eksiğiniz sadece pratik. Bunu çözmenin yolu ise çok kolay. Eğer kendi imkanlarınızla pratik yapacak bir kaynak bulamıyorsanız hem İngilizcenizi ilerletmek hem de akıcı bir şekilde konuşabilmek için dinleme ve konuşma programlı olan online İngilizce eğitimi almalısınız. Çünkü online İngilizce canlı sınıflarda İngilizce eğitimi alınan ve Skype üzerinden ana dili İngilizce olan öğretmenlerle sürekli konuşulan bir eğitim şekli. Günümüzün en etkili dil eğitimi olan online İngilizce sizi ilk derslerden itibaren konuşmaya teşvik eden ve bir müddet sonra gerçekten de konuşturan bir sistem.

İngilizce anlayıp da konuşamamanızın başka bir nedeni olabilir mi?

Mesela hata yapmaktan korkmak gibi. Devam ettiğiniz kursta arkadaşlarınıza ve öğretmeninize mahcup olmak endişesi taşıyorsanız konuşamamanızın bir nedeni de bu olabilir. O halde sizi cesaretlendirecek bir şeyler lazım. Bazen sizden daha az İngilizce bilenlerin İngilizce konuştuklarına şahit olursunuz. Sizin onlardan eksiğiniz sadece ve sadece konuşmaya cesaret edememenizdir. Sizi hemen cesaretlendirelim. Nasıl mı, önce ücretsiz deneme kursuna katılacağınız bir online İngilizce eğitimi araştırın. Deneme dersinde zaten ikna olacak ve devam etmek için son derece hevesli olacaksınız. Çünkü dersler büyük bir keyifle ve konuşarak işleniyor. Derste sizden ve öğretmeninizden başkaları yok. Ev ortamında sadece öğretmeniniz ve siz 10-20 veya 30 dakika boyunca İngilizce konuşuyorsunuz. İngilizce konuşma cesareti kazanmak için mükemmel bir eğitim şekli.

Belki de yeterince kelime ve gramer bilmiyorsunuz

Birçoğu biliyorum ama konuşamıyorum derken aslında çevresine bildiğinin sinyalini verip mahcup olmamaya çalışıyor. Gelin bu bahaneleri bir kenara bırakın profesyonel bir İngilizce eğitimi alarak hem kelime ve gramer bilginizi arttırın hem de İngilizce konuşmaya başlayın. Bundan böyle konuşamama gibi bir durum da yaşamayın. Online İngilizce konuşturan bir dil eğitimi olarak tam da ihtiyacınız olan İngilizce eğitimidir.

Konuşarak Öğren, on binlerce kişinin İngilizce konuşma pratiğini ilerleterek, dili öğrenmeyi başardığı bir eğitim platformu. Siz de başarabilirsiniz, yeter ki bir adım atın.

Son Yazılar