Invest İkinci ve Üçüncü Hali


Invest Kullanımı Örnek Cümleler

Türkiye’nin En İyi Online İngilizce Eğitim Sistemi Konuşarak Öğren’den Ücretsiz Konuşma Dersi Almak İçin Tıklayın !

Konuşarak Öğren'i Ücretsiz Deneyin

Invest fiili

Invest fiili Türkçe’ye yatırım yapmak olarak çevrilebilir. İsim hali investing (yatırım yapma) olarak kullanılabilir. Sıfat hali ise invested (yatırım yapılmış) olarak kullanıilabilir.

Invest ile ilgili cümleler

  • Now I must invest in a new vehicle. (Şimdi başka bir araca yatırım yapmak zorundayım)
  • My brother was reluctant to invest in a venture that has a slow rising. (Abim, yükselişi yavaş olan bir girişime yatırım yapmakta isteksizdi)
  • Investing in a promising venture is a very good idea. (Gelecek vaadeden bir girişime yatırım yapmak çok iyi bir fikir.)

Invest fiili 2. Hali

Invest fiili düzenli bir fiildir. O yüzden 2. Hali -ed geçmiş zaman takısı almaktadır. Invested, ikinci halde kullanıldığı zaman sadece geçmiş zaman belirten cümlelerde kullanılmaktadır.

Invest fiili 2. Hali ile Örnekler

  • The capital invested in fisheries in 1902 and the number of men which is employed was 140. (Başkent, balıkçılığa 1902 yılında yatırım yaptı ve işe aldığı adamların sayısı 140’tı.)
  • My father invested in a venture that has a slow rising and then he went bankrupt when I was 10. (Babam ben 10 yaşındayken, yükselişi yavaş olan bir girişime yatırım yaptı ve iflas etti)

Invest fiili 3. Hali

Invest fiili 3. Hali Invested olarak kullanılmaktadır. Invested olarak kullanılan 3. Hali, Present ve past perfect tense’li cümlelerde kullanılır. Yardımcı fiil olan have ya da had den sonra gelir. Kullanımı genelde have+v3 ya da had+v3 tür. Passive cümlelerde yardımcı fiilden sonra gelir.

Invest fiili 3. Hali ile Örnekler

  • My mother warned my brother not to do it but my brother had invested so much already. (Annem kardeşimi yapmaması için uyarmıştı ama kardeşim çoktan baya bir fazla yatırım yapmıştı)
  • If I were not a maths teacher, I would have invested in fishery. (Eğer matematik öğretmeni olmasam, balıkçılığa yatırım yapardım)
Konuşarak Öğren uygulaması ile İngilizcenizi geliştirin.

Nasıl İngilizce Öğrendiler?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Son Yazılar

x

Hızlı Quiz ile İngilizce Seviyeni Öğren!

Question

İngilizcenizi Geliştirin

Türkiye'nin %100 başarı garantili tek online İngilizce kursunu ücretsiz deneyin.