İngilizceyi Nasıl Öğrendim?


Hemen İngilizce Konuşmak İstiyorum

Çok iyi İngilizce konuşanlara mutlaka sorulan soru “İngilizceyi nasıl öğrendin” sorusudur. Hatta ilk akla gelen de “kesin yurt dışında eğitim almış olmalı” düşüncesidir. Evet, belki bir kısmı İngilizceyi yurt dışında eğitim alarak geliştirmiş olabilir ama inanın büyük bir çoğunluğu dil engelini yurt dışına çıkmadan halledenlerdir. Zaten yurt dışına gidenler de İngilizce öğrenmek için değil, bildikleri İngilizceyi geliştirmek için gitmektedir. Yani hiç İngilizce bilmeyen biri yurt dışına gittiğinde hayal kırıklığına uğrayarak pek bir şey öğrenmeden geri gelebiliyor.

İngilizce ile tanışma

İngilizce ile ilk tanışma dönemi artık ana sınıfına kadar gerilemiş durumda. Yani yıllar önce ortaokulda başlayan dil eğitimi şimdi ana sınıfında başlıyor. Ama İngilizce ile bu kadar erken yaşta tanışma şansını yakalayamayanlar da var. İngilizce eğitimini ilk kez alacaklar için sıfırdan İngilizce öğreten online eğitimler bu dili çok iyi öğrenmiş olanlar tarafından da tavsiye ediliyor.

 

Akıcı İngilizce konuşanlar diyor ki…

İngilizceyi tabiri caizse sular seller gibi konuşanların söylediği ortak düşünce teoriden pratiğe döndükleri anda yol kat etmeye başladıklarıdır. Yıllarca okulda İngilizce dersi alınmasına rağmen sadece teoride kaldığı için okul bittiğinde İngilizce konuşamamanın temelinde de bu yatar. İngilizceyi öğrenen ve kesintisiz konuşmayı becerenler sürekli pratik yaptıklarını, gramere fazla takılmadan yeri geldikçe öğrenerek konuştuklarını ve ezbere dayalı bir eğitim değil öğrenmeye dayalı bir dil eğitimi aldıklarını vurguluyor. O zaman klasik dil kursları ile bu iş zor. Destek almadan kendi kendine öğrenmeye çalışmak da doğru telaffuzu öğrenme bakımından sıkıntıdır.

İngilizceyi online dil eğitimi ile öğrendim

Binlerce insanın hem eğlenerek hem de konuşarak İngilizce öğrendiği online İngilizce eğitiminde her seviyede profesyonel dil eğitimi verilmekte, ana dili İngilizce olan Amerikalı öğretmenlerle günlük 10-20 veya 30’ar dakikalık alınan derslerle en etkili ve en verimli İngilizce eğitimi alınmaktadır. Son derece akıllı bir sisteme sahip olan online İngilizce evden çıkmadan tam kaynağından İngilizce eğitimi veriyor. Düzenli, disiplinli, sistematik, pratik ve keyifli bir yöntem olup birkaç ayda İngilizce konuşturmaya başlıyor.

konusarakogren

Son Yazılar